2019 02 25

Atrankos „langus“ Lietuva uždarė saldžiu revanšu prieš Italiją

Viskas. FIBA atranka į pasaulio čempionatą – baigta. Daug šaršalo krepšinio pasaulyje sulaukusią „langų“ sistemą Lietuvos rinktinė užbaigė pergale 86:73 (26:16, 21:13, 14:22, 25:22) prieš Italiją.
Gytis Masiulis
Gytis Masiulis / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniams tai buvo 11-oji pergalė per 12-ka rungtynių. Bilietą į Kiniją lietuviai užsitikrino gerokai anksčiau, tad mačas prieš italus turnyrinėje lentelėje įtakos jau nebeturėjo.

Bet lietuviai pirmadienio vakarą siekė revanšo už tą vienintelį pralaimėjimą Italijoje ir jį pasiekė su trenksmu.

Mačą „Švyturio“ arenoje Lietuvos komanda pradėjo lyg iš natų: pataikė net 5 tritaškius iš 7 ir po pirmųjų 10-ties minučių jau buvo priekyje dvižekliu skirtumu 26:16.

Nuo suolo pakilęs vietos sirgalių numylėtinis Gytis Masiulis, rungtyniaujantis Klaipėdos „Neptūne“, iškart smeigė du tolimus dūrius ir pakėlė areną ant kojų.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė buvo trumpam prisnūdusi puolime, tačiau po D.Adomaičio minutės pertraukėlės vėl jungė aukštesnę pavarą ir į didžiąją pertrauką mūsų šalies krepšininkai išėjo pirmaudami 47:29.

Grįžę po pasitarimo italai sužaidė solidų kėlinį ir prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą švieslentėje degė 10-ties taškų Lietuvos komandos persvara (61:51).

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo Ado Juškevičiaus tritaškiu ir dviem sėkmingais Martyno Echodo epizodais. Skirtumas vienu metu buvo išaugęs ir iki 23 taškų (79:56), o Italijai apie pergalę pasvajoti daugiau nebuvo leista.

Pirmaisiais smuikais Lietuvos rinktinėje griežė aukštaūgiai: net keturi iš penkių rezultatyviausių komandos krepšininkų buvo priekinės linijos žaidėjai.

Italijos ekipoje rezultatyviausias su 22 taškais buvo Michele Vitali, pataikęs visus 4 dvitaškius ir 4 tritaškius iš 6.

Lietuviai atliko 23 rezultatyvius perdavimus, italai – 15.

Dvitaškius D.Adomaičio auklėtiniai metė 62 proc. (21/34), tritaškius – 43 proc. (10/23) taiklumu.

Pasaulio čempionato burtai bus traukiami kovo 16-ąją.

Lietuva: G.Masiulis 15 (3/4 trit.), R.Giedraitis 12 (7 atk. kam., 21 naud. bal.), M.Gebenas 11, M.Echodas 10, E.Mockevičius 9, E.Bendžius 8, R.Seibutis 7, Ž.Janavičius 6 (5 rez. perd.), A.Juškevičius 3, Š.Vasiliauskas 2 (5 rez. perd.), D.Bičkauskis 1.

Italija: M.Vitali 22, P.Aradori 10, P.Biligha 9.

Rungtynių eiga. Lietuva – Italija 86:73 (26:16, 21:13, 14:22, 25:22)

Ketvirtas kėlinys. Lietuva – Italija

40 min. Italai dar apkarpė lietuvių pranašumą, tačiau dėl pergalės pakovoti nebegalėjo.

39 min. E.Mockevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 82:66.

37 min. Italai pataikė keletą tritaškių, bet Lietuva toliau pirmauja užtikrintai – 81:64.

34 min. R.Giedraitis greitoje atakoje pataikė iš toli – 76:53.

33 min. M.Echodas po perimto kamuolio greitoje atakoje išprovokavo nesportinę pražangą – 73:53.

32 min. M.Echodas efektingai nupūtė varžovo metimą, o kitoje aikštės pusėje pelnė du taškus su pražanga – 67:51.

31 min. A.Juškevičius smeigė tritaškį ir skambia nata pradėjo lemiamą ketvirtį – 64:51.

Trečias kėlinys. Lietuva – Italija 61:51 (26:16, 21:13, 14:22)

29 min. A.Butkevičius liko vienišas po krepšiu ir pelnė lengvus taškus, bet Lietuvos pranašumas ištirpo jau iki 10-ties taškų – 61:51.

28 min. M.Gebenas triuškina krepšį dėjimu iš viršaus, jam tokiu pačiu elementu atsako P.Biligha – 59:47.

27 min. Italai pavertė lietuvių klaidą taškais, tačiau situaciją taiso Ž.Janavičius – 57:43.

25 min. Puikius Ž.Janavičiaus perdavimas, kurį taškais pavertė M.Gebenas – 55:39.

23 min. Dar kartą atakos smaigalyje atsidūrė E.Mockevičius, o italai atsakė tritaškiu. Tačiau Lietuvos persvara vis dar daugiau nei įtikinama – 53:36.

21 min. E.Mockevičius ketvirtį pradėjo dvitaškiu – 49:29.

Antras kėlinys. Lietuva – Italija 47:29 (26:16, 21:13)

20 min. E.Bendžius pataikė iš toli greitoje atakoje – 47:29.

19 min. R.Seibutis pataikė tritaškį atakos laiko paskutinėmis sekundėmis – 42:28.

18 min. R.Seibutis grąžina Lietuvai dviženklę persvarą, o R.Giedraitis ją dar ir padidino – 39:26.

17 min. E.Mockevičius puikiai pataisė netaiklų komandos draugo metimą – 35:26.

15 min. D.Adomaitis per minutės pertraukėlę prašė koncentracijos ir greičiau pereiti iš gynybos į puolimą. Uraganinis Lietuvos puolimas buvo kiek pristabdytas, o ir persvara kiek aptirpo – 33:26.

12 min. Lietuviai puikiai ištampė varžovų gynybą ir paskutinę atakos laiko sekundę nubaudė italus dvitaškiu – 28:18.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Italija 26:16

10 min. Dar vienas tolimas G.Masiulio dūris! O M.Gebenas paskutinę lietuvių ataką užbaigė dvitaškiu su pražanga! Nuostabi kėlinio pabaiga – 26:16.

8 min. Iš toli pataikė ir Ž.Janavičius. Tai – jau ketvirtasis taiklus lietuvių tolimas metimas – 20:12.

7 min. Aikštėje pasirodė vietinių sirgalių numylėtinis G.Masiulis. Jį tribūnos pasitiko audringais plojimais. Į tai puolėjas iškart atsakė tritaškiu – 17:12.

6 min. Kelios sėkmingos Italijos atakos, į kurias galingu dėjimu atsakė M.Gebenas – 14:8.

5 min. E.Bendžius pataikė iš toli ir lietuviai priekyje jau 8 taškais – 12:4.

3 min. Lietuviai nesugebėjo dviejų iš eilės atakų užbaigti, nors tereikėjo pataikyti iš po krepšio – 7:2.

2 min. R.Seibutis atidarė rungtynių taškų sąskaitą, D.Pascolo atsakė dvitaškiu – 2:4.

Startiniai komandų penketai:

Lietuva: Žygimantas Janavičius, Renaldas Seibutis, Rokas Giedraitis, Eimantas Bendžius, Egidijus Mockevičius.

Italija: Paulas Biligha, Alessandro Gentile, Davide Pascolo, Stefano Tonutas, Luca Vitali.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant