2016 02 25

Pakartotas „Raptors“ rekordas – su apkarpytomis J.Valančiūno minutėmis, aistromis ir konfliktu

Jonas Valančiūnas prisirinko greitų pražangų, bet kartu su kitais aukštaūgiais pristabdė geriausią NBA naujoką, o „Toronto Raptors“ pakartojo klubo rekordą. Po kanadiečių kojomis krito „Minnesota Timberwolves“ krepšininkai 114:105 (37:28, 24:30, 26:28, 27:19).
NBA | „Toronto Raptors“ – „Minnesota Timberwolves“ 114:105 | Valančiūnas 14+7

Lietuvis daugiausiai dėl greitai prisirinktų pražangų aikštėje praleido tik 19 minučių, pelnė 14 taškų (6/11 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 2 ir prasižengė 5 kartus.

Aukštaūgio žaidimo laiką ribojo ir jo bei Luiso Scola gynyba. Dwane'as Casey verčiau po krepšiu rėmėsi Bismacko Biyombo ir Patricko Pattersono duetu. B.Biyombo ir P.Pattersonas žaidė atitinkamai 29 ir 37 minutes.

Kitoje aikštės pusėje J.Valančiūno varžovas Karlas-Anthony Townsas per 37 minutes įmetė 16 taškų (5/13 met.) ir atkovojo 6 kamuolius.

Kai vasario 10-ąją Minesotoje „Raptors“ pralaimėjo 112:117, pirmasis NBA naujokų biržos šaukimas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes (35 tšk.).

Beje, per šešerias pastarąsias rungtynes K.Townas rinko vid. 23,8 taško ir atkovojo 12,7 kamuolio.

Aikštėje vyko atkakli kova. Dar likus žaisti tris minutes iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus 101:101. Bet iniciatyvos ėmėsi „Raptors“ lyderiai Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas. Jiedu ketvirtajame kėlinyje pelnė 20 taškų (daugiau nei visa „Timberwolves“ komanda) ir nukalė „Raptors“ pergalę.

Tiesa, susitikimo metu aikštėje tvyrojo įtampa.

Trečiojo kėlinio pabaigoje po K.Lowry pražangos prieš A.Wigginsą abu krepšininkai šiek tiek apsižodžiavo. Nuo didesnių nemalonumų juos teko skirti teisėjui.

Netrukus iš aikštės buvo išvarytas „Raptors“ gynėjas Terrence'as Rossas. Jis demonstratyviai nesutiko su jam skirta pražanga, užsimojo kamuoliu, reiškė nepasitenkinimą ir gavo dvi technines pražangas.

„Raptors“ tai buvo devintoji iš eilės pergalė namuose. Tai – pakartotas vieno sezono klubo rekordas. Daugiau – 10 kartų namuose paeiliui, Toronto krepšininkai yra laimėję baigiantis 2001-2002 m. ir prasidedant 2002-2003 m. sezonui.

Geresnio varžovo rekordui pasiekti negalėjo pasitaikyti. „Timberwolves“ išvykose pralaimėjo 14 iš 15 pastarųjų rungtynių ir net 12 iš eilės Toronte. Jokioje kitoje arenoje „vilkai“ nepralaimėjo tiek daug susitikimų.

Pratęsti pergalių namuose seriją nebus lengva. Artimiausias „Raptors“ varžovas – „Cleveland Cavaliers“.

„Raptors“ (38-18): DeMaras DeRozanas 31, Kyle'as Lowry 21, Cory Josephas 18, Jonas Valančiūnas 14.

„Timberwolves“ (18-40): Andrew Wigginsas 26, Gorgui Diengas 21, Karlas-Anthony Townsas 16, Ricky Rubio 12 (12 rez. perd.), Shabaz Muhammadas 10.