2021 05 23

T.Sedekerskis grūmėsi tarsi vidurio puolėjas, bet baskai nusileido M.Sajaus ekipai

Įspūdingai dėl atšokusių kamuolių grūmęsis Tadas Sedekerskis užfiksavo naują karjeros rekordą, tačiau jo ir Roko Giedraičio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (23-13) reguliarųjį sezoną baigė nesėkmingai – svečiuose 68:71 (19:18, 15:24, 13:15, 21:14) nusileista Manresos BAXI (17-19), kurios marškinėlius vilki Martynas Sajus.
Tadas Sedekerskis
Tadas Sedekerskis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Nesėkmė reguliaraus sezono finiše Vitorijos klubo pozicijos turnyrinėje lentelėje nepakoregavo – jie tikrai finišuos penkti ir ketvirtfinalio seriją su „Valencia“ ekipa pradės svečiuose.

Manresos klubas galutinėje rikiuotėje bus dešimtas, o iki atkrintamųjų jiems pritrūko vos vienos pergalės.

Priminsime, kad paskutinį bilietą į atkrintamąsias iškovojo Tomo Dimšos Las Palmaso „Gran Canaria“.

Nuo antrojo kėlinuko žaidimo vadeles savo rankose laikiusi Manresos ekipa įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui pirmavo 10 taškų (66:56), tačiau įsigudrino varžovus prisileisti iki labai pavojingo atstumo.

Po dviejų Zorano Dragičiaus taiklių metimų ir Tonye Jekiri taškų ekipas likus 50 sek. skyrė vienas vienintelis taškas (69:68). Baskams pavyko apsiginti, o rezultatą persverti galėjo Pierria Henry, tačiau įžaidėjo metimas likus 8 sek. buvo netikslus.

Nugalėtojų gretose Martynas Sajus trenerio sprendimu ant parketo praleido tik kiek mažiau nei 3 minutes, per kurias niekuo neišsiskyrė – ties žaidėjo pavarde prie kiekvienos statistinės eilutės degė „nuliai“.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis

Kitoje barikadų pusėje net po 33 minutes rungtyniavo abu „Baskonia“ lietuviai – Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis.

Įsimintiną pasirodymą surengė būtent Nidoje gimęs puolėjas. Tadas pelnė 8 taškus (2/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo net 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

13 atkovotų kamuolių – naujas 206 cm ūgio lietuvio rekordas ACB pirmenybėse. 23-ejų krepšininkas aštuoniuose iš paskutinių devynių mačų renka dviženklį naudingumo balų skaičių (vid. 17,7 naud. bal.).

R.Giedraitis pelnė 11 taškų (4/6 dvit., 0/6 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus.

Manresos BAXI: Rafa Martinezas 13 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Marcas Pennaroya 12 (4/8 trit.).

Vitorijos „Baskonia“: Pierria Henry 18 (5 rez. perd.), Tonye Jekiri 17 (10 atk. kam., 30 naud. bal.), Rokas Giedraitis 11, Tadas Sedekerskis 8.