2022 03 10

Pagreitį pagavusi „Crvena zvezda“ tvirtina savo pozicijas aštuonete

Belgrado „Crvena zvezda“ (11-12) vis labiau tvirtina savo pozicijas pirmajame Eurolygos aštuonete. Serbai namuose 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17) parklupdė Tel Avivo „Maccabi“ (11-11), laimėjo ketvirtą kartą iš eilės ir atsiplėšė nuo artimiausių persekiotojų.
Nate'as Woltersas (dešinėje)
Nate'as Woltersas (dešinėje) / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Belgrado klubas dar neseniai buvo netoli turnyrinės lentelės dugno, tačiau Eurolygai suspendavus karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos komandas, o pačiai „Crvena zvezda“ laimėjus ketvirtą sykį paeiliui, ši komanda yra labai rimta pretendentė į ketvirtfinalį.

Su 11 pergalių kraičiu Dejano Radonjičiaus auklėtiniai atsiplėšė nuo už aštuoneto ribos esančių „Monaco“ (10-13) ir Stambulo „Fenerbahče“ (9-13) komandų.

Be to, „Crvena zvezda“ pavijo septintoje vietoje esantį „Maccabi“ pergalėmis, tačiau Izraelio ekipa dar nesužaidė vienerių atidėtų rungtynių.

Susitikime Belgrade serbai į priekį prieš „Maccabi“ šovė jau pirmajame kėlinyje. Sužaidus vos septynias minutes jų pranašumas pasiekė dviženklę žymą (17:6), o pirmą ketvirtį „Crvena zvezda“ laimėjo 24:10.

Svečiai atkuto antrajame kėlinyje. Belgrado ekipa pirmavo 35:19, tačiau „Maccabi“ užbaigė pirmą rungtynių pusę atkarpa 20:7 ir įpusėjus rungtynėms šeimininkų pranašumas buvo trapus – 42:39.

Iš karto po ilgosios pertraukos Derrickas Williamsas net išlygino rezultatą (42:42), bet tada „Crvena zvezda“ smeigė tris tritaškius iš eilės bei spurtu 11:0 susigrąžino dviženklį pranašumą – 53:42.

„Maccabi“ vėl susiėmė antroje kėlinio pusėje, o D.Williamso ir Johno DiBartolomeo tritaškiai net išvedė svečius į priekį – 60:59.

Visgi „Crvena zvezda“ užbaigė šešias taškais trečią kėlinį, ketvirto pradžioje pelnė dar septynis taškus ir atkarpa 13:0 vėl pabėgo nuo varžovų (72:60).

Per likusį laiką „Maccabi“ dar buvo priartėjęs (70:74), tačiau serbai atlaikė varžovų mėginimus perlaužti mačo eigą ir laimėjo ketvirtą sykį iš eilės.

„Crvena zvezda“: Nikola Kaliničius 15 (5 rez. perd.), Nate'as Woltersas 12, Austinas Hollinsas 11, Ognjenas Dobričius 10.

„Maccabi“: Jamesas Nunnally 24 (4/9 trit., 31 naud. bal.), Scottie Wilbekinas 14, Derrickas Williamsas 13, Ante Žižičius 10 (7 atk. kam.).