2023 11 14

Rekordinė Vilniaus „Ryto“ pergalė – nupūtė Čekijos čempionus

Dviem pralaimėjimais FIBA Čempionų lygoje startavęs Vilniaus „Rytas“ (1-2) įsirašė pirmąją pergalę.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namie, „Avia Solutions Group“ arenoje, net 36 taškų skirtumu 99:63 (26:17, 22:23, 30:12, 21:11) sutriuškino tragiškai šiame turnyre atrodančius „Opava“ (0-3) krepšininkus.

Verta pažymėti, kad Čekijos čempionai prieš tai buvo patyrę nesėkmes dar didesniais skirtumais – vidutiniškai net 43 taškų.

„Ryto“ šansus patekti į kitą etapą – užimti vieną iš dviejų pirmųjų vietų grupėje – atgaivinusi pergalė yra rekordinė FIBA Čempionų lygoje. Iki šiol didžiausiu skirtumu (25 taškais) buvo pavykę nugalėti Atėnų „Peristeri“ klubą (89:64) praėjusių metų lapkritį.

Nepaisant milžiniško pranašumo, „Opava“ pirmuosius du kėlinius toli neatsiliko. Prieš pat didžiąją pertrauką svečiai dar turėjo tik 6 taškų deficitą (44:38).

Tačiau „Rytas“ į aikštę galiausiai grįžo su tokia energija, kad varžovus tiesiog nupūtė nuo kelio. Trečiąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 30:12.

Vienas šio pergalingo spurto iniciatorių buvo Arnas Velička, per 18 minučių pelnęs 12 taškų (4/4 dvit., 1/2 trit., 1/2 baudų), išdalinęs 9 rezultatyvius perdavimus ir žaidęs naudingiausiai „Ryto“ gretose (22 balai).

Rezultatyviausi buvo po 15 taškų įmetę Martynas Echodas (1/6 baud.) ir Lukas Uleckas (3/7 trit.). Javinas DeLaurier (6 atk. kam.) ir Gytis Masiulis pridėjo po 14 taškų.

G.Žibėnas į aikštę išleido visus 12 registruotų žaidėjų, o pasižymėti nepavyko tik Justinui Gorhamui ir Oskarui Pleikiui.

Pirmuosius savo taškus Europoje pelnė ir 19-metis Modestas Babraitis, žaidęs 4 minutes ir įdėjęs iš viršaus (2 tšk.).

Varžovams Jakubas Širina pelnė 14 (3/5 trit.), Ludekas Jurečka – 13 (4/8 trit.), o Simonas Purslas – 12 taškų (2/2 trit.).

Kitas rungtynes FIBA Čempionų lygoje vilniečiais žais lapkričio 29 dieną namuose su Patrų „Promitheas“, kuriam išvykoje nusileido 76:78.