Nesportinių pražangų košmaras – išvytas kapitonas ir panevėžiečių griūtis

Visiškai ketvirtajame kėlinyje sugriuvęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (5-10) patyrė didžiausią nesėkmę šio sezono Europos taurėje.

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje net 33 taškų skirtumu – 71:104 (17:22, 19:25, 24:24, 11:33) – turėjo pripažinti B grupės lyderių Breso Burgo JL (12-3) krepšininkų pranašumą.

Panevėžiečiai šiose rungtynėse buvo nubausti net penkiomis nesportinėmis pražangomis.

Jau antrajame kėlinyje dėl antros nesportinės pražangos rungtynės baigėsi kapitonui Vyteniui Lipkevičiui.

Betsafe-LKL nuotr./Vytenis Lipkevičius

Maža to, po rungtynių dar kilo ir susistumdymas tarp abiejų ekipų.

Pirmajame kėlinyje nesportine pražanga buvo nubaustas ir Deividas Sirvydis, o ketvirtajame – Stefanas Bircevičius bei Nikola Popovičius.

Po techninę pražangą dar gavo ir Nenadas Čanakas bei Gediminas Orelikas.

Varžovų gretose nė vienas žaidėjas ar treneris panašių nuobaudų nesulaukė.

„Sveikinimai varžovams. Sužaidėme blogas rungtynes. Tiek“, – trumpą komentarą į kamerą po rungtynių rėžė N.Čanakas.

Jo auklėtiniams ši nesėkmė dar labiau komplikavo ir taip nedidelius šansus patekti į kitą Europos taurės etapą. Tiesa, teorinių galimybių, skirtingai nei trečiadienį taip pat košmarą išgyvenę Vilniaus „Wolves“ žaidėjai, panevėžiečiai dar turi.

Įdomu, kad pirmąsias tarpusavio rungtynes „7bet-Lietkabelis“ Panevėžyje buvo laimėjęs 100:96, bet trečiadienį visiškai subyrėjo mačo pabaigoje Prancūzijoje.

Trečiajame kėlinyje svečių deficitas dar siekė tik 6 taškus (61:55), kuomet Breso Burgo JL spurtavo ir šventė triuškinimą pergalę.

Niekam Europos taurėje namie šiame sezone nepralaimėjęs Prancūzijos klubas paskutiniame kėlinyje buvo pranašesnis net 33:11.

Į gilią duobę įkritę N.Čanako auklėtiniai patyrė jau penktą nesėkmę iš eilės (visuose turnyruose), o Europos taurėje iš paskutinių 7 mačų laimėjo vos vieną.

Trečiadienį Breso Burgo mieste panevėžiečiai suklydo net 26 sykius.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Nenadas Čanakas

Įdomu, kad rungtynes Prancūzijoje stebėjo ir „San Antonio Spurs“ savininkas Peteris Holtas.

Jo akys labiausiai krypo į JL talentą 18-metį Zaccharie Risacherą, kuriam prognozuojamas vienas pirmųjų šaukimų vasarą vyksiančioje NBA naujokų biržoje.

Jaunasis prancūzas nenuvylė – sužaidė rezultatyviausias (22) savo karjeros rungtynes Europos taurėje.

Svečių ekipoje karjeros rezultatyvumo rekordą Europos taurėje užfiksavo serbas Nikolas Popovičius, pataikęs 8 dvitaškius iš 9 ir pelnęs 19 taškų.