2013 02 13

Ramūno Butauto vedamas VEF Europos taurės turnyre pralaimėjo po pratęsimo

Antrąją nesėkmę penktosiose antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne Europos taurės vyrų krepšinio turnyro „Last 16“ etapo rungtynėse patyrė, tačiau keturių ekipų J grupės lyderio poziciją išsaugojo Antano Kavaliausko ir Donato Zavacko Rygos VEF (Latvija) klubas, kurį treniruoja Ramūnas Butautas.
VEF treneris Ramūnas Butautas
VEF treneris Ramūnas Butautas / A.Koroliovo nuotr.

VEF krepšininkai antradienį namuose po pratęsimo 96:103 (30:13, 19:25, 21:29, 20:23, 6:13) nusileido trečiąją pergalę iškovojusiai, tačiau į trečiąją poziciją smuktelėjusiai Valensijos „Basket“ (Ispanija) komandai.

Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai pirmavo net 21 taško skirtumu 34:13, tačiau po to svečiai ėmė grėsmingai artėti – trečiajame kėlinyje jie buvo sumažinę deficitą iki 2 taškų 60:62, o ketvirtajame ketvirtyje jau pirmavo 80:78.

Po keturių kėlinių buvo lygu 90:90, o per papildomas 5 min. geriau atrodė ispanai, įmetę net 13 taškų. tuo tarpu VEF atstovai - vos 6.

D. Zavackas šeimininkams pelnė 11 taškų, po krepšiais atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, trissyk suklydo ir išnaudojo 5 pražangų limitą. Per 39 su puse minutės (39:25) jis prametė dvitaškį, pataikė 3 tritaškius iš 6 bei realizavo abu baudų metimus.

A. Kavaliausko sąskaitoje 8 taškai, 3 sugriebti ir 1 perimtas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai, klaida ir 5 pražangos. Per 23 su puse minutės (23:32) vidurio puolėjas iš Lietuvos pataikė 4 dvitaškius metimus iš 8.

29 taškus į svečių krepšį įmetė Earlas Rowlandas, 14 – Kristapas Janičenokas, 12 – Kasparas Berzinis, 11 – Dairis Bertanas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Justinas Doellmanas (23 tšk.), Pau Ribas ir Bojanas Dubljevičius (po 18 taškų).

Taip pat trečiąją pergalę iškovojo ir į antrąją vietą J grupėje pakilo Bilbao „Uxue Baket“ (Ispanija) klubas, svečiuose 83:69 (24:15, 30:21, 11:20, 18:13) nugalėjęs Nymburko ČEZ (Čekija) penketuką.

J grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Rygos VEF (Latvija) 3 2 443:404

2. Bilbao „Uxue Baket“ (Ispanija) 3 2 394:389

3. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 3 2 407:407

4. Nymburko ČEZ (Čekija) 1 4 370:414

Antrąją pergalę penktajame ture iškovojo trečiąją vietą K grupėje užimanti Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) komanda su Mantu Česnauskiu. Jau praradę viltis patekti į kitą varžybų etapą „Stelmet“ krepšininkai svečiuose 85:81 (16:26, 23:17, 19:15, 27:20) įveikė grupės autsaiderę Sevilijos „Cajasol“ (Ispanija) ekipą.

Beveik 13 minučių (12:51) žaidusio M. Česnauskio indėlis į pergalę 4 (tritaškiai 0/1, baudos 4/6) taškai, atkovotas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai ir klaida.

K grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 4 0 350:309

2. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 3 1 318:266

3. Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) 2 3 371:414

4. Sevilijos „Cajasol“ (Ispanija) 0 5 359:409

I grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) 3 1 313:307

2. Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) 2 2 333:328

3. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 2 2 333:328

4. Liubercų „Triumf“ (Rusija) 1 3 325:350

L grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kazanės „Unics“ (Rusija) 2 2 318:309

2. Ulmo „Ratiopharm“ (Vokietija) 2 2 347:339

3. Stambulo „Galatasaray Medical Park“ (Turkija) 2 2 317:311

4. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 2 2 314:337

Europos taurės turnyro nugalėtojas ir kelialapio į ULEB Eurolygą savininkas paaiškės balandžio 13 dieną.