2022 03 01

Trečia pergalė iš eilės: „Žalgiris“ Atėnuose sudaužė „Panathinaikos“

Kauno „Žalgiris“ ir toliau karštas. Antradienio vakarą Jure Zdovco vyrai svečiuose 96:83 nušlavė Atėnų „Panathinaikos“ ir laimėjo trečią Eurolygos mūšį iš eilės.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / zalgiris.lt nuotr.

Tai buvo atidėta 18-ojo turo dvikova. Pirmą kartą mačas neįvyko dėl COVID-19 pandemijos, antrąsyk nukelta po netikėtai Graikijos sostinėje iškritusio gausaus sniego.

Šį kartą nesutrukdė niekas. Nedaug kas aikštėje trukdė ir „Žalgiriui“. Prieš rungtynių pradžią Lietuvos čempionai pasiuntė palaikymo žinutę Rusijos užpultai Ukrainai ir į aikštę žengė laikydami šios šalies dvispalvę.

Panašu, jog tai įkvėpė svečius – „Žalgiris“ fantastiškai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje pasiuntė šeimininkus į nokdauną – 29:10.

Vėliau graikai kiek atkuto, tačiau įpusėjus dvikovai kauniečiai vis tiek turėjo net 18 taškų pranašumą (52:34). Trečiajame kėlinyje Nemanja Nedovičius pradėjo traukti PAO tritaškiais, tačiau gynyboje graikai buvo prasti ir „Žalgiris“ savo pranašumo neiššvaistė.

„Žalgiriui“ 22 taškus pelnė ir naudingiausias (29 balai) sezono rungtynes sužaidė Edgaras Ulanovas, Joffrey Lauvergne’as pridėjo 17, Artūras Milaknis – 16, Tyleris Cavanaugh – 15, Lukas Lekavičius – 10.

Graikams 23 taškus pelnė N.Nedovičius, iš jų 16 – trečiajame kėlinyje.

Kauniečiai vis dar lieka Eurolygos dugne, bet dabar, po Rusijos klubų suspendavimo, nuo artimiausių persekiotojų Atėnų „Panathinaikos“ ir Vitorijos „Baskonia“ atsilieka tik viena pergale.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 22, J.Lauvergne'as 17 (12 atk. kam.), A.Milaknis 16, T.Cavanaugh 15 (9 atk. kam.), L.Lekavičius 10 (5 rez. perd.), K.Lukošiūnas 6, J.Nebo 4, J.Strelniekas 4, N.Giffey 2, P.Jankūnas 0.

„Panathinaikos“: N.Nedovičius 23, H.Sant-Roosas 16, G.Papagiannis 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 96:83.

40 min. Rungtynės baigiasi. Pergalė!

38 min. Lukas Lekavičius sumeta baudas – 90:74.

36 min. Po atakų škvalo aistros kiek aprimsta. Joffrey Lauvergne'as puikiai sugrįžo į aikštę. 88:72.

34 min. Artūras Milaknis vėl pataiko iš toli, bet graikai puolime žaidžia vis grėsmingiau. 86:72.

32 min. Artūras Milaknis... Trys taškai ir 84:64.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 76:61.

29 min. Nemanja Nedovičius dar vienu tritaškiu pelno jau 23 tašką. Graikai artėja. Laimei, Edgaras Ulanovas tritaškiu ir Joshas Nebo dėjimu ramina aistras.

26 min. Nemanja Nedovičius pratęsia tritaškių konkursą.

25 min. Tyleris Cavanaugh smeigia du tritaškius iš eilės – 66:43.

24 min. Edgaras Ulanovas ir Joffrey Lauvergne'as didina persvarą – 58:36.

22 min. Gražiausia „Žalgirio“ ataka. Janis Strelniekas puikiai perduoda kamuolį Joffrey Lauvergne'ui ir prancūzas krauna iš viršaus.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 52:34.

19 min. Edgaras Ulanovas iš toli. Vėl persvara dviženklė 48:28.

18 min. Artūro Milaknio nuostabus epizodas. Snaiperis pataiko iš vidutinio nuotolio – 45:26.

15 min. Nemanja Nedovičius bando budinti graikus. Aktyvus gynėjo žaidimas duoda vaisių. PAO pradeda kilti. Galiausiai po penkių netaiklių bandymų šeimininkai pataiko pirmą tritaškį. „Žalgiris“ pirmauja 39:24.

12 min. „Žalgiris“ mėgaujasi krepšiniu ir triuškina varžovus. Nielsas Giffey įmeta su kontaktu, o po to penkis taškus iš eilės pelno Joffrey Lauvergne'as. 36:14.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 29:10.

9 min. Dar vienas Milo tritaškis – 27:10.

8 min. PAO kiek atkuto, tačiau tuomet Jure Zdovcas paėmė minutės pertraukėlę ir kauniečių reikalai susitvarkė. Artūro Milaknio tritaškis. „Žalgiris“ pavojingai tolsta 24:10.

6 min. Tylerio Cavanaugh du plius vienas. Kauniečiai turi jau dviženklę persvarą – 15:5.

5 min. Karolį Lukošiūną graikai baudžia gynyboje, bet kitoje aikštės pusėje snaiperis leidžia antrą tritaškį – 12:5.

3 min. Edgaras Ulanovas irgi verčia du taškus savo kaire ranka – 7:0.

2 min. Žalgiriečiai mačą pradėjo dviem taikliais išpuoliais. Po Karolio Lukošiūno tritaškio – 5:0.

Į aikštę žalgiriečiai žengė laikydami Ukrainos vėliavą. Paramą Rusijos užpultai šaliai išreiškė abi komandos ir teisėjai. Po Eurolygos himno visi krepšininkai sustojo į vieną būrį laikydami korteles su užrašu „Stabdykime karą“.

„Žalgiris“ medžioja trečią Eurolygos pergalę iš eilės.