2023 04 12

Istorinio triumfo Panevėžys nesulaukė: „Lietkabelis“ pralaimėjo dramą prancūzams

Panevėžio „Lietkabelis“ buvo labai arti istorinės pergalės, tačiau Europos taurės aštuntfinalio barjero neperžengė. Lemiamoje akistatoje trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai namuose 97:98 dramatiškai krito prieš „Paris“ ekipą.
Jamel Morris
Jamelas Morrisas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Aštuntfinalio etape kovojama iki vienos pergalės.

Pačiame svarbiausiame sezono mūšyje panevėžiečiams teko kautis be traumuoto komandos lyderio Gedimino Oreliko.

Rungtynes komandos pradėjo be didesnės žvalgybos, o pirmąjį rimtesnį smūgį savo oponentams panevėžiečiai sudavė pirmojo kėlinio viduryje, kai Jamelas Morrisas, Kristianas Kullamae ir Vytenis Lipkevičius paleido tris tritaškius iš eilės ir „Lietkabelis“ įgijo dviženklį pranašumą – 20:10.

Visgi kapituliuoti Prancūzijos ekipa nesiruošė. Paryžiečiai iš lėto didino apsukas, kol antro kėlinio viduryje ne tik pavijo, bet ir persvėrė rezultatą (39:38).

Vėliau didesnio pranašumo nepavyko įgyti nė vienai ekipai, o prieš lemiamą ketvirtį panevėžiečiai turėjo trijų taškų persvarą.

Nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Prasidėjus paskutinei minutei, „Paris“ lyderis Tyrone‘as Wallace‘as pataikė iš toli, nors prieš tai buvo prametęs visus penkis tritaškius, ir svečiams suteikė keturių taškų pranašumą. Po šio smūgio panevėžiečiai jau nebeišsigelbėjo.

Tiesa, šeimininkai rodė charakterį, sėkmingai naudojo pražangų taktiką, o aidint finalinei sirenai Željko Šakičius pataikė fantastišką tritaškį beveik nuo aikštės vidurio ir dar reikalavo varžovo pražangos. Visgi teisėjai išliko nepalaužiami ir „Lietkabelio“ europinis sezonas baigėsi.

Panevėžiečiams 23 taškus pelnė J.Morissas, 22 – Gyorgy Golomanas, 20 – K.Kullamae.

Europos taurės atkrintamąsias panevėžiečiai pasiekė antrus metus iš eilės. Pernai aštuntfinalyje „Lietkabelis“ Bolonijoje nusileido šiuo metu jau Eurolygoje rungtyniaujančiai „Virtus“ ekipai (67:75).

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Panevėžys“ – „Paris“ 97:98.

40 min. Tyrone Wallace'as pataiko tritaškį. Prieš tai jis buvo prametęs penkis tolimus metimus... 89:93. Panevėžiečių metimai skrieja pro šalį. Paryžius triumfuoja ir žengia toliau.

38 min. Gauthier Denisas pataiko fantastišką tritaškį, bet Gyorgy Golomanas įleidžia įspūdingą puskablį. 89:90.

37 min. Prancūzai irgi atsako tritaškiu... 84:85. Paryžių traukia Tyrone Wallace'as, bet Željko Šakičius pataiko iš toli. Vėl lygu – 87:87.

36 min. Prancūzai kvėpuoja, bet juos kas kartą žudo dar vieną tritaškį pataikantis Kristianas Kullamae. 84:82.

35 min. Penki Kristiano Kullamae taškai iš eilės. 81:78.

33 min. Lemiamą kėlinį geriau pradeda prancūzai. 76:76.

III kėlinys. „Panevėžys“ – „Paris“ 74:71.

30 min. Jemelas Morrisas vėl demonstruoja lyderio savybes – 74:69.

29 min. Prancūzai nepanikuoja, bet „Lietkabelio“ puolimas veikia neužsikirsdamas. Željko Šakičius įmeta su pražanga – 71:65.

28 min. Tritaškių liūtis tęsiasi. Jemelas Morrisas pataiko iš toli. 68:63.

27 min. Kristianas Kullamae pataiko tritaškį. Lieka tik taškas, o tada Gyorgy Golomanas pataiko iš toli. 63:61.

26 min. Vengras pataiko ir tritaškį – 57:57. Visgi paryžiečiai į tai atsako dviem greitomis atakomis...

25 min. Dvi šiurkščios šeimininkų klaidos ir jas Paryžius verčia dviem rezultatyviom atakom. Laimei, Gyorgy Golomanas pataiko su pražanga. Deja, bauda netaikli. 54:55.

23 min. Gyorgy Golomano puikus epizodas – vengras pataiko iš po krepšio. 52:49.

21 min. Jamelas Morrisas pataiko iš toli ir vėl išveda panevėžiečius į priekį – 48:46.

II kėlinys. „Panevėžys“ – „Paris“ 45:46.

20 min. Kristianas Kullamae pataiko sudėtingą flauterį (45:46).

18 min. Prancūzai palengva įsibėgėjo ir jau yra žingsniu priekyje. Kita vertus, „Lietkabelis“ savo oponentų nepaleidžia.

16 min. Jeremy Evansas taikliu metimu su pražanga grąžina pranašumą prancūzams. Atsiliekame – 38:39.

15 min. Prancūzai buvo priartėję iki taško, bet tada svarbų tritaškį paleido Vytenis Lipkevičius.

14 min. Jamelas Morrisas vėl demonstruoja lyderio savybes – 33:23.

13 min. Paryžius vargsta su priekine „Lietkabelio“ linija. Nikola Popovičius verčia du su pražanga – 31:23.

12 min. Panevėžiečių pranašumas tirpsta iki trijų taškų, bet tuomet „Lietkabelį“ trukteli Nikola Popovičius. Željko Šakičius pataiko solidų metimą. Vėl ramiau – 28:21.

I kėlinys. „Panevėžys“ – „Paris“ 24:19.

10 min. Paryžiečiai kelti baltą vėliavą atsisako, bet pirmą mačo atkarpą laimi šeimininkai.

7 min. Jamelas Morrisas ir Kristianas Kullamae tritaškiais pradeda „Lietkabelio“ spurtą. O tada tritaškį paleidžia ir Vytenis Lipkevičius. Fantastika. Trys tritaškės bombos ir dviženklis pranašumas – 20:10.

6 min. Gyorgy Golomanas. Du su pražanga.

5 min. Paryžiaus komandos žaidėjai mėgsta bėgti į greitas atakas, ir kai tai daryti panevėžiečiai jiems leidžia – lauk bėdos. Jau atsiliekame – 8:10.

4 min. Kristianas Kullamae prideda dar vieną taiklų metimą – 8:4.

3 min. Kristianas Kullamae metimu iš distancijos lygina rezultatą – 4:4.

2 min. Pirmieji taškus pelno šeimininkai. Mantas Rubštavičius užbaigia greitą ataką. 2:0.