Pažadas neištesėtas: iš duobės „Rytas“ išlipo, bet tarptautinė kelionė – baigta

„Iš savo pusės mes pažadame, kad čia grįšime ir kovosime lemiamose rungtynėse“, – po pirmojo pralaimėto FIBA Čempionų lygos įkrintamųjų etapo rungtynių Vilniuje sakė Giedrius Žibėnas. Bet sirgaliams duotas pažadas nebuvo ištesėtas – „Rytas“ antrosiose rungtynėse Atėnuose 80:83 (11:17, 19:26, 23:24, 27:16) nusileido „Peristeri“ komandai ir pasirodymą tarptautinėje arenoje baigė.
Marcusas Fosteris
Marcusas Fosteris / FIBA/Roko Lukoševičiaus nuotr.

Įkrintamųjų serijoje iki dviejų pergalių komandos kovojo dėl vietos „Top 16“ etape.

Net 6 min. 50 sek. „Rytas“ rungtynių pradžioje nesugebėjo pelnyti taškų iš žaidimo ir tai uždavė neigiamą toną žūtbūtinėse vilniečių rungtynėse. Nuo pat susitikimo pradžios „Peristeri“ truktelėjo į priekį, susikrovė dviženklį pranašumą ir ėmė diktuoti madas.

Po pirmosios rungtynių pusės „Peristeri“ pirmavo 13 taškų, o antrąją pradėjo taškų uraganu – kaipmat skirtumas didėjo net iki 19-kos. Po dar vienos prastesnės atkarpos G.Žibėno auklėtiniai ėmė artėti – pataikė Keithas Hornsby, Margiris Normantas, RJ Cole‘as. Atsilikimas mažėjo iki vienženklio, bet varžovai vėl rado atsakymą – smeigė du greitus tritaškius.

14 taškų skyrė komandas po trijų kėlinių, tačiau „Rytas“ ketvirtąjį pradėjo spurtu 14:4 ir kaip reikiant priartėjo prie „Peristeri“. Likus žaisti 4 minutes, komandas jau teskyrė vienas taškelis ir viskas sprendėsi lemiamomis mačo akimirkomis.

nuotr. FIBA/Justinas Gorhamas

Deja, bet jomis „Rytas“ nesugebėjo užpulti, o varžovus į priekį timptelėjo Nemanja Dangubičiaus tritaškis ir tikslūs baudų metimai.

M.Fosteris su 20 taškų buvo rezultatyviausias „Ryto“ žaidėjas, tačiau paskutinėmis mačo akimirkomis jis užsidirbo penktąją asmeninę pražangą ir rungtynes baigė anksčiau laiko.

Martynas Echodas surinko 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, RJ Cole'o sąskaitoje – 13 taškų (1/9 dvit.) ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Vilniečiai suklydo 9 kartus, atliko net 25 rezultatyvius perdavimus, tačiau prastai pataikė iš arčiau – tikslą pasiekė 43 proc. dvitaškių (16/37) ir 42 proc. tritaškių (10/24).

„Rytas“: M.Fosteris 20, M.Echodas 14 (9 atk. kam.), RJ Cole'as 13 (9 rez. perd.), J.DeLaurier 10, K.Hornsby 7, M.Normantas 6.

„Peristeri“: J.Raglandas 17 (10 rez. perd.), E.Mitrou-Longas 14, J.Love'as, T.Thompsonas (11 atk. kam.) ir K.Williamsas po 11.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – „Peristeri“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“

Pabaiga. Tai yra viskas.

Likus 7 sek. „Rytas“ neužpuolė.

Likus 22 sek. T.Thompsonas prametė abi baudas.

Likus 24 sek. M.Echodas prie baudų metimo linijos. Pirmos nėra. Antra krenta vidun. Minutės pertraukėlės prašo V.Spanuolis. „Rytas“ atsilieka – 77:82.

Likus 31 sek. M.Fosterio pražanga, pabaiga jau arti, varžovai sumetė baudų metimus – 76:82.

