2022 11 02

Drakulos nepabūgęs „Lietkabelis“ išplėšė pergalę Europos taurėje

„Drakula mūsų nesuvalgys“, – ilgosios Europos taurės rungtynių pertraukos metu pareiškė Panevėžio „Lietkabelio“ (2-2) puolėjas Željko Šakičius, o per antrą rungtynių pusę kartu su komandos draugais atsakė už savo žodžius. Panevėžiečiai namuose 89:84 (19:18, 20:18, 25:23, 25:25) įveikė iš Drakulos žemės Rumunijos atvykusią Klužo-Napokos U-BT (2-2) ekipą ir pasiekė antrą pergalę šių metų turnyre.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nenado Čanako auklėtiniai lėtokai įsibėgėjo rungtynėse ir pirmus taškus pelnė tik sužaidus beveik dvi su puse minutės, bet įsibėgėję sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinį 19:18.

Antrajame ketvirtyje rumunai šovė į priekį, kai susikrovė 8 taškų pranašumą (29:21), bet Jamelo Morriso ir Ž.Šakičiaus metimai leido „Lietkabeliui“ atsitiesti ir į ilgąją pertrauką išeiti pirmaujant – 39:36.

„Turime saugoti kamuolį ir žaisti taip, kaip žaidėme paskutines pusantros minutės. Tokiu atveju Drakula mūsų nesugalvys“, – šypsodamasis po dviejų kėlinių sakė Ž.Šakičius.

Uždavinius po ilgosios pertraukos „Lietkabeliui“ įgyvendinti pavyko. Per trečią ir ketvirtą kėlinius panevėžiečiai suklydo tik tris kartus ir pirmavo didžiąją dalį laiko.

Po trijų ketvirčių „Lietkabelio“ persvara buvo 5 taškai (64:59), o ketvirtajame kėlinyje rumunams spurtavus ir trumpam įgijus pranašumą (69:68), Panevėžio klubas kilo į lemiamą spurtą po N.Čanako paprašytos minutės pertraukėlės.

Vos per kelias minutes „Lietkabelis“ spurtavo 10:0 ir nutolo rekordiniu skirtumu – 78:69.

U-BT krepšininkai dar bandė kabintis ir po Leonardo Meindlo tritaškio likus 21 sekundei priartėjo iki vieno metimo (82:85), bet panevėžiečiai sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą.

Kitas rungtynes dėl rinktinių pertraukos „Lietkabelis“ žais tik po trijų savaičių, lapkričio 22 dieną, kai vyks į Veneciją ir žais prieš „Umana Reyer“.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 24 (5/12 dvit., 4/8 trit.), Željko Šakičius 16 (4/6 trit.), Kristianas Kullamae 14, Vytenis Lipkevičius 11 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Murauskas 10, Benas Griciūnas 8.

U-BT: Leonardo Meindlas 22, Andrija Stipanovičius 20 (10/11 dvit., 7 atk. kam.), Jordanas Tayloras 14 (6 rez. perd.), Patrickas Richardas 12 (6 atk. kam.).

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – U-BT 89:84 (19:18, 20:18, 25:23, 25:25)

Rungtynių pabaiga. K.Kullamae sumetė baudas, Ž.Šakičius pataikė iš po krepšio ir trapią persvarą išsaugoję šeimininkai triumfuoja.

Likus 21,7 sek. L.Meindlas įskraidina tritaškį ir perpus pjauna skirtumą (85:82).

Likus 23,9 sek. „Lietkabelio“ sirgaliai gali atsidusti – patogus U-BT metimas nebuvo tikslus, o į greitą ataką pabėgęs J.Morrisas sugrąžino savo komandai saugesnę persvarą (85:79).

39 min. V.Lipkevičiaus dvitaškis greitoje atakoje ir „Lietkabelis“ artėja link pergalės (83:77).

38 min. Netaiklūs baudų metimai neleido dar toliau nutolti „Lietkabeliui“, bet svarbus Gabrieliaus Maldūno metimas išlaiko skirtumą tarp ekipų (81:74).

37 min. J.Morriso tritaškis ir rekordinė „Lietkabelio“ persvara! 78:69.

35 min. Įspūdinga „Lietkabelio“ atkarpa po minutės pertraukėlės – Ž.Šakičius vėl grąžina savo komandai 6 taškų persvarą (75:69).

33 min. Septynis iš eilės U-BT taškai ir svečiai po kurio laiko vėl priekyje (68:69).

III kėlinys. „Lietkabelis“ – U-BT 64:59 (19:18, 20:18, 25:23)

30 min. Sėkmingai kėlinį užbaigę panevėžiečiai prieš paskutinį ketvirtį turi šiokį tokį pranašumą.

28 min. Andrija Stipanovičius baudžiamas nesportine pražanga už grubų veiksmą, bet Gyorgy Golomanas prameta abi baudas (55:54).

27 min. J.Morrisas taikliais metimais tempia „Lietkabelio“ puolimą, bet N.Čanako vyrai nebesugeba apsiginti (55:54).

25 min. Greitai į sėkmingą panevėžiečių atkarpą sureagavo rumunai (47:46).

24 min. Tritaškį švysteli ir J.Morrisas, o „Lietkabelis“ džiaugiasi didžiausia persvara rungtynėse (47:41).

23 min. Trys V.Lipkevičiaus taškai (44:41).

22 min. Kur kas geriau antrą rungtynių pusę pradėjo Klužo-Napokos komanda (39:41).

II kėlinys. „Lietkabelis“ – U-BT 39:36 (19:18, 20:18)

20 min. Ž.Šakičius įmetė tritaškį, o J.Morrisas pataikė nuo lentos aidint sirenai ir ilgą laiką vijęsi panevėžiečiai įpusėjus mačui pirmauja.

19 min. J.Morrisas ir Ž.Šakičius pataikė po tritaškį ir „Lietkabelis“ jau lipa oponentams ant kulnų (34:35).

18 min. Svečiai švaisto pro šalį baudų metimus – pataikė tik 4 iš 10. Tai leidžia „Lietkabeliui“ neatsilikti (28:33).

17 min. Pernelyg toli „Lietkabelis“ oponentų nepaleidžia (28:32).

14 min. Jordanas Tayloras smeigia tritaškį ir rumunai tolsta (21:27).

I kėlinys. „Lietkabelis“ – U-BT 19:18

10 min. V.Lipkevičius švysteli neįtikėtiną metimą viena ranka per pusę aikštės ir kamuolys skrodžia tinklelį, bet taškai neįskaitomi – kamuolys kapitono rankas paliko po laiko. Vis dėlto Panevėžio komanda pirmauja po pirmo kėlinio.

9 min. Vytenio Lipkevičiaus šūvis iš toli (14:14).

6 min. Panevėžiečiai renka taškus kartodami savo metimus ir jau yra priekyje (10:8).

3 min. Beveik dvi su puse minutės „Lietkabelis“ nepelnė taškų, bet galiausiai sąskaitą atidarė keturis iš eilės taškus pelnęs jaunasis P.Murauskas (4:5).

„Lietkabelio“ starto penketas: Stefanas Peno, Jamelas Morrisas, Paulius Murauskas, Željko Šakičius, Benas Griciūnas.