2022 04 21

Šokas Barselonoje: „Bayern“ atėmė iš „Barcos“ namų aikštės pranašumą

Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelonai“ nepavyko žengti dar vieno žingsnio link Eurolygos finalo ketverto. Katalonai namuose 75:90 (18:23, 17:25, 21:19, 19:23) neturėjo šansų prieš Miuncheno „Bayern“, kuris išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1-1.
Augustine'as Rubitas
Augustine'as Rubitas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Pirmoji akistata antradienį baigėsi „Barcos“ pergale 77:67.

„Bayern“ jau pirmosiomis minutėmis išsiveržė į priekį, o beveik visą laiką varžovus besivijusi „Barca“ rezultatą buvo persvėrusi tik sykį – kai pirmavo 16:14.

Po pirmojo ketvirčio bavarai turėjo 5 taškų persvarą (23:18), o į priekį šovė antrame kėlinyje, kai įspūdingas atkarpą sužaidęs Deshaunas Thomasas pelnė 10 taškų iš eilės, o svečių persvara jau buvo dviženklė (35:20). Vienu metu ji buvo pasiekusi ir 16 taškų (47:31), o įpusėjus mačui „Bayern“ pirmavo 48:35.

Katalonai geriau pradėjo antrą rungtynių pusę ir greitai priartėjo iki 6 taškų (47:53), bet du Andreaso Obsto tritaškiai trečio kėlinio pabaigoje vėl sukūrė bavarams dviženklę persvarą prieš lemiamas 10 minučių (56:67).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje D.Thomasas pataikė savo šeštą tritaškį, dvitaškį pridėjo Ognjenas Jaramazas ir „Bayern“ sužaidus trečdalį ketvirčio vis dar užtikrintai pirmavo (72:59).

„Barca“ tuomet sužaidė sėkmingesnę atkarpą, kai Kyle'o Kuričiaus ir Nicolo Laprovittolos taškai leido skirtumą sušvelninti iki 7 taškų (65:72), bet po Andrea Trinchieri minutės pertraukėlės „Bayern“ atsitiesė bei prisidėjus dar ir Š.Jasikevičiaus techninei pražanga vėl nurūko į priekį (83:68) bei iškovojo užtikrintą pergalę.

Katalonijos komandos gretose nespindėjo ir lietuvis Rokas Jokubaitis. Jis žaidė tik 8 su puse minutės, per kurias nepelnė taškų (0/1 dvit.), du kartus suklydo, prasižengė ir pats išprovokavo vieną pražangą bei surinko -3 naudingumo balus.

Kitą savaitę komandos kelsis į Miuncheną, kur bus žaidžiamos trečiosios ir ketvirtosios rungtynės. Trečiasis susitikimas vyks trečiadienį.

Jei prireiks penktojo mačo, jis vėl bus žaidžiamas Barselonoje.

„Barcelona“: Nicolas Laprovittola ir Nikola Mirotičius (6 atk. kam.) po 16, Nickas Calathesas 13 (8 rez. perd.).

„Bayern“: Deshaunas Thomasas 25 (6/7 trit., 7 atk. kam., 29 naud. bal.), Andreasas Obstas 15 (4/7 trit.), Nickas Weileris-Babbas 12 (8 atk. kam.), Ognjenas Jaramazas 11 (5 rez. perd.), Augustine'as Rubitas 10 (8/8 baud., 8 atk. kam.).