39 min. J.Raglando reidas ir „Peristeri“ grįžta į pirmaujančių pozicijas – 77:76. Svarbiausios minutės „Ryto“ sezone kol kas, o RJ Cole'as prameta dvitaškį. N.Dangubičiaus tritaškis... O dievai – 76:80.

37 min. M.Echodas pelno dvitaškį, „Rytas" veržiasi į priekį pirmą kartą rungtynėse – 76:75.

36 min. G.Radzevičius mažino atsilikimą iki taško, bet J.Love'as pataikė dvitaškį. Jam atsakė RJ Cole'as – 74:75.

35 min. Liko lygiai penkios minutės. Komandas skiria vos 2 taškai!

34 min. M.Fosterio tritaškis, spurtas 14:4 kėlinio pradžioje – 67:71.

33 min. Per mažiau nei tris minutes skirtumas nukirptas iki 5 taškų! Na gal dabar?!

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“ 53:67

30 min. Lieka 10 minučių.

29 min. Na, atsiprašome už įpūstą viltį. Du tritaškiai „Ryto“ krepšyje po minutės pertraukėlės – 49:63.

28 min. „Rytas“ ima grįžti – RJ Cole'o tritaškis ir V.Spanoulio pasitarimas – 49:57.

26 min. J.Love'as pataikė dvitaškį su pražanga ir šaukė „Ryto“ atsarginiams. Šis už save nepastovėjo ir pagarbiai žvelgė į varžovą. Panašiai ir aikštėje šiandien – varžovams patiestas raudonas kilimas. 41:57.

25 min. M.Fosteris pelnė taškus greitoje atakoje, skirtumas mažėjo iki 11, tačiau J.Raglandas smeigė iš toli ir vilnietiškas entuziazmas vėl ataušo – 38:54.

24 min. Situaciją bando gerinti M.Normantas, pataikęs iš toli – 38:51.

21 min. Nesportinė pražanga M.Fosteriui pirmos atakos metu. Gera pradžia – pusė darbo. O, dar L.Kaselakio tritaškis. Krentam į bedugnę – 30:49.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“ 30:43

20 min. Na, pamirškime tai, ką matėme. Antroje pusėje reikės daryti išvadas.

19 min. M.Echodo 2+1. Būtų gerai pakilti ant šios emocijų bangelės – 30:39.

17 min. L.Kaselakis smeigė tritaškį. „Rytas“ gauna per kupras jau 14 taškų skirtumu – 25:39.

14 min. Kol kas vakaras Atėnuose labai sunkus. J.Gorhamas pataikė su pražanga, tačiau vis tikslesni varžovų snaiperiai – 20:29.

12 min. Du iš eilės „Peristeri“ tritaškiai ir „Ryto“ atsilikimas jau dviženklis – 14:25.

11 min. M.Fosteris pirmąjį kėlinį užbaigė tritaškiu, antrąjį pradeda dvitaškiu su pražanga – 14:19.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“ 11:17

10 min. Panašu, kad situacija kiek stabilizuota, puolime ledai pralaužti, o ir varžovai, laimei, nepavyko niekur labai toli nuskuosti. -6 taškai su tokia kokybe yra nuostabus rezultatas.

7 min. Katastrofiškas žaidimas kol kas iš vilniečių. Negali nieko padaryti Giedriaus auklėtiniai – 1:13.

Po 6:50 min. „Rytas“ pagaliau pelnė pirmuosius taškus iš žaidimo – J.DaLaurier krovė iš viršaus. Netrukus tritaškį pridėjo RJ. Vaizdelis gerėja – 6:13.

6 min. 4 minutes ir 44 sekundes laukėme pirmų „Ryto“ taškų šiandien. Pagaliau M.Fosteris pataikė baudos metimą, tiesa, atsilikimas auga toliau – 1:12.

4 min. „Rytas“ vis dar be taškų. Tragiška pradžia – 0:8.

2 min. Pirmuosius taškus rungtynėse rinko aikštės šeimininkai, o RJ Cole'o ir G.Radzevičiaus metimai skriejo pro šalį – 0:4.

1 min. Rungtynės prasidėjo! Tiesa, neilgam – Atėnų komandos sirgaliai surengė konfeti lietų ir mačas iškart stabdomas.