2023 03 05

Prieš Šaro gimtadienį – netikėta „Barcelona“ griūtis: „Turime atsiprašyti“

Šarūno Jasikevičiaus treniruojami „Barcelona“ krepšininkai atrodė labai solidžiai Eurolygos rungtynėse šią savaitę, bet šeštadienį patyrė netiktą pralaimėjimą vienai silpnesnių Ispanijos lygos ekipų.

„Barcelona“ dalinosi 1 vietą Ispanijos lygoje, o savaitė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai komandai prasidėjo gerai – ketvirtadienį Eurolygos rungtynėse katalonai nepaliko vilčių Kauno „Žalgiriui“.

Tačiau šeštadienį kažkas tarsi pakeitė Barselonos komandą.

Viena stipriausių ekipų Europoje pralaimėjo pirmus du kėlinius kukliai Saragosos „Casademont“ komandai 24:46.

Per pirmuosius du kėlinius „Barca“ pataikė tik 2 tritaškius iš 17.

Per pertrauką Šarui pavyko pažadinti komandą.

Ji laimėjo trečią kėlinį 7 taškais, o ketvirtą kėlinį – 13 taškų. Tai iki pertraukos visus keturis tritaškius pramatęs Nicola Laprovittolla užsikūrė ir iš viso surinko 28 taškus (5/11 tritaškių).

Tačiau ir su argentiniečio lyderyste svečiai pavyti Saragosos krepšininkų nebesugebėjo ir pralaimėjo 83:85.

„Mūsų įvaizdis pirmojoje dalyje buvo labai prastas, labai skausmingas man. Turime atsiprašyti sirgalių, mes nebuvome verti „Barcelona“ vardo, – pripažino Š.Jasikevičius. – Mes pakeitėme savo veidą antrojoje dalyje. Taip, ši komanda žino, kaip tai padaryti. Tačiau mes buvome praradę savo protą per pirmąsias 20 minučių. 22 taškai iki pertraukos? Nepamenu nieko panašaus. Labai prastas vakaras mums.“

Beje, sekmadienį legendinis Lietuvos krepšininkas ir buvęs Kauno „Žalgirio“ treneris mini 47 metų sukaktį.

Į 14 vietą po septintos pergalės per 21 turą pakilusią Saragosos komandą į priekį vedė puolėjas iš Kubos – Howardas Sant-Roosas, pelnęs 21 tašką.

Barselonos klubo įžaidėjas Rokas Jokubaitis per 16 min. pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Tik ketvirtą pralaimėjimą Ispanijos lygoje patyrusi „Barca“ (17-4) dabar lieka antra, bet ją pavyti gali ir „Baskonia“ (16-4).

„Casademont“: Howardas Sant-Roosas 21 (7 rez. perd.), Aday Mara 13, Ivanas Cruzas ir Santiago Yusta po 11.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 28 (5/11 trit.), Nikola Kaliničius 15, Janas Vesely 12, ... Rokas Jokubaitis 4.

Kitose Ispanijos lygos rungtynėse Martinas Gebenas daug padarė, kad jo atstovaujama „Manresa“ (4-16) pasiektų svarbią pergalę saugojant viltis išlikti lygoje.

Buvęs „Žalgirio“ vidurio puolėjas per 20 min. pelnė 20 taškų (9/12 dvitaškių, 2/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius šeštadienio rungtynėse.

O Manresos klubas namie 92:78 įveikė „Fuenlabrada“ ekipą (3-17).

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?