2022 04 08

Po „Panathinaikos“ stebuklo Stambule paaiškėjo galutinė „Žalgirio“ vieta Eurolygoje

Atėnų „Panathinaikos“ (9-19) dramatiškai išplėšė pergalę paskutinę rungtynių sekundę ir nustūmė Kauno „Žalgirį“ (8-20) į paskutinę vietą Eurolygoje.
Darylas Maconas
Darylas Maconas / „Scanpix“ nuotr.

Paskutinėse Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse „Panathinaikos“ išvykoje panaikino 8 taškų deficitą (48:56) ketvirtajame kėlinyje ir po paskutinio Darylo Macono šūvio iš toli 62:59 (22:20, 16:12, 6:17, 18:10) palaužė Stambulo „Fenerbahče“ (10-17) komandą.

Jei „Panathinaikos“ būtų pralaimėjęs, „Žalgiris“ Eurolygoje būtų finišavęs priešpaskutinis – keturioliktas.

Likus žaisti 7 minutes „Fenerbahče“ pirmavo 56:48, bet per kitas šešias minutes įmetė vos 2 taškus, o „Panathinaikos“ persvėrė rezultatą 58:59.

Janas Vesely, prasidėjus paskutinei minutei, stojo mesti baudos metimų, bet pataikė tik vieną, išlyginusį rezultatą (59:59), o rungtynių didvyriu tapo D.Maconas, pataikęs tritaškį, likus 0,5 sekundės.

Tai buvo vienintelis taiklus amerikiečio tritaškis rungtynėse. Prieš tai iš toli jis buvo prametęs keturis sykius.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 20 (7 atk. kam.), Pierria Henry 16 (5 kld., 3 per. kam.), Dyshawnas Pierre'as 9 (5 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 21 (6 rez. perd.), Georgios Papagiannis 14 (12 atk. kam., 4 blok., 31 naud.), Darylas Maconas 12 (1/5 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), Jeremy Evansas 8 (5 atk. kam.).