2022 03 15

Europinė kelionė baigsis po savaitės: „Rytas“ sumindžiotas namuose

Vilniaus „Rytas“ (2-3) prarado bet kokias viltis žengti į kitą etapą FIBA Čempionų lygoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai rungtynėse, kurias privalėjo laimėti, 64:83 (9:23, 17:29, 23:17, 15:14) neprilygo be nesėkmių žengiančiai Tenerifės „Lenovo“ (5-0) ekipai.
FIBA Čempionų lyga: Vilniaus „Rytas“ - „Lenovo“ Ispanija.
Margiris Normantas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Po šių rungtynių paaiškėjo, kad „Rytas“ nebepakils aukščiau trečiosios vietos grupėje.

Vilniečiai pergalių skaičiumi dar gali pasivyti Strasbūro SIG, tačiau prancūzai bet kuriuo atveju liks aukščiau už „Rytą“ dėl tarpusavio rungtynių rezultatų (Vilniuje 76:71 laimėjo SIG, Strasbūre 73:71 nugalėjo „Rytas“).

Paskutines sezono rungtynes tarptautiniame fronte „Rytas“ sužais kitą savaitę, kovo 23-ąją, išvykoje prieš grupės autsaiderį Sombathėjaus „Falco“ (0-5) klubą iš Vengrijos.

Žūtbūtinėse rungtynėse „Rytas“ subyrėjo dar pirmojo kėlinio viduryje. Iš pradžių „Lenovo“ dominavo baudos aikštelėje, vėliau tritaškiais prapliupo suomis Sasu Salinas ir vilniečiai pirmąjį ketvirtį pralaimėjo net 9:23.

Antrajame kėlinyje ilgą laiką laikėsi 14–16 taškų skirtumas tarp komandų, tačiau „Lenovo“ fantastiškai užbaigė kėlinį ir įpusėjus mačui daužė „Rytą“ dvigubai (52:26).

Po ilgosios pertraukos Tenerifės krepšininkų pranašumas keletą sykių siekė net 29 taškus.

Vilniečiai kiek atkuto trečiojo kėlinio viduryje, kai pelnė 10 taškų be atsako ir vienu metu buvo priartėję iki 18 taškų (42:60), bet „Lenovo“ iš duobelės ištraukė gegužę 39-ąjį gimtadienį minėsiantis Marcelinho Huertas – brazilas pelnė 9 taškus iš eilės ir po trijų kėlinių svečiai toliau triuškino „Rytą“ (69:49).

Ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštėje nepasikeitė. Vilniečiai buvo sumažinę skirtumą iki 16 taškų, bet M.Huertas dar sykį nubaudė „Ryto“ gynybą ir „Lenovo“ pergalės iš savo rankų jau nepaleido.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./FIBA Čempionų lyga: Vilniaus „Rytas“ – „Lenovo“ Ispanija.

Sostinės klubas lemiamose rungtynėse vertėsi be neseniai komandą papildžiusio centro Evaldo Kairio, kuriam prieš pat susitikimą nustatytas COVID-19.

„Rytas“ FIBA Čempionų lygoje žaidė antrą sezoną. Praėjusiais metais vilniečiai pasirodymą baigė po pirmo, šiais – po „Top 16“ etapo.

„Rytas“: Tanneris Leissneris 12, Ivanas Buva 11, Vaidas Kariniauskas 10, Gytis Radzevičius 8 (10 atk. kam.), Jarvis Williamsas 7, Lukas Uleckas 6, Speedy Smithas (5 rez. perd.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 3, Arnas Butkevičius ir Margiris Normantas po 2.

„Lenovo“: Sasu Salinas 23 (7/13 trit.), Marcelinho Huertas 16 (6 rez. perd.), Giorgis Šermadinis ir Kyle'as Wiltjeras po 11.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 64:83 (9:23, 17:29, 23:17, 15:14)

40 min. Paskutinės minutės vaizdo aikštėje nebepakeitė – „Rytas“ sutriuškintas savo arenoje.

37 min. M.Huertas smeigia dar vieną vinį į „Ryto“ karstą (60:79).

36 min. T.Leissnerio du taškai su pražanga (60:76).

35 min. Mindaugo Girdžiūno tritaškis (57:76).

34 min. Ispanai įsimuša kamuolį sau į krepšį, bet tai menkai guodžia šeimininkus (53:74).

32 min. S.Salino septintas tritaškis į „Ryto“ krepšį (51:72).

III kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 49:69 (9:23, 17:29, 23:17)

30 min. Prieš ketvirtą kėlinį vilniečių viltys išgelbėti sezoną mikroskopinės (49:69).

29 min. Brazilas darosi neišsprendžiama mįsle „Rytui“ – jau 9 taškai iš eilės (47:69).

28 min. Veterano M.Huerto 4 taškai iš eilės (42:64).

26 min. G.Žibėnas gauna techninę pražangą ir užkuria „Avia Solutions Group“ areną (40:60).

25 min. Atkarpa jau 10:0, bet deficitas išlieka didžiulis (40:59).

24 min. Bene geriausia „Ryto“ atkarpa šiandien (38:59).

24 min. Tolimą metimą pataikė ir Lukas Uleckas (36:59).

23 min. S.Smitho tritaškis ir pirmieji taškai (33:59).

21 min. Nieko gero kol kas ir po pertraukos (28:57).

II kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 26:52 (9:23, 17:29)

20 min. Po dviejų kėlinių – dvigubas atsilikimas (26:52).

19 min. S.Salinui prieš akis šiandien ne krepšys, o baseinas – suomis pataikė jau penktą tritaškį (26:52).

19 min. 38-erių Marcelinho Huertas lyg stovelį apibėgo I.Buvą (26:49).

18 min. Kartvelas Giorgis Šermadinis lietuvių irgi negaili (26:47).

18 min. Tenerifės žaidėjai toliau netrukdomi šaudo tritaškius (26:45).

16 min. Vilniečių puolimas atsigavo, bet gynyba toliau braška (24:38).

15 min. Joanas Sastre smeigė tritaškį, bet tuo pačiu atsakė ir T.Leissneris (20:36).

13 min. Po minutės pertraukėlės – Vaido Kariniausko tritaškis (15:31).

13 min. Kažkoks košmaras Ozo gatvėje... 12:31.

12 min. Skirtumas vėl auga (12:27).

11 min. Jarvio Williamso pirmas tritaškis Čempionų lygoje šiame sezone (12:23).

I kėlinys. „Rytas“ – „Lenovo“ 9:23

10 min. Labai prastas „Ryto“ kėlinys ir gili duobė, iš kurios teks išlipti per kitus tris (9:23).

7 min. Suomis S.Salinas plėšo „Ryto“ krepšio tinklelį pelnydamas jau 11-ąjį tašką (7:19).

6 min. Į T.Leissnerio dvitaškį antru tritaškiu atsako Sasu Salinas ir G.Žibėnas prašo pertraukėlės (7:14).

6 min. „Lenovo“ naudojasi „Ryto“ spragomis gynyboje baudos aikštelėje (5:11).

4 min. Kol kas I.Buva renka visus vilniečių taškus (5:4).

2 min. Pirmuosius „Ryto“ taškus pelnė I.Buva (2:0).

„Ryto“ starto penketas: Speedy Smithas, Margiris Normantas, Gytis Radzevičius, Tanneris Leissneris, Ivanas Buva.