Praėjusių metų gruodžio viduryje Stambulo „Fenerbahče“ vairą perėmęs Šarūnas Jasikevičius finišavo galingai. Jis po penkerių metų pertraukos sugrąžino Turkijos klubą į Eurolygos finalo ketvertą, o vietiniame fronte pačiupo abu titulus.
48-erių strategas iš Kauno artėjantį sezoną pasitinka jau pridėjęs savąją ranką prie komplektacijos.
„Kai perimi komandos vairą sezono eigoje, jau po pirmojo bendro darbo mėnesio žaidėjai pradeda suprasti, ko tu iš jų daugmaž nori. Dabar problemos yra kiek kitokios – penki nauji žaidėjai, kai kurie krepšininkai praleido nemažą dalį pasiruošimo etapo. Bėdų yra, bet turime su tuo tvarkytis kuo įmanoma geriau“, – portalui „Euro Hoops“ sakė Š.Jasikevičius.
Vasaros metu Stambulo ekipą paliko Nickas Calathesas, Nate'as Sestina, Johnathanas Motley, Amine'as Noua ir Sehmusas Hazeras, kuriuos pakeitė Wade'as Baldwinas, Ertenas Gazi, Devonas Hallas, Bonzie Colsonas, Nicolo Melli, Khemas Birchas ir Bobanas Marjanovičius.
Į komandą po nuomos Vilniaus „Wolves“ komandoje sugrįžo ir latvis Artūras Žagaras.
Stambulo „Fenerbahče“ komplektacija:
- Gynėjai: Wade'as Baldwinas, Scottie Wilbekinas, Marko Guduričius Devonas Hallas, Artūras Žagaras, Melihas Mahmutoglu, Ertenas Gazi;
- Puolėjai: Nigelas Hayesas-Davisas, Bonzie Colsonas, DyShawnas Pierre'as, Tarikas Biberovičius, Metecanas Birsenas;
- Aukštaūgiai: Bobanas Marjanovičius, Nicolo Melli, Khemas Birchas, Sertačas Šanli;
- Vyriausiasis treneris: Šarūnas Jasikevičius.
„Pirmiausia, tai aš ieškau žmonių, o ne žaidėjų, – apie komplektacijos idėją sakė Š.Jasikevičius. – Krepšinis yra antraeilis dalykas. Dešimt mėnesių kartu turime praleisti rūbinėje, tad svarbiausias dalykas yra žmonės ir kaip sąveikauja tarpusavyje. Krepšinis – komandinis sportas, tad turi žinoti kaip reikia elgtis rūbinėje ir kaip elgtis sunkiomis akimirkomis, kaip padėti komandos draugui. Tai – paprasti klausimai apie požiūrį. Nemanau, kad europietiškas krepšinis yra bepozicinis. Mes vis dar turime pozicijas. Smagu būtų turėti žaidėjus, kurių visų ūgis siektų 205 cm ir visi galėtų gerai valdyti kamuolį. Bet visi tokie žaidėjai žaidžia NBA. Komplektavome komandą pagal tai, ko mums reikėjo, atsižvelgdami ir bandydami nuspėti įvairias galimas skirtingas situacijas ateityje. Mes džiaugiamės surinkta sudėtimi, mes turime daug skirtingų variantų. Manau, kad būsime aukštesnė komanda.“
„Euro Hoops“ žurnalistas pasidalino įžvalga, jog praėjusių metų atkrintamosiose dėl traumos iškritęs W.Baldwinas šįmet atvyko su papildoma motyvacija.
„Tikiuosi, kad Wade‘as šįmet nėra labiau motyvuotas nei pernai, nes jis toks turėtų būti visada. Jei nesi motyvuotas, važiuok namo, – sakė Šaras. – Ką jau esu minėjęs anksčiau, viskas, apie ką jūs kalbate, šiuo metu yra tik popieriaus lape. „Fenerbahče“ yra gera komanda. Galvoju, kad apie mus kalba dar nedaug žmonių. Aš labai džiaugiuosi surinkta sudėtimi, bet galiausiai – kol kas tai yra tik vardai, vilkintys „Fenerbahče“ marškinėlius. Mes dar nesame komanda, nežinome, kaip turėtume žaisti kartu. Wade‘as nebuvo 100 proc. pasiruošimo etape. Bobanas ir Khemas atvyko tik dabar. Taip, vardai nėra blogi, bet kaip ir bet kurioje kitoje komandoje – „Fenerbahče“ šiuo metu turime tik vardus.“
Š.Jasikevičius ir vėl sulaukė klausimų apie didžiulius lūkesčius ir išorės spaudimą.
„Tiesiog kiekvieną rytą ateinu į darbą ir stengiuosi kuo įmanoma geriau atlikti savo užduotis. Jokių kitų lūkesčių nėra, – „Euro Hoops“ sakė Šaras. – Aš šiame biznyje esu jau daugybę metų, tad išorinis triukšmas manęs neveikia. Profesionaliame krepšinyje jau esu 26-27 metus, mačiau viską iš abiejų pusių, mačiau daug skirtingų šalių. Mačiau viską. Tai nekeičia mano pasiruošimo darbui, lūkesčiai nesukuria spaudimo. Tai – dalykai, apie kuriuos jūs Turkijoje kažkodėl labai daug šnekate. Nėra jokių lūkesčių, nėra jokio spaudimo.“
„Euro Hoops“ žurnalistas teigė, jog Turkijoje apie lūkesčius ir spaudimą daug kalbama yra iš aistros šiai sporto šakai, su kuo visiškai nesutiko Š.Jasikevičius.
„Nemanau, kad jūs turite tiek daug aistros krepšiniui, – atrėžė Š.Jasikevičius. – Manau, kad graikai ir serbai to turi daugiau. Jei turėtumėte daug aistros, po rungtynių spaudos konferencijoje susirinktų daugiau žurnalistų, būtų ir spaudos konferencijos po Turkijos lygos rungtynių, ko dabar nėra. Kitose šalyse aistros yra gerokai daugiau. Aš nesuprantu, kodėl visada kalbame apie lūkesčius ir spaudimą. Mes nejaučiame spaudimo, mes esame palaiminti galėdami dirbti šį darbą. Aš tai pastoviai kartoju. Žaidėjai uždirba milijonus, jiems pasisekė, kad pragyvenimui gali dirbti darbą, kurį myli. Mes tiesiog ateiname į salę ir dirbame. Mes tiesiog ateiname ir kasdien sunkiai dirbame bandydami gerinti savąjį žaidimą. Aš stengiuosi tapti geresniu klausydamasis, mokydamasis ir žiūrėdamas, siekdamas neužsibūti tame pačiame taške. Dalykai, apie kuriuos jūs kalbate, man nedaro jokios įtakos.“