2022 04 01

Juoda paskutinė išvyka: „Žalgiris“ gėdingai supliektas Vitorijoje

Kauno „Žalgirio“ paskutinė sezono išvyka Eurolygoje virto gėda. Jure Zdovco auklėtiniai penktadienio vakarą sužaidė vieną slogiausių mačų šį sezoną ir svečiuose 79:96 (15:35, 25:22, 10:20, 29:19) gavo triuškinantį Vitorijos „Baskonia“ smūgį.
Karolis Lukošiūnas
Karolis Lukošiūnas / Zalgiris.lt nuotr

Tai buvo ketvirta „Žalgirio“ nesėkmė Eurolygoje iš eilės.

Likus kelioms valandoms iki mačo paaiškėjo, kad kauniečiams Vitorijoje teks kautis be Mareko Blaževičiaus ir Janio Strelnieko. Nuostolių turėjo ir Wade‘ą Baldwiną praradusi „Baskonia“.

Visgi komandoms žengus ant parketo iš karto pasimatė, jog tai – dviejų skirtingų svorio kategorijų varžovų akistata.

Jau pirmosiomis dvikovos minutėmis „Baskonia“ pasiuntė svečius į gilų nokautą (35:15), bet balto rankšluosčio J.Zdovcas į Vitoriją neatsivežė ir sudaužytomis galvomis bei besisukančiomis žvaigždutėmis virš jų žalgiriečiai agoniją turėjo kęsti dar tris kėlinius.

Vienu metu antrajame kėlinyje „Baskonia“ pirmavo 30 taškų persvara, o per pirmą mačo pusę kauniečiai į savo krepšį praleido net 57 taškus, taip tapdami šio sezono Eurolygos antirekordininkais.

Beviltišku pralaimėjimu „Žalgirio“ bėdos nesibaigė. Antrajame kėlinyje Joffrey Lauvergne‘as gavo smūgį į šonkaulius ir daugiau nežaidė.

„Žalgiriui“ 20 taškų pelnė Lukas Lekavičius, 12 – Karolis Lukošiūnas, 10 – J.Lauvergne’as.

„Baskonia“ lietuvis Rokas Giedraitis pelnė 17 taškų, jo komandos draugas Tadas Sedekerskis – 11.

Devintoje pozicijoje esantys baskai šiuo maču jau baigė reguliarųjį sezoną. Paskutinėje vietoje esantys Lietuvos čempionai kampaniją užbaigs sekmadienį, kai namuose nukeltame mače priims Belgrado „Crvena zvezdą“.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 20, K.Lukošiūnas 12, J.Lauvergne'as 10, N.Giffey 8, A.Milaknis 8, T.Websteris 5, J.Nebo 5 (8 atk. kam.), E.Ulanovas 5 (6. rez. perd.), R.Miniotas 3 (5 atk. kam.), T.Cavanaugh 3, P.Jankūnas 0.

„Baskonia“: S.Enochas 18, R.Giedraitis 17, M.Costello 15, T.Sedekerskis 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Baskonia“ 79:96.

40 min. Rungtynės baigiasi.

37 min. Baigtas kriukis. Komandos ramiai baigia rungtynes. Karolis Lukošiūnas pataiko ketvirtą savo tritaškį.

36 min. Lukas Lekavičius pataiko tritaškį ir pelno 20-ąjį savo tašką. 66:84.

35 min. Artūro Milaknio nesportinė pražanga...

34 min. Artūro Milaknio tritaškis – 58:83.

33 min. Rokas Giedraitis pataiko trečią tritaškį. Iš trijų bandymų.

32 min. Lieka formulumai ir 10 minučių kančios.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Baskonia“ 50:77.

30 min. Kėlinys užbaigiamas 0:11 ir bet kokios vilties ugnelės vėl užgesintos.

24 min. Karolio Lukošiūno trečias tolimas metimas. Lukas Lekavičius prideda dvitaškį. 50:66.

22 min. Kauniečių taškų sąskaitą antroje mačo pusėje atidarė Lukas Lakavičius, bet į tai baskai atsakė 4 taškais.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Baskonia“ 40:57.

20 min. Karolio Lukošiūno antras tritaškis.

19 min. Kiek geresnė atkarpa. Artūras Milaknis pelno pirmuosius taškus. 32:54.

18 min. Dar 0:5. 22:52. Duokite J.Zdovcui baltą rankšluostį!

16 min. Tai Websteris atsidaro.

15 min. Karolis Lukošiūnas pataiko iš toli, bet apie gynybą kalbėti kol kas labai sunku. 20:46.

14 min. Lukas Lekavičius pelno ketvirtą tašką.

13 min. Baskai skrieja su vėjeliu. 15:38.

11 min. Panašu, kad viskas pralaimėta jau per pirmą kėlinį. Psicholinė duobė – didžiulė. Aikštėje pasirodo Tadas Sedekerskis.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Baskonia“ 15:35.

10 min. Nielsas Giffey pelno savo ketvirtą tašką, bet panašu, kad šaukštai po pietų.

8 min. Tyleris Cavanaugh pataiko pirmą kauniečių tritaškį. 13:23.

7 min. Rokas Giedraitis pataiko antrą savo tritaškį. „Žalgirio“ košmaras tęsiasi. Absoliučiai neapsigina. 10:30.

5 min. Pagaliau. Lukas Lekavičius savo firminiu flauteriuku pelno taškus. 4:15.

4 min. Iš pirmų aštuonių žaliųjų metimų pataikytas vos vienas. Baskai bėga ir bėga pavojingai. 2:13...

3 min. Alecas Petersas prideda metimą. Kol kas vaizdelis nedžiugina.

2 min. Sunki pradžia. Tai Websteris labai greitai susirenka dvi pražangas.

1 min. Baskai rungtynes pradeda devyniais nesunkiais taškais, o žalgiriečiai į tai atsako tik Joffrey Lauvergne'o pataikymu iš vidutinio nuotolio. 2:9.