2015 11 18 /22:12

„Neptūno“ tritaškiai Europos taurėje palaidojo nepralaimintį „Galatasaray“

Klaipėdos „Neptūno“ ekipa (3/3) iškovojo kol kas skambiausią pergalę šio sezono Europos taurės turnyre. Klaipėdiečiai svečiuose patiesė iki šiol be pralaimėjimų žengusius Stambulo „Galatasaray“ (5/1) krepšininkus – 82:76 (25:20, 17:25, 26:13, 14:18).
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Algirdo Venskaus nuotr.

Du tritaškiai per pirmąjį kėlinį leido „Neptūnui“ rungtynes pradėti sėkmingai ir pirmauti 16:13 sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes. Vis dėlto, šeimininkai perėmė iniciatyvą ir išlygino rezultatą (18:18). „Neptūnas“ puikiai sužaidė ketvirčio pabaigą, T.Baderis įmetė tritaškį ir pirmavo svečiai – 25:20.

Antrąjį kėlinį T.Baderis, M.Girdžiūnas ir D.Ewingas pradėjo trimis tritaškiais iš eilės – 34:26. „Neptūnas“ toliau švaistėsi tritaškiais, kurie nebekrito, ir pražiopsojo šeimininkų spurtą 8:0. „Galatasaray“ netrukus išsiveržė į priekį (41:37), o sužaidus 8 su puse minutės antrajame ketvirtyje „Neptūnas“ pagaliau įmetė ir dvitaškį, o ne tritaškį. Įpusėjus rungtynėms „Gala“ pirmavo 45:42.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo apylygiai, tačiau kėlinuko viduryje D.Ewingas smeigė du iš eilės tritaškius ir svečiai vėl nutolo – 54:47. Šį kartą turkai nesugebėjo iškart atsigauti ir „Neptūnas“ išlaikė iniciatyvą iki ketvirčio pabaigos. 4-ąjį savo tritaškį iš 4 pataikė T.Baderis, o M.Mažeikos dvitaškis leido turėti dviženklį pranašumą – 68:58.

Ketvirtą kėlinuką aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 8:0. D.Ewingas atsakė dvime iš eilės taikliais metimais, prie jo netrukus prisijungė H.Grantas ir „Neptūnas“ vėl nutolo – 76:68. E.McCollumas suklydo likus žaisti 2 min. ir „Galatasaray“ tritaškiu nubaudė T.Baderis – 81:72. Turkams nebeliko laiko.

Klaipėdiečiai tritaškius metė net 58 proc. taiklumu (14/24) ir pataikė jų tiek pat, kiek dvitaškių (14/29). Tolimi metimai kompensavo net 18 padarytų klaidų. „Galatasaray“ sugebėjo atsakyti vos 2 tritaškiais iš 18-os (11 proc.).

„Galatasaray“: E.McCollumas (8/8 dvit., 14/14 baud., 39 naud. bal.) 30, V.Micovas (6/10 dvit., 1/5 trit.) 16, J.Dorsey 8.

„Neptūnas“: D.Ewingas (5/9 dvit., 3/5 trit.) 21, T.Baderis (5/5 trit.) 15, D.Zavackas (3/5 trit., 6 atk. kam.) 13, H.Grantas ir A.Butkevičius (9 atk. kam.) po 8.

bcneptuno nuotr./Travisas Baderis

Pirmose tarpusavio rungtynėse Klaipėdoje svečiai iš Turkijos pasiekė sunkią pergalę 4 taškais (94:90), o po jos iškovojo tris iš eilės labai lengvas pergales.

89:65 nušluotas AEK, 87:79 įveiktas „Hapoel“ bei 88:72 – „Krasnyj Oktiabr“. Prieš savaitę dar „Galatasaray“ jau tik per plauką namie įveikė „Nižnij Novgorod“ – 87:85.

Pirmajame susitikime Klaipėdoje „Neptūnas“ puikiai metė tritaškius (51 proc.), atliko 18 rezultatyvių perdavimų, perėmė 10 kamuolių, tačiau 16 klaidų ir Erricko McCollumo šou (32 tšk.) neleido iškovoti pergalės.

Prieš metus Eurolygoje klaipėdiečiai ir turkai pasidalijo po pergalę namuose.

Žaidėjai. E.McCollumas yra antras rezultatyviausias Europos taurės žaidėjai, o „Galatasaray“ ekipai dviženklį taškų skaičių be jo renka dar trys krepšininkai. Užsieniečiai turkų ekipoje tempia visą komandą, o vietiniai atlieka tik epizodinius vaidmenis.