2022 10 26

Lemiamu metu subyrėjęs „Lietkabelis“ skaudžiai krito Prancūzijoje

Drąsiai pradėjęs ir po trijų kėlinių dar pirmavęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-2) galiausiai skaudžiai krito Prancūzijoje.
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai
Panevėžio „Lietkabelis“ / LKL nuotr.

Europos taurės rungtynėse išvykoje Nenado Čanako auklėtiniai 73:86 (24:18, 11:17, 23:22, 15:29) nusileido Burgo Breso JL (3-0) klubui.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pralaimėjo 14 taškų skirtumu, o labiausiai visų rungtynių metu kentėjo dėl prastos kovos dėl atšokusių kamuolių.

Varžovai po „Lietkabelio“ krepšiu sugriebė net 17 kamuolių.

Fantastišką pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Jordanas Floydas. Per du kėlinius nė taško nepelnęs amerikietis rungtynes galiausiai baigė su 21 tašku (6/8 dvit., 1/4 trit., 6/7 baud.) ir 31 naudingumo balu.

Trečią sykį iš eilės laimėjęs Burgo Breso klubas tapo vienvaldžiu A grupės lyderiu, o panevėžiečiai su vienintele pergale nukrito į 9 vietą.

JL: Jordanas Floydas 21 (7 atk. kam.), Isiaha Mike'as ir Maxime'as Courby (3/3 trit.) – po 15, Axelis Julienas (6 atk. kam.) ir Alexandre'as Chassangas – po 8.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 21, Željko Šakičius 13, Vytenis Lipkevičius 12, Benas Griciūnas 10, Gyorgy Golomanas 6.

Ketvirtas kėlinys

40 min. Varžovai švenčia pergalę.

38 min. Varžovai po panevėžiečių krepšiu yra atkovoję net 17 (!) kamuolių. Tai reiškia ir 17 papildomų atakų.

36 min. Gynyboje „Lietkabelis“ nebespėja. Šeimininkai prapliumpa laisvais tolimais metimais ir nurūksta (66:78).

35 min. J.Morrisas imasi iniciatyvos, pelno 5 taškus iš eilės, o skirtumas traukiasi iki trijų (64:67).

33 min. Šeimininkų spurtas tęsiasi iki 8:0, o N.Čanakas prašo minutės pertraukėlės (58:65).

32 min. Siaubinga ketvirtojo kėlinio pradžia. „Lietkabelis“ klysta lygioje vietoje, o varžovai dusyk pelno taškus su pražanga (58:63).

Trečias kėlinys

30 min. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ vėl atitrūksta didesniu nei vieno taiklaus metimo atstumu (56:52), bet galiausiai prieš lemiamą atkarpą svečiai išsaugo tik minimalią persvarą (58:57).

25 min. Du svarbūs svečių tritaškiai iš eilės. Lygu – 48:48.

23 min. Košmariška atkarpa tęsiasi. „Lietkabelis“ stringa puolime, po savo krepšiu neatsikovoja kamuolių – JL turi net 12 puolime sugriebtų, o o skirtumas ima augti į kitą pusę (42:48).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinio pabaigoje „Lietkabelio“ puolimas užstringa. Panevėžiečiai pro šalį meta net baudas (5/10), o JL prisitaiko iš toli ir lygina rezultatą (35:35).

17 min. Puikios B.Griciūno rungtynės – jau 10 taškų ir 14 naudingumo balų (32:26).

15 min. Ryškiausias panevėžiečių pranašumas kol kas – žaidimas nugara arčiau krepšio (30:22).

12 min. „Lietkabelis“ verčia klysti varžovus – šeimininkai jau yra praradę net 6 kamuolius, o skirtumas galėtų būti ir didesnis (26:18).

Pirmas kėlinys

10 min. Drąsiai rungtynes pradėję panevėžiečiai po pirmojo kėlinio pirmauja 6 taškais (24:18).

8 min. Sėkmingesnė atkarpa šeimininkams, po kurios Burgo Breso ekipa persveria rezultatą (10:11), tačiau „Lietkabelis“ įskraidina tris tritaškius iš eilės ir susigrąžina pranašumą (20:16).

5 min. V.Lipkevičius prameta abu baudos metimus, bet „Lietkabelis“ atkovoja kamuolį puolime, o tas pats V.Lipkevičius nuo trijų taškų linijos meta kiaurą (9:5).

3 min. Puiki „Lietkabelio“ pradžia. Benas Griciūnas pelno 4 taškus iš eilės, dominuodamas po krepšiu, o svečiai pirmauja 6:2.

Prieš rungtynes

Savaitgalį Vilniaus „Rytą“ (79:70), o praėjusią savaitę ir Ulmo „Ratiopharm“ (80:76) namuose nugalėję Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje Europoje nėra laimėję daugiau nei pusę metų.

Paskutinį sykį tai padaryti pavyko svečiuose prieš „Hamburg“ klubą (87:72) dar balandžio mėnesį.

Burgo Breso ekipa praėjusį sezoną Europos taurėje nepateko net į atkrintamąsias, grupėje užėmusi tik 9 vietą, tačiau šiemet startavo 2 pergalėmis iš dviejų ir kartu su Bursos „Frutti Extra“ (2-0) žengia pirma.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Francois Lamy

Varžovų klube netrūksta ir lietuviškų akcentų. Kineziterapeute čia dirba Gintarė Katkutė, jaunių (iki 18 metų) komandą treniruoja Marius Leonavičius, o pagrindinę vyrų ekipą rinkti padeda Francois Lamy, praėjusį sezoną nesėkmingai šį darbą daręs Kauno „Žalgiryje“.

Prancūzijos čempionate su 3 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais Burgo Breso klubas kol kas žengia 8 pozicijoje.