2021 10 20

Kiek per trejus metus pasikeitė G.Orelikas? „Smegenys krepšiniui liko tos pačios“

Europos taurės sezono atidarymo rungtynės Lenkijoje tarp Vroclavo „Slask“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipų ypatingos bus krepšininkui Gediminui Orelikui, kuris šiame turnyre pastarąjį kartą žaidė vilkėdamas dar Vilniaus „Lietuvos ryto“ aprangą 2015 metais.
Gediminas Orelik
Gediminas Orelik / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Trečiadienis | Europos taurė | „Slask“ – „Lietkabelis“ | 21:15 | Vroclavas

Beveik trejus metus užribyje buvęs puolėjas praėjusį sezoną sugrįžo į didįjį krepšinį, o trečiadienio vakarą po šešerių metų pertraukos vėl žengs ant antrojo pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyro parketo.

Pastarąjį kartą Europos taurės turnyre 200 cm ūgio G.Orelikas žaidė 2015-ųjų metų gruodį, kai Vilniaus „Lietuvos rytas“ paskutiniame grupių etapo mače nusileido Stambulo „Bešiktaš“ krepšininkams.

Po etapo Lietuvos sostinėje G.Orelikas meistriškumą rodė Bandirmos ir Venecijos komandose, kol visko nesugriovė sunki kairės kojos kelio girnelės trauma, po kurios sekė kelios operacijos bei strigęs reabilitacijos procesas.

„Ne tikėjau, o žinojau, kad tikrai grįšiu į krepšinį, – prieš išvyką į Vroclavą 15min sakė G.Orelikas. – Tik reikėjo tam tikro laiko, kad viskas susitvarkytų. Nesakau, kad žinojau, bet tikėjausi grįžti ir į Europos taurę. Toks ir buvo mano tikslas, o dabar reikia įrodyti, jog galiu joje žaisti.“

Krepšininkas pasakoja, jog didžiausius sunkumus kėlė ne fizinė būklė, o susitaikymas su esama situacija.

„Reikėjo didelio psichologinio darbo. Aišku, buvo ir fizinis, bet daug didesnis – psichologinis. Daug operacijų, viena sekė kitą... Tai buvo sunkiausia. Visą gyvenimą sportavau, tad tą fizinį laikotarpį praėjau nesunkiai“, – sakė G.Orelikas.

Sugrįžimo tramplinu G.Orelikui tapo gimtojo miesto „Šiauliai“, kuriuose pažaidęs pora mėnesių jis sulaukė pasiūlymo iš Bosnijos ir Hercegovinos klubo Sarajevo „Spars Realway“.

„Buvau ilgai nežaidęs, prašiau priimti padirbėti, jog „Šiauliuose“ turėčiau sugrįžimo pradžią. Mane priėmė, bet vėliau keliai išsiskyrė ir man teko išvažiuoti, – kalbėjo šiaulietis, papasakojęs apie darbą su prieštaringai šalyje vertinamu Europos čempionu Antanu Sireika. – Vieniems tinka Antano darbo metodai, kitiems netinka. Tai kiekvieno asmeninė nuomonė. Man viskas tiko – nei pykomės, nei ką.“

Arno Strumilos / 15min nuotr./Gediminas Orelikas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Gediminas Orelikas

„Grįžti į Europos taurę yra labai geros nuotaikos, blogų ir negalėtų būti, – sakė G.Orelikas. – Europos taurė per šį laiką pasisuko į gerąją pusę. Turnyre žaidžia stiprios komandos. Tai aukšto lygio turnyras, kuris Europoje nusileidžia tik Eurolygai.“

31-erių žaidėjas vasarą buvo sulaukęs ir daugiau pasiūlymų, bet geriausiai jam skambėjo Panevėžio „Lietkabelio“ variantas. Komanda, kuri kasmet kovoja dėl prizinių vietų Lietuvoje, žaidžianti Europos taurėje bei turintį puikiai vertinamą strategą Nenadą Čanaką.

„Turėjome gerą pokalbį su treneriu, nusprendžiau, kad man geriausia būtų persikelti į „Lietkabelį“. Prieš pasirašydamas sutartį kalbėjau su buvusiais ir esamais „Lietkabelio“ žaidėjais, klubo vadovu, visi labai išgyrė Nenadą Čanaką, – pasakojo pašnekovas. – Geras ir draugiškas treneris. Jis nėra tipiškas Balkanų treneris, kuris vestų ilgas ir sunkias treniruotes. Nenadas išklauso fizinio pasirengimo trenerių nuomonės, treniruotės būna trumpesnės ir intensyvesnės, labiau orientuotos į taktiką. Tikrai geras treneris, neturiu nė vieno blogo žodžio apie jį.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nenad Čanak
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nenad Čanak

Lietuvos krepšinio lygoje „Lietkabelio“ atstovas G.Orelikas šešeriose rungtynėse žaidė po 23 minutes, pelnė po 9,2 taško (68,8 proc. dvit., 34,6 proc. trit., 75 proc. baud.), atkovojo po 2,7 kamuolio ir atliko po 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

Stipriai tarpsezonio metu pasikeitusi Panevėžio ekipa iškovojo 3 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus.

„Mano sezonas startas buvo blankus, jaučiau tai ir pats. Reikėjo laiko įsivažiuoti, bet kuo toliau, tuo jaučiuosi geriau ir priprantu prie komandos draugų, – sakė G.Orelikas. – Adaptuotis naujoje aplinkoje reikėjo laiko, bet dabar viskas yra daug geriau, nei buvo sezono starte. Draugiška komanda, draugiškas kolektyvas. Vienas kitą jau pažįstame, tai toliau viskas bus tik geriau ir geriau.“

Ar aikštelėje dar išvysime senąją Gedimino Oreliko versiją, kai Turkijoje ir Italijoje siautėjęs snaiperis buvo sudominęs ir Šarūną Jasikevičių, ir Željko Obradovičių? Kuo skiriasi dabartinis G.Orelikas nuo to, kuris žibėjo Europoje prieš trejus metus?

