2023 10 10

Pirma pergalė: D.Sirvydžio vedami panevėžiečiai nukovė garsų graikų klubą

Deividas Sirvydis sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes su Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (1-1) apranga, o Roberto Štelmaherio auklėtiniai šventė pirmą savo pergalę šio sezono Europos taurėje.
Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / „Betsafe-LKL“ nuotr.

Antradienio vakarą „Kalnapilio“ arenoje panevėžiečiai 84:74 (23:20, 20:16, 18:23, 23:15) sudorojo praeityje garsų ir tituluotą Graikijos klubą Salonikų „Aris“ (0-2), kuris rungtynes baigė be už dvi technines pražangas pabaigoje pašalinto trenerio Ioannio Kastričio.

D.Sirvydis prie pergalės prisidėjo 21 tašku (2/7 trit.) ir sužaidė antras rezultatyvias rungtynes iš eilės. Savaitgalį jis „Betsafe-LKL“ lygoje įmetė tik vienu tašku mažiau į „Gargždų“ krepšį.

Puikus vėl buvo ir Gediminas Orelikas, pridėjęs 19 taškų (4/7 trit.), sugriebęs 8 kamuolius ir surinkęs 25 naudingumo balus.

Per pirmą rungtynių pusę net 12 kamuolių praradę šeimininkai antrojoje suklydo jau tik 6 kartus ir pirmavo didžiąją rungtynių dalį.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 21 (2/7 trit.), Gediminas Orelikas 19 (4/7 trit., 8 atk. kam., 25 naud. bal.), Nikola Popovičius 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Valinskas 8, Vytenis Lipkevičius (9 atk. kam.) ir Donatas Sabeckis – po 6.

„Aris“: Vassilis Toliopoulos 19 (3/9 trit.), Silvio de Sousa 16 (11 atk. kam., iš jų 6 – puolime, 4 per. kam.), Roberto Gallinatas 15 (2/7 trit.), Surtanas Sanogo (6 atk. kam.) ir Eleftherios Bochoridis – po 8.

Kitas rungtynes Europos taurėje „7bet-Lietkabelis“ žais kitą antradienį išvykoje prieš Ulmo „Ratiopharm“ klubą iš Vokietijos.

Rungtynių eiga

40 min. Paskutinės sekundės užsitęsia treneriams kovojant dėl taškų santykio, bet nugalėtojas aiškus buvo jau anksčiau. „7bet-Lietkabelis“ įsirašo pirmąją pergalę šio sezono Europos taurėje.

38 min. „Aris“ strategas Ioannis Kastritis karščiuojasi, yra baudžiamas dviem techninėmis pražangomis ir jo mačas baigiasi anksčiau laiko (80:66).

36 min. Lieka paskutinės 4 minutės, o „7bet-Lietkabelis“ artėja prie pirmosios šio sezono pergalės Europos taurėje (74:62).

34 min. Panevėžiečių spurtas tęsiasi iki 8:0 (69:59).

33 min. N.Popovičius pelno 4 taškus iš eilės (65:59) ir „Aris“ prašo pasitarimo.

Trečias kėlinys

30 min. Varžovus į priekį tempia Vassilis Toliopoulos. Graikas vos per 17 minučių yra pelnęs jau 19 taškų, o komandas prieš lemiamą atkarpą vėl skiria vos du (61:59).

28 min. Koks A.Hadžibegovičiaus dėjimas! Juodkalnietis puolime griebia kamuolį ore ir dviem rankomis nenusileidęs ant parketo grūda jį į krepšį (60:52).

26 min. D.Sirvydis sumeta 3 baudas, o M.Varnas prideda tritaškį (57:49).

25 min. „Aris“ vėl priartėja iki vieno taiklaus metimo (51:49).

23 min. D.Sirvydis pataiko iš toli ir jau turi pelnęs 10 taškų (50:41).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinio pabaigoje nuo suolo pirmą kartą Europos taurėje kyla ir Liutauras Lelevičius, o dar du tritaškius prieš didžiąją pertrauką pataikantys panevėžiečiai pirmauja 43:36. Kol kas būtent tolimi metimai labiausiai padeda „7bet-Lietkabeliui“ pirmauti (7/12 – 58,3%).

18 min. Panevėžiečių klaidų skaičius siekia jau 12... (36:36).

15 min. Klaidos nesibaigia, laimei, varžovai nepataiko, o G.Orelikas įskraidina dar vieną tolimą metimą (30:26).

13 min. D.Sabeckis dovanoja dar vieną kamuolį varžovams ir šie veržiasi į priekį (25:26).

Pirmas kėlinys

10 min. "Aris“ žaidėjų taiklumas nuo baudų metimų linijos kol kas – 0/4. „7bet-Lietkabelis“ galėjo pirmauti ir didesne persvara, bet prarado jau net 5 kamuolius. Dažniausiai tiesiog lygioje vietoje (23:20).

8 min. P.Valinskas grįžta į aikštę ir iš karto serviruoja du rezultatyvius perdavimus (23:15).

6 min. Dvi iš eilės šeimininkų klaidos ir pasitarimo prašo jau Robertas Štelmaheris... (18:13).

5 min. G.Maldūnas vagia kamuolį iš varžovo ir provokuoja nesportinę varžovo pražangą, o kaukėtasis V.Lipkevičius prideda tritaškį (18:9). „Aris“ prašo minutės pertraukėlės.

4 min. P.Valinskas!! Antras panevėžiečių įžaidėjo tritaškis (12:9).

3 min. Krepšinis kol kas – be gynybos. Abi ekipos taškus renka kiekvienos atakos metu (7:9). Tiesa, panevėžiečiams dukart prireikė puolime atkovoto kamuolio (9:9).

Rungtynės prasideda tylos minute, skirta aukų Izraelyje pagerbimui.

Pralaimėjimu Europos taurėje startavo ir Salonikų klubas – „Aris“ namie 66:82 buvo sutriuškintas Europos taurės čempionų Las Palmo „Gran Canaria“ krepšininkų.

Graikijos lygos starte „Aris“ savaitgalį 72:81 nusileido Eurolygoje rungtyniaujančiam Pirėjo „Olympiakos“ klubui.

Tuo metu „7bet-Lietkabelis“ Lietuvos čempionate jau sužaidė 4 rungtynes ir iškovojo 3 pergales.