2020 12 09

Liūdnas vaizdas: Antverpene kritęs „Lietkabelis“ nugrūstas į grupės dugną

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai pratęsė slogų pasirodymą Europos taurės turnyre. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 77:86 (16:16, 21:27, 21:18, 19:25) pralaimėjo svečiuose ir grupės autsaideriui Antverpeno „Giants“ bei nukrito į turnyro lentelės dugną.
Margiris Normantas
Margiris Normantas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Norint išsaugoti viltis žengti į kitą etapą, panevėžiečiams Belgijoje reikėjo pergalės.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Panevėžyje „Lietkabelis“ laimėjo 80:73.

Katastrofiška rungtynių trečiadienį pabaiga ir pralaimėjimas devyniais taškais reiškia, kad panevėžiečiai po niukso Antverpene krito į patį grupės dugną.

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei ir belgams pirmaujant trimis taškais Gytis Masiulis pelnė du taškus su pražanga ir turėjo galimybę išlyginti rezultatą. Visgi baudos metimas nebuvo taiklus, o per likusį laiką ir po „Lietkabelio“ klaidų virtinės „Giants“ sugebėjo persvarą padidinti iki 9 taškų.

„Giants“: Kennethas Smithas 23, Vrenzas Bleijenberghas 14, Nielsas Van Den Eynde 13, Ibrahima Faye 12, Davidas Dudzinskis 11.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 18, Džordže Gagičius ir Gytis Masiulis (9 atk. kam.) po 13, Margiris Normantas 12, Vytenis Lipkevičius 8.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“ 77:86 (16:16, 21:27, 21:18, 19:25).

40 min. Gytis Masiulis!!! Iš po krepšio ir 2+1. Deja, bauda netaikli ir lieka taškas – 77:78. Likus 34 sek. „Lietkabelis“ prasižengė. Davidas Dzudzinskis nepataikė nė vienos baudos, tačiau šia dovana panevėžiečiai nepasinaudojo – iš karto prarado kamuolį. Belgai dėjimu užbaigė savo ataką. Kyle'as Vinalesas dar sugebėjo gauti bloką ir panevėžiečių viltys žlugo. Maža to, kelios iš eilės klaidos belgams leido susikrauti devynių taškų persvarą ir aplenkti panevėžiečius turnyro lentelėje.

39 min. Iš toli meta Kennethas Smithas ir išprovokuoja Džordže Gagičiaus pražangą.

38 min. Panašu, kad laukia paskutinių minučių drama. 73:76.

36 min. Perimti iniciatyvos nepavyksta. „Giants“ vėl nutolsta per du metimus.

34 min. Pauliaus Valinsko galingas reidas ir pagaliau lygu – 66:66.

32 min. Gabrielius Maldūnas – du taškai su pražanga. 64:66.

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“ 58:61 (16:16, 21:27, 21:18).

28 min. Gytis Masiulis ir Margiris Normantas traukia svečius. Lieka du taškai.

26 min. Kyle'as Vinalesas pataiko trečią tritaškį (iš 11). „Lietkabelio“ deficitas – keturi taškai.

25 min. Kėlinio viduryje Nenado Čanako vyrai vėl rodo atsigavimo ženklus. Po Džordže Gagičiaus taiklios baudos skirtumas mažėja iki penkių taškų.

23 min. Vėl duobė. Belgai sviedžia dar vieną tolimą bombą ir „Lietkabelio“ deficitas antrąkart didėja iki dviženklės žymos... 42:52.

21 min. Panevėžiečius stipriai skriaudžia „Giants“ tolimi metimai. Šiame mače belgai jau pataikė 10 iš 16 tritaškių. 42:48.

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“ 37:43 (16:16, 21:27).

18 min. Vytenis Lipkevičius pataiko iš toli ir užbaigia panevėžiečių atkarpą 9:0. Jau linksmiau – 29:30.

16 min. Liūdni popieriai. „Lietkabelio“ deficitas auga iki dviženklės žymos – 20:30.

14 min. Panevėžiečiai niekaip nesulaiko devyniolikmečio Nielso Van Den Eynde. Belgas renka dešimtą tašką. 20:24.

12 min. „Lietkabeliui“ krepšys ir toliau užsirišęs. Varžovai pirmą kartą atsiduria priekyje. 16:18...

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Giants“ 16:16.

9 min. Žaidimas išsilygina. Komandos vis sunkiau randa kelius prie varžovų krepšio. Panevėžiečiai išlaiko nedidelę persvarą – 16:13.

5 min. Įpusėjus kėliniui, belgai kiek atkuto ir pelnė septynis taškus be atsako, tačiau Kyle'as Vynalesas ir toliau nesulaikomas – 14:9.

4 min. Vytenis Lipkevičius didina persvarą iki dviženklės – 12:2

3 min. Puiki panevėžiečių pradžia. Kyle'as Vynalesas labai galingai pradeda rungtynes, renka 8 taškus iš pirmųjų 10 ir „Lietkabelis“ bėga į priekį – 10:2.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant