2022 03 18

Nepriekaištingą kėlinį sužaidęs R.Jokubaitis – tarp „Barcos“ lyderių

Rokas Jokubaitis sužaidė idealų kėlinį, o jo atstovaujama „Barcelona“ (19-5) išlaikė vienvaldės Eurolygos lyderės poziciją.
Kauno „Žalgiris“ – Barselonos „Barcelona“
Kauno „Žalgiris“ – Barselonos „Barcelona“ / Erikas Ovčarenko/BNS

Šarūno Jasikevičiaus treniruojami katalonai namuose 82:70 (22:15, 25:17, 18:19, 17:19) įveikė Belgrado „Crvena zvezda“ (11-13).

R.Jokubaitis nuo suolo pakilo tik antro kėlinio starte, bet iš karto tapo kone svarbiausiu žmogumi aikštėje.

Lietuvis per ketvirtį pelnė pataikė visus metimus, pelnė 10 taškų, išskirstė 5 perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų, o „Barca“ vienu metu triuškino varžovus 21 taško skirtumu ir įpusėjus susitikimui pirmavo 47:32.

Trečiojo ketvirčio pradžioje katalonų persvara pasiekė ir 22 taškus (59:37), bet serbai atsitiesė ir ketvirtajame kėlinyje buvo sumažinę atsilikimą iki 7 taškų (66:73).

Visgi Šaro vyrai nepalūžo – galingai žaidęs Dante Exumas ir kompanija „uždarė“ rungtynes pergalingai.

R.Jokubaitis, neskaitant antro kėlinio, aikštėje beveik nieko daugiau nenuveikė. Jis per 15 minučių pelnė 10 taškų (1/1 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 1 ir prarado 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, prasižengė vieną kartą ir surinko 15 naudingumo balų.

19-ą kartą laimėjusi „Barca“ Eurolygoje pirmauja, bet tik viena pergale lenkia amžiną varžovą Madrido „Real“ (18-6).

Dėl atkrintamųjų kovojanti „Crvena zvezda“ žengia devintoje vietoje, bet turi tiek pat pergalių kiek aukščiau esantys Tel Avivo „Maccabi“ (11-11) ir „Monaco“ (11-13).

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (7/7 dvit.), Dante Exumas 13, Brandonas Daviesas 12 (6 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 10 (5 rez. perd.).

„Crvena zvezda“: Ognjenas Dobričius 17, Nikola Ivanovičius 13, Luka Mitrovičius 9 (6 atk. kam.).