2016 08 06 /22:07

Olimpinio turnyro starte – sensacija: australai sumindė prancūzus

Olimpinis krepšinio turnyras prasidėjo sensacija. Australijos krepšininkai be didesnių 87:66 (20:14, 16:19, 25:15, 26:18) problemų palaužė vieną pajėgiausių Europos komandų Prancūziją.
Rudy Gobertas ir Patty Millsas
Rudy Gobertas ir Patty Millsas / „Scanpix“ nuotr.

Lemiamas lūžis įvyko po didžiosios pertraukos.

Žaliojo kontinento krepšininkai trečiąjį kėlinį laimėjo 25:15, o sėkmingą atkarpą pratęsė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Po šio niukso Vincento Collet auklėtiniai taip ir neatsitiesė.

Tiesa, iš karto po didžiosios pertraukos tolimą metimą pataikęs Nicolas Batumas buvo sumažinęs atsilikimą iki keturių taškų (36:40), tačiau tuomet varžovai spurtavo 8:0 ir vėl atitrūko.

Pagrindinis australų laidas į pergalę buvo klaidos. Šiame mače Okeanijos atstovai labai tausojo kamuolį ir suklydo vos 7 kartus. Palyginimui, Prancūzija padarė daugiau nei dvigubai klaidų – 17.

Kauno „Žalgiriui“ priklausantis australas Brockas Motumas šį kartą nežaidė.

Australija: Patty Millsas 21 taškas, Andrew Bogutas 18 (9/10 metimai), Aronas Baynesas 14 (5/14 metimai, 8 atk. kam.).

Prancūzija: Tony Parkeris 18 (6/14 metimai), Mickaelis Gelabele'as 13, Thomasas Heurtelis 8.