2019 11 24

R.Kurtinaičio ir K.Maksvyčio klubai iškovojo pergales Rusijoje

VTB Vieningoje lygoje sekmadienio popietę pergales iškovojo abu specialistų iš Lietuvos treniruojami klubai.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“ (8-0) po dvigubos Eurolygos savaitės turėjo vargo su Minsko „Tsmoki“ (0-7), tačiau galiausiai palaužė varžovus iš Baltarusijos – 77:73 (21:19, 23:17, 21:19, 12:18).

„Chimki“ šiose rungtynėse leido pailsėti komandos lyderiui Aleksejui Švedui, o tuo pasinaudojusi Minsko komanda kabinosi į pergalę.

Ketvirtajame kėlinyje dviženklį deficitą panaikinusi „Tsmoki“ likus žaisti 20 sek. atsiliko tik 73:75, Viačeslavui Zaicevui prametus baudos metimą net turėjo šansą išplėšti pratęsimą, bet Robertas Lowery prametė tritaškį ir „Chimki“ triumfavo.

Solidžiausiai nugalėtojų gretose atrodė Anthony Gillas (10 atk. kam.) ir Sergejus Monia, surinkę po 17 taškų. Minsko komandoje Aleksas Gavrilovičius pelnė 20, o Branko Mirkovičius pridėjo 18 taškų.

Be pralaimėjimų kol kas žygiuojantys Pamaskvio krepšininkai užtikrintai pirmauja čempionate.

Kur kas lengvesnę pergalę iškovojo Kazio Maksvyčio treniruojama Permės „Parma“ (2-6) ekipa. Ji namie užtikrintai 97:81 (25:14, 24:14, 22:22, 26:31) nugalėjo Saratovo „Avtodor“ (2-5).

Permės klubas jau per pirmąją rungtynių pusę atitrūko 49:28 ir nors svečiai po ilgosios pertraukos kiek apmažino skirtumą, pergalės K.Maksvyčio kariauna iš savo rankų jau nepaleido.

Šios rungtynes vidutiniškai susiklostė „Parma“ ekipai atstovaujantiems lietuviams.

Eigirdas Žukauskas per 26 minutes pelnė 9 taškus (2/3 dvit., 1/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų.

Adas Juškevičius per 33 minutes pasižymėjo 7 taškais (2/4 dvit., 1/6 trit.), 3 atkovotais kamuoliais, 6 rezultatyviais perdavimais ir 9 naudingumo balais.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Adas Juškevičius

„Parma“ į pergalę vedė net 29 (7/10 trit.) taškus surinkęs Maksimas Grigorjevas. pralaimėjusiųjų gretose 20 taškų pelnė Mouhammadou Jaiteh.

Vos antrą kartą laimėjęs Permės klubas turnyrinėje lentelėje liko priešpaskutinis dvyliktas.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?