2023 06 24 /23:16

Auksas: Lietuvos moterų 3x3 rinktinė triumfavo Europos žaidynių finale!

Lietuvos moterų 3x3 rinktinė Europos žaidynių finale 19:16 palaužė Prancūzijos komandą ir iškovojo aukso medalius.
Lietuvos moterų 3x3 rinktinė
Lietuvos moterų 3x3 rinktinė / nuotr. Kipro Štreimikio (LTOK)

Tiek lietuvės, tiek prancūzės Europos žaidynių 3x3 turnyre žygiavo be pralaimėjimų. Prancūzijos rinktinė šiose pirmenybėse triumfavo ir pernai.

Lietuvos rinktinei 8 taškus pelniusi Kamilė Nacickaitė buvo rezultatyviausia, po 5 pridėjo Gabrielė Šulskė ir Giedrė Labuckienė, Martyna Petrėnaitė surinko 1 tašką.

„Jausmas neapsakomas, atrodo neįmanoma to suvokti, kaip sapnas“, – iškart po rungtynių sušuko K.Nacickaitė.

„Mūsų sėkmė – visiškai komandos atmosferos atspindys. Po kiekvieno metimo viena kitą palaikėme, tikėjome, kartojome viena kitai, kad laimėsime, taip ir atsitiko!“ – emocijomis dalijosi G.Labuckienė.

„Tai yra kažkas nuostabaus. Priėjo ir kiti treneriai, nieks netikėjo, kad mes galime laimėti, bet ir jiems, ir kitiems netikėjusiems pasakiau – svarbiausia yra širdis ir komandinis darbas. Neįveikiamų varžovių nėra, ypač su tokiomis merginomis, kurios palieka visą širdį. Labai norėjau, kad merginos išgirstų čia savo himną, tai bus nuostabi akimirka“, – komanda didžiavosi ir pergale džiaugėsi rinktinės treneris Dainius Novickas.

Lietuvės puikiai pradėjo finalo rungtynes, po Giedrės Labuckienės tolimo metimo veržėsi į priekį 6:2, tačiau tuomet prancūzių sėkminga atkarpa rezultatą lygino – 6:6.

Kamilės Nacickaitės ir Gabrielės Šulskės tikslūs dviejų taškų vertės dūriai vėl krovė nedidelę persvarą Lietuvos rinktinei, ją kiek padidino Martynos Petrėnaitės baudos metimas (12:9).

Hortense Limouzin ėmėsi lyderės vaidmens Prancūzijos rinktinėje – jos taškai artino prancūzes, tačiau lietuvės laikėsi priekyje 12:11.

FIBA.com nuotr./Kamilė Nacickaitė

Dar vienas K.Nacickaitės tolimas dūris leido lietuvėms atstatyti trijų taškų persvarą (14:11), o rungtynių laikrodis ėmė skaičiuoti paskutines tris minutes.

Komandos keitėsi netiksliomis atakomis, po lietuvių pertraukėlės situacija nesikeitė. Atrodė, kad laikas sėkmingai tiksi Lietuvos rinktinės naudai, tačiau tuomet Anna-Sara Ngo Ndjock smeigė tolimą dūrį.

Prasidėjus paskutinei minutei, komandas skyrė taškas (14:13). G.Labuckienė ir A.S.Ngo Ndjock apsikeitė taškais, Prancūzija sušaukė pasitarimą.

Likus žaisti 15 sek., svarbius baudos metimus pataikė G.Šulskė (17:14), bet H.Limouzin smeigė iš toli (17:16).

K.Nacickaitė pataikė lemiamus baudos metimus ir lietuvių pergalė buvo įtvirtinta!

Priminsime, kad vyrų rinktinės žygis Europos žaidynėse baigėsi ties ketvirtfinaliu – jame buvo nusileista Latvijai.