2023 04 11

Dramatiškai išsigelbėję „Wolves“ krepšininkai – ENBL finale

Pirmą sezoną gyvuojantis Alytaus „Wolves“ klubas žengė į pirmąjį savo finalą.

Šiaurės Europos krepšinio lygos (ENBL) finalo ketverte dalyvaujantys Kęstučio Kemzūros auklėtiniai antradienį dramatiškai 58:55 (11:12, 19:17, 12:13, 16:13) palaužė Lenkijos ekipos Ščecino „King Morskie Wilki“ pasipriešinimą.

Itin nerezultatyvių rungtynių ketvirtojo kėlinio viduryje Ščecino ekipa dar pirmavo 7 taškų persvara (46:53) ir, atrodė, artėja prie finalo.

Bet „Wolves“ sugebėjo išsigelbėti. Eigirdas Žukauskas paskutinę minutę pradėjo dvitaškiu išlygindamas rezultatą (55:55).

Varžovai įsigudrino pramesti abi baudas, o didvyriu galiausiai tapo tolimą metimą pataikęs Ahmadas Caveris.

Lemiama rungtynių ataka nuo 2:01:30:

Jis smeigė tritaškį likus žaisti vos 2 sekundes ir išplėšė pergalę „Wolves“ klubui. „Vilkai“ paskutines 5 rungtynių minutes laimėjo net 12:2.

Iš viso amerikietis per 31 minutę nugalėtojams pelnė 19 taškų (3/10 dvit., 1/2 trit., 10/11 baud.), sugriebė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, pats suklydo 3 kartus ir surinko 19 naudingumo balų.

„King Wilki Morskie“: Tony Meieris ir Bryce'as Brownas – po 12, Zacas Cuthbertsonas 11 (6 atk. kam.), Philas Fayne'as (7 atk. kam.) ir Kacperas Borowski – po 6.

„Wolves“: Ahmadas Caveris 19, Adas Juškevičius 8, Eigirdas Žukauskas (11 atk. kam.) ir Jeffery Tayloras (8 atk. kam.) – po 7, Mindaugas Lukauskis (2/2 trit.) 6.

Į ENBL finalo ketvertą iš viso pateko net trys Lenkijos komandos, o „King Morskie Wilki“ yra stipriausia iš jų – savo šalies čempionate šiuo metu yra įsikūrusi 2 vietoje.

Kitame pusfinalyje varžybų šeimininkė „BM Stal“, kuri Lenkijos lygoje žengia ketvirta, 86:74 pranoko Liublino „Polski Cukier Start“ krepšininkus, kurie šalies pirmenybėse kovoja dėl išlikimo aukščiausiame divizione.