15min žiniomis, Atėnuose susitiko „Žalgirio“, Maskvos CSKA, Milano „Olimpia“, Tel Avivo „Maccabi“, Pirėjo „Olympiakos“, Atėnų „Panathinaikos“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ atstovai.
Tai 7 iš 11 ilgalaikes Eurolygos licencijas turinčių klubų, nuo kurių 2016-aisiais ir startavo naujo formato Eurolygos projektas. Būtent šis vienuoliktukas prisideda prie svarbiausių Eurolygos sprendimų.
15min šaltinių teigimu, Eurolygos klubų susibūrimo tikslas susijęs su Jordi Bertomeu bei valdančiosios Eurolygos struktūros įtakos keitimu ir finansinių operacijų valdymu.
Artimiausiu metu šios Eurolygos ekipos ketina imtis oficialių veiksmų ir reikalauti tam tikrų atsakymų bei struktūrinių pakeitimų.
15min šaltiniai pabrėžia, kad tai labai neįprastas Eurolygos daugumos susibūrimas prieš J.Bertomeu.
15min žiniomis, didžiuosius Eurolygos klubus neramina finansų valdymas ir jų struktūra.
Vienas iš daugelio svarbių punktų gali būti nesumažintos krepšininkų algos nepaisant pajamų praradimo iš bilietų pardavimo.
Esą Eurolyga žadėjo susėsti prie derybų stalo su Eurolygos žaidėjų asociacija (ELPA) ir rasti susitarimą dėl visuotinio Eurolygos krepšininkų algų mažinimo. Tačiau iki šiol liko galioti seni kontrakto įsipareigojimai, kurie remia prie sienos pajamų iš bilietų negavusius klubus.
Apie tai P.Motiejūnas užsiminė interviu 15min, akcentuodamas, kad jeigu susitarimo pasiekti nepavyks, „Žalgiris“ su savimi į kitus sezonus tempsis skolų kuprą.
TAIP PAT SKAITYKITE: P.Motiejūnas – apie „Žalgirio“ finansus, prognozuojamas permainas ir nepakeičiamą vaizdą
Tarp labiausiai nukentėjusiųjų – ir „Žalgiris“, tuščiose tribūnose vien iš Eurolygos mačų netekęs 2–3 mln. eurų. Pavyzdžiui, Tel Avivo „Maccabi“ vadovai nuostolius skaičiuoja beveik dešimtimis milijonų.
15min žiniomis, Eurolygos klubų nepasitenkinimą galėjo sukelti ir prizinio fondo paskirstymas, kuris kai kurioms komandoms buvo neaiškus iki pat reguliariojo sezono finišo.
Taip pat Eurolygos klubai nori keisti agentų veikimo principą. Tai gali būti susiję arba su agentinio mokesčio sumažinimu, arba nauju projektu, pagal kurį agentinius turėtų mokėti ne patys klubai, o žaidėjai.
Eurolygos komandų vadovų kabinetuose taip pat bręsta idėja atsiskirti nuo nacionalinių čempionatų. Tiesa, čia visi A licencijų savininkai neturi bendros pozicijos.
Bet tai tik dalelė klausimų, kurie pastaruoju metu kėlė nerimą valdantiesiems Eurolygos klubams. Jų diskusijų Atėnuose centre – būtent J.Bertomeu ir finansinis organizacijos valdymas.
62-ejų J.Bertomeu vadovauja Eurolygai nuo 2000-ųjų.
2008-ųjų lapkričio 25-ąją Lietuvoje ispanas buvo apdovanotas LR ordinu už indėlį vystant mūsų šalies sportą.