„Sunku pasakyti, daug nepasikeičiau, tiesiog anksčiau buvau jaunesnis ir netraumuotas, – 15min sakė „Lietkabelio“ žaidėjas. – Fizinė būklė buvo kitokia, nors palyginti skirtumus ketverių metų laikotarpyje yra pernelyg sudėtinga. Faktas tas, jog smegenys krepšiniui liko tos pačios. Aš dabar fiziškai irgi jaučiuosi labai gerai.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Orelik
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Orelik

Panevėžio komandoje – įdomus jaunų žaidėjų, karjeros piką pasiekusių bei veteranų mišinys, o G.Orelikas sutiko pasidalinti nuomone apie perspektyvius „Lietkabelio“ žaidėjus brolius Dovydą bei Karolį Giedraičius, graiką Panagiotį Kalaitzakį bei kapitoną Vytenį Lipkevičių, Panevėžyje pasitikusį jau trečią sezoną iš eilės.

„Vycką (V.Lipkevičių – aut. past.) pažįstu seniai, mes esame keletą metų žaidę kartu. Vienas kitą gerai žinome. Jis svarbus ir aikštėje, ir už jos ribų, juk yra kapitonas. Jis daro viską, kad komandai būtų geriau ir kad ji būtų sulipdyta. Nusiveda ir pavakarieniauti, ir į pirtelę. Visko būna. Jis daug bendrauja, o tai yra svarbu.“

„Broliai Giedraičiai palieka gerą įspūdį. Darbštūs vaikinai, dirbantys ir prieš treniruotes, ir po treniruočių. Mūsų pagarbą jie turi. Jie nėra išsišokėliai, tai išauklėti vaikinai. Kol kas viskas su jais super. Jie turi gerą potencialą, bet viskas prieš akis. Jei dirbs ir žiūrės į priekį, o ne tik stovės vietoje, tai pasieks tikrai gerus rezultatus.“

„Kalaitzakis turi visus fizinius duomenis būti geru krepšininku, tik gal reikėtų didesnio žaidimo supratimo. Gynyboje vienas prieš vieną ir puolime jis turi viską – duomenis, gerą kūną, bet jam reikėtų susikoncentruoti į komandinę gynybą. Tuomet viskas būtų super.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dovydas Giedraitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dovydas Giedraitis

Pirmoji „Lietkabelio“ varžovė Europos taurėje – Vroclavo „Slask“ komanda. Būtent šioms dviems ekipoms „Euro Hoops“ skyrė žemiausius reitingus.

„Pažiūrėsime, – apie pesimistinį ekspertų žodį kalbėjo G.Orelikas. – Reikės pakeisti šiuos vertinimus. Kaip pasakytų Antanas Sireika, viščiukus skaičiuosime pavasarį. Stengsimės, kad „Euro Hoops“ prognozė neišsipildytų. Darysime viską, kad būtume aukščiau. Kritikai ar komentatoriai, mes turime dirbti kuo daugiau ir žaisti kuo geriau. Tam žaidėjai ir pasirinko „Lietkabelį“, kad siektų kuo aukštesnių tikslų. Norime laimėti visas rungtynes, sunku nuspėti, kiek jų turėsime sezono pabaigoje. Matysime.“

„Slask“ ekipos startas Lenkijoje – tragiškas. Vroclavo krepšininkai per aštuonis mačus laimėjo dusyk ir 16-os komandų turnyre rikiuojasi vos 14-oje vietoje.

Praėjusį pirmadienį „Slask“ paskelbė naują vyriausiąjį trenerį, kuriuo tapo ilgametis Alytaus „Dzūkijos“ vairininkas Andrejus Urlepas, garsėjantis griežta ranka.

„Daug pasakyti apie „Slask“ negaliu, nes dar laukia daug video žiūrėjimo. Atrodo, kad tai metikų komanda, – kalbėjo G.Orelikas. – Lenkijos čempionate rezultatai nėra geri, bet neperšokęs griovio negali sakyti „op“. Pirmiausia laimėkime, tuomet kalbėkime. Europos taurėje su visais reikės žaisti, lengvų pergalių nebus.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Orelikas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Orelikas

Sąlyginai lengvą grobį atidarymo rungtynėse gavęs „Lietkabelis“ jau kitą savaitę namuose priims Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkus, o penktajame ture vyks į Belgradą, kur testuos Željko Obradovičiaus skambųjį „Partizan“ projektą.

Vis dėlto 31-erių G.Orelikas varžovų neskirsto.

„Kai buvau jaunesnis, laukdavau konkrečių rungtynių ir konkrečių varžovų, o dabar tiesiog yra noras žaisti ir laimėti prieš visus. Taip turėtų būti pas visus krepšininkus, nesvarbu, mūsų laukia „Slask“ ar „Lokomotiv“, prieš visus varžovus turi vienodai stengtis ir siekti pergalės“, – kalbėjo „Lietkabelio“ puolėjas.

Bet jis sutinka, jog naujas Europos taurės formatas, kai teks žaisti bent 18 rungtynių, o ne 6, yra daug patrauklesnis modelis.

„Tikrai super situacija, bent jau žaidėjams. Atkrintamosiose viena pergalė garantuoja bilietą į kitą etapą, o tai yra šansas mažesniems klubams, kurie galės bandyti įkąsti turnyro favoritams, – sakė G.Orelikas. – Žinoma, pirmiausia reikia kovoti ir patekti į atkrintamąsias.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Orelikas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Gediminas Orelikas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis