Su 15 diena! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
2019 12 17

Solidžių lietuvių neužteko: „Lokomotiv“ kelionė Europos taurėje baigėsi netikėtai anksti

Vienais Europos taurės turnyro favoritų laikyti Krasnodaro „Lokomotiv“ (4-6) krepšininkai savo kelionę antrajame pagal pajėgumą žemyno turnyre baigė anksti. Du lietuvius savo sudėtyje turinti Rusijos komanda išvykoje dramatiškai 90:92 (28:26, 15:22, 19:15, 28:29) nusileido Bursos „Tofaš“ (5-5) ir B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Vilniaus „Rytas“, liko už pirmojo ketverto borto.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / VTB nuotr.

„Lokomotiv“ neišgelbėjo net ir solidžiai pasirodę lietuviai.

Mindaugas Kuzminskas įsibėgėjo lėtai, bet galiausiai tapo vienu rezultatyviausių komandos žaidėjų – per 28 minutes jis surinko 17 taškų (5/10 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, penkis kartus prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

Tuo tarpu Mantas Kalnietis per 29 minutes pelnė 12 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo kamuolį, blokavo varžovo metimą, tris kartus suklydo, sykį prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

Likus žaisti pusantros minutės ketvirtajame kėlinyje Krasnodaro komanda dar atsiliko 11 taškų skirtumu (78:89), bet sugebėjo atkurti intrigą.

Keturias greitas atakas iš eilės taškais užbaigę svečiai po Johnny O'Bryanto dvitaškio likus žaisti 23 sek. jau atsiliko tik 88:90.

Nors Tarikas Phillipas sumetė baudų metimus, M.Kuzminskas atsakė dvitaškiu, o po Muhaymino Mustafos netaiklių baudų metimų „Lokomotiv“ gavo šansą išplėšti pergalę – tam Rusijos klubas turėjo 9 sekundes.

Lemiamą tritaškį su sirena metė Samas Dekkeris, tačiau amerikiečio metimas buvo netikslus ir „Lokomotiv“ žaidėjams teko aikštę palikti nuleidus galvas.

Šeštą kartą pralaimėjęs Krasnodaro klubas B grupėje į priekį praleido Venecijos „Umana Reyer“, Belgrado „Partizan“, „Tofaš“ ir „Ryto“ ekipas.