2023 09 22

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – galingas R.Giedraičio pasirodymas ir du pratęsimai

Nikosijoje (Kipras) startavo keturių Eurolygos komandų draugiškas turnyras, kuriame dalyvauja ir Kauno „Žalgiris“. Pirmajame susitikime sirgaliai išvydo dramatišką dviejų pratęsimų trileryje, kuriame savo pranašumą įrodė Tel Avivo „Maccabi“ – Izraelio klubas 112:109 (13:20, 31:23, 19:19, 21:22, 11:11, 17:14) įveikė Belgrado „Crvena zvezda“ su Roku Giedraičiu.
Rokas Giedraitis (dešinėje)
Rokas Giedraitis (dešinėje) / „KK Crvena zvezda Meridianbet“ nuotr.

Serbijos klubo gretose vienas geriausių žaidėjų buvo R.Giedraitis. Lietuvis rungtyniavo net 38 minutes, per kurias įmetė 22 taškus (4/5 dvit., 4/9 trit., 2/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

„Crvena zvezda“ gretose rezultatyvesni buvo Luka Mitrovičius ir Nemanja Nedovičius, pelnę po 23 taškus. „Maccabi“ į priekį vedė 18 taškų pelnęs Bonzie Colsonas, 17 pridėjo Romanas Sorkinas, 15 – Wade'as Baldwinas.

R.Giedraitis galėjo išplėsti savo komandai ir pergalę ketvirtajame kėlinyje, bet jo sudėtingas tritaškis esant lygiam rezultatui buvo netikslus.

Pirmajame pratęsime jau „Maccabi“ turėjo šansą laimėti, bet paskutinėje atakoje prasižengė puolime, tad komandoms teko sužaisti net 50 minučių.

Antrojo pratęsimo metu „Maccabi“ turėjo 7 taškų pranašumą, bet Adamas Hanga dviem tritaškiais vėl atkūrė intrigą. Vis dėlto trečias vengro mėginimas nebuvo tikslus ir „Crvena zvezda“ turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Penktadienio vakarą bus sužaistos ir antrosios šio turnyro rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Pirėjo „Olympiakos“.

Šeštadienį žalgiriečiai stos į kovą jau prieš „Crvena zvezda“ – rungtynės prasidės 16.45 val.