2023 02 24

Pasaulio čempionato atranka: serbų apmaudas, spindėjęs A.Žagaras ir K.Kullamae dūris

Serbijos rinktinė nepasinaudojo šansu užsitikrinti vietos pasaulio čempionate. Tą Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai galėjo padaryti Graikijoje, tačiau per pratęsimą krito 92:97 (15:8, 24:22, 23:25, 18:25, 12:17).
Graikija – Serbija
Graikija – Serbija / nuotr. FIBA

Svetislavo Pešičiaus auklėtiniams tinkami buvo du scenarijai: pergalė prieš Graikiją arba Belgijos pralaimėjimas Didžiajai Britanijai. Dabar Serbijai teks dairytis į kitą areną.

Graikai atsiliko didžiąją rungtynių dalį, bet, įsibėgėjus ketvirtajam kėliniui, veržėsi į priekį 71:68.

78:78 – toks rezultatas buvo tikslint paskutinei minutei Atėnų priemiestyje. N.Milutinovas tuomet pelnė dvitaškį, bet jam tiksliu metimu atsakė Dimitris Moraitis.

Pratęsimas.

93:89 pirmavo graikai, likus 20 sek. pratęsime, bet tuomet Dejanas Davidovacas įkrėtė tritaškį. Serbijai teko bandyti gelbėtis pražangomis, bet Dimitris Moraitis neklydo nuo baudų linijos – 95:92.

Po minutės pertraukėlės Serbija kapituliavo. Marko Jeremičius prasižengė puldamas, o Nikos Rogkavopoulos baudų metimais įtvirtino pergalę.

Graikai bilietą į pasaulio čempionatą jau turi, tad jiems šios rungtynės didelės reikšmės neturėjo.

Graikija: N.Rogkavopoulos 28, D.Moraitis 23 (5 rez. perd.), P.Kalaitzakis 10.

Serbija: N.Milutinovas 24 (9 atk. kam.), D.Davidovacas 11.

Kaimynai latviai, atrankoje skrieję su vėjeliu, sau vietą planetos pirmenybėse jau yra garantavę. Braliukai penktadienį 83:74 (26:23, 23:23, 21:7, 13:21) šventė pergalę prieš Turkiją, kuri savo šansus jau yra palaidojusi.

Artūras Žagaras, rungtyniaujantis Kėdainių „Nevėžyje“, buvo pagrindinis pergalės kalvis – jis pelnė 14 taškų per vos 10 minučių aikštėje.

Jam linkėjimus siuntė net ir NBA žvaigždė Kristupas Porzingis.

Turkija: O.Bitimas 17, S.E.Kabaca ir Y.Arslanas po 15.

Latvija: A.Žagaras 14, T.Leimanis 11, D.Bertanis ir A.Strautinis po 10.

Estija 79:78 nugalėjo Slovėnijos komandą, tačiau Jukkos Toijalos rinktinės tai neguodžia – estų pasaulio čempionate tikrai nebus. Slovėnai kelialapį jau turi.

Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Kristianas Kullamae pelnė 12 taškų (2/8 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 7 naudingumo balus.

Lietuvoje rungtyniaujantis gynėjas paskutiniu metimu ir išplėšė pergalę savo rinktinei.

Hugo Toomas su 15 taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, 13 surinko Kasparas Treieris.

Estija: H.Toomas 15, K.Treieris 13, K.Kullamae 12, M.Jurkatammas 11.

Slovėnija: G.Glasas 18, Z.Samaras 13, A.Nikoličius ir B.Mahkovičius po 11.