2023 11 01

Nepaisant Martyno Varno skrydžių, Europos taurės nugalėtojai perlipo per „7bet-Lietkabelį“

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai (1-4) patyrė nelengvą išvyką į Kanarus. Las Palmase trečiadienį panevėžiečiai 77:88 (15:21, 16:17, 29:29, 17:21) pralaimėjo Europos taurės varžybų grupės lyderei „Gran Canaria“ komandai (5-0).

Nenadas Čanakas tebeieško pirmosios pergalės nuo tada, kai prieš savaitę sugrįžo į Panevėžio klubą, pakeitęs trenerio poste Robertą Štelmaherį.

Sekmadienį serbo vadovaujama komanda nusileido (63:69) „Betsafe-LKL“ pirmenybių lyderiui Kauno „Žalgiriui“, o trečiadienio vėlyvą vakarą panevėžiečiai patyrė vienos stipriausių Europos taurės komandų pamoką.

Europos taurės turnyre praėjusį sezoną triumfavusi „Gran Canaria“ laimėjo trečiadienį rungtynes 88:77 ir įtvirtino lyderystę grupėje su 5 pergalėmis per 5 mačus.

Panevėžio komanda lieka su 1 pergale per 5 mačus ir dalinasi 8-9 pozicijas dešimties komandų B grupėje. A grupėje šešti žengia Vilniaus „Wolves“ (2-2).

„7bet-Lietkabelį“ rungtynių metu stipriai patempė Martynas Varnas, sužaidęs geriausias rungtynes šį sezoną. Po 4,8 taško renkantis gynėjas šįkart žaidė agresyviai, įmetė 8 baudas iš 10, o iš viso surinko 17 taškų. Tiek pat taškų pelnė ir Paulius Valinskas, prieš tai dėl traumos praleidęs porą rungtynių.

Po M.Varno metimo įpusėjus ketvirtam kėliniui panevėžiečiai buvo sumažinę skirtumą iki 8 taškų, bet tada „Gran Canaria“ spurtavo.

Tik 14 vietą Ispanijos lygoje šį sezoną užimanti Jakos Lakovičiaus treniruojama komanda dominavo nuo mačo pradžios, o vienintelis rūpestis buvo Johno Shurnos trauma.

Lietuvių kilmės amerikietis puolėjas buvo pelnęs 11 taškų, kai ketvirtajame kėlinyje suklupo būdamas vienas ir paliko aikštę tik ant komandos draugų pečių.

Šeimininkai rungtynes baigė pataikę 11 tritaškių iš 24, kai panevėžiečiai realizavo tik 6 tritaškius iš 18.

„Gran Canaria“ daugiausiai taškų pelnė: Miguelis Salvo 15, Nicolas Brussino ir Ethanas Happas po 13, Johnas Shurna 11, Benas Lammersas 9;

„7bet-Lietkabeliui“: Martynas Varnas ir Paulius Valinskas po 17, Gediminas Orelikas 11, Nikola Popovičius ir Gabrielius Maldūnas po 8, Deividas Sirvydis ir Alenas Hadžibegovičius po 6.

Standings provided by Sofascore

Rungtynių Las Palmase eigą nuo 22 val. aprašė 15min.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Penktoji „Gran Canaria“ pergalė ir ketvirtasis Panevėžio klubo pralaimėjimas.

37 min. J.Shurna lygioje vietoje, be kontakto, suklupo ant parketo. Panašu, kad tai rimta trauma, 11 taškų pelnęs lietuvių kilmės puolėjas ant komandos draugų pečių paliko aikštę.

36 min. „Gran Canaria“ spurtuoja. Lietuvių kilmės J.Shurna sužaidė aktyviai, šeimininkai laimi atkarpą 9:0, tad „7bet-Lietkabelis“ atsilieka 64:81.

34 min. Koks M.Varno dėjimas! Greitoje atakoje Panevėžio klubo gynėjas ore išvengė varžovo rankų ir gražiai įkrovė kamuolį į krepšį. M.Varnas jau pelnė 17 taškų, bet jo ekipa atsilieka 64:72.

33 min. „Gran Canaria“ jau pataikė 10 tritaškių (iš 19). Panevėžiečiai tik 4 iš 14: 62:72.

Trečiasis kėlinys

30 min. Per kėlinį 8 taškus pelniusio G.Oreliko vedami svečiai baigė ketvirtį lygiai ir kol kas atsilieka 60:67.

28 min. M.Varnas žaidžia agresyviai ir jau pelnė 13 taškų. Geriausias Martyno mačas Europos taurės varžybose. 56:62.

24 min. Per pirmą mačo dalį nė taško nepelnęs D.Sirvydis pradėjo kėlinį penkiais taškais, bet gynyboje Panevėžio krepšininkams vis sunkiau – 42:55.

Antrasis kėlinys

20 min. Po pirmos mačo dalies: 31:38.

Daugiausiai taškų „7bet-Lietkabeliui“ pelnė P.Valinskas (9), M.Varnas (7) ir G.Maldūnas (6). Bet komandos lyderiai G.Orelikas ir D.Sirvydis dar nepelnė nė taško.

Panevėžiečiai realizavo 11 iš 15 dvitaškių, bet tik 1 tritaškį iš 9. Jie laimi kovą dėl kamuolių (19:12), bet suklydo jau 10 sykių.

18 min. Panevėžiečiai suklydo jau 10 kartų. 29:38.

15 min. N.Popovičius jau suklydo 4 kartus – pusė iš Panevėžio komandos klaidų serbo sąskaitoje.

14 min. Įsibėgėjęs Miquelis Salvo jau pelnė 10 taškų šeimininkams. Duobė N.Čanako komandoje – 22:31.

11 min. M.Varnas pataikė pirmą Panevėžio komandos tritaškį. 18:21.

Pirmasis kėlinys

10 min. Kol kas „7bet-Lietkabelis“ be tritaškių (0/4). Pirmasis kėlinys pralaimėtas 15:21.

8 min. Lėtai, lėtai, bet „7bet-Lietkabelis“ pavijo šeimininkus. Po geros gynybos ir laimėtos atkarpos 9:2 rezultatas tapo lygus: 11:11.

7 min. Jau 5 panevėžiečių klaidos ir visi trys pramesti tritaškiai. Gerai, kad bent varžovų atakos pristabdytos. 7:11.

4 min. Porą rungtynių dėl traumos praleidęs Paulius Valinskas jau pasveiko ir pasirodė aikštėje po keitimo.

3 min. Labai niūri pradžia. 2:9.

„7bet-Lietkabelio“ starto penketas: Donatas Sabeckis, Deividas Sirvydis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Nikola Popovičius.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi