2023 11 28

Triuškinti „vilkai“ parodė dantis, bet Vilniuje užstaugė „liūtai“

Vilniaus „Wolves“ (4-4) krepšininkai patyrė ketvirtą nesėkmę Europos taurės turnyre. Triuškinantį deficitą naikinę Kęstučio Kemzūros auklėtiniai rungtynių pabaigoje vis tik nesugebėjo pagauti Londono „Lions“ (7-2) žaidėjų – 87:101 (22:24, 13:31, 27:21, 25:25).

Nuo pirmųjų akimirkų į duobę kritę ir net septynis kartus per pirmą kėlinį klydę „vilkai“ jau rungtynių pradžioje atsiliko 9 taškais, o priartėti sugebėjo tik dviejų Ado Juškevičiaus tritaškių dėka (22:24).

Antrame ketvirtyje „Wolves“ puolimo ginklai atšipo, o oponentai ėmė šaudyti iš toli ir įspūdingai sužaidę 10 minučių atkarpą įpusėjus mačui pirmavo net 55:35.

Po ilgosios pertraukos „liūtų“ iš Londono persvara buvo pasiekusi net 24 taškus (69:45), o „vilkus“ kovoje laikė 12 taškų per kėlinį pelnęs Tre'Shawnas Thurmanas.

Būtent jo ir tritaškius taikliai svaidžiusio A.Juškevičiaus pastangomis ketvirtojo kėlinio viduryje vilniečiai buvo priartėję iki vienženklio skirtumo (76:85), bet pražangas, tarp jų ir techninę, provokavę svečiai sumetė net aštuonis baudų metimus iš eilės ir susigrąžinę dviženklę persvarą iškovojo pergalę.

„Vilkai“ šiame susitikime neturėjo ne tik traumas besigydančių Rasheedo Sulaimono, Artūro Žagaro ir Jeffery Tayloro, bet ir nugaros skausmų kamuojamo Eigirdo Žukausko. K.Kemzūra iš viso vertėsi tik devyniais krepšininkais.

Tai viso labo antras „vilkų“ pralaimėjimas nuo spalio 18-osios. Per šį laikotarpį „Betsafe-LKL“ ir Europos taurėje Vilniaus komanda laimėjo 10 kartų, o vietiniame fronte nukovė ir Kauno „Žalgirį“ bei Vilniaus „Rytą“.

„Wolves“: Tre'Shawnas Thurmanas 22 (5/10 dvit., 3/8 trit., 8 atk. kam.), Adas Juškevičius (5/8 trit., 5 rez. perd.) ir Christianas Mekowulu (5/11 dvit., 7 atk. kam.) po 17, Vitalijus Kozys 10 (6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 6 (9 rez. perd.).

„Lions“: Conoras Morganas 22 (5/8 trit., 6 rez. perd., 36 naud. bal.), Gabe'as Olaseni 21 (7/9 dvit.), Donte Granthamas 15 (8 atk. kam.), Matthew Morganas 11.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

40 min. Didžiosios Britanijos „liūtai“ pasiekė 100 taškų ribą ir išsiveža pergalę iš Lietuvos.

39 min. T.Thurmanas pelno 19-ą tašką antroje rungtynių pusėje, bet laikas tirpsta, o skirtumas nemažėja (84:96).

36 min. Techninė pražanga „Wolves“ suolui ir po baudų metimų serijos svečiai vėl nutolsta (76:91).

35 min. Penktas A.Juškevičiaus tritaškis ir skirtumas po ilgos pertraukos – jau tik vienženklis (76:85).

33 min. T.Thurmanas vienas tempia „vilkus“, bet skirtumas nemažėja (68:82).

30 min. Skirtumas sumenkęs, bet dėl pergalės „Wolves“ ketvirtajame kėlinyje teks labai pasistengti (62:76).

28 min. Aštuoni iš eilės T.Thurmano taškai vėl įpučia vilties „vilkams" (58:73).

27 min. Adas duria ir ketvirtą (50:70).

26 min. „Liūtai“ vėl tvirtai suėmė kontrolę – po Matthew Morgano tritaškio skirtumas rekordinis (45:69).

24 min. A.Juškevičius smeigia jau trečią tritaškį, o „vilkai“ spurtuoja 7:0 (44:59).

23 min. Skirtumas balansuoja tarp 20 ir 22 taškų (39:59).

20 min. Po dviejų kėlinių – minus 20 (35:55).

20 min. Po vienuoliktos „vilkų“ klaidos – nesportinė pražanga ir triuškinančiu tampantis „liūtų“ pranašumas (35:53).

18 min. Ką nori puolime darantys svečiai iš Londono kuriasi pranašumą, kurį sunaikinti bus labai sudėtinga (31:46).

16 min. Du Donte Granthamo tritaškiai „liūtus“ tolina iki 13 taškų (28:41).

14 min. 10 taškų jau turi ir Gabe'as Olaseni, o užpulti nebesugebantys „vilkai“ atsilieka jau 24:33.

10 min. „Wolves“ suklydo net septynis kartus, bet du Ado Juškevičiaus tritaškiai leidžia kėlinį pralaimėti vos 2 taškais (22:24).

9 min. Geros energijos nuo suolo „vilkams“ davęs Christianas Mekowulu drebina lanką (16:22).

6 min. Jau 10 taškų pelnęs Conoras Morganas varo į neviltį vilniečius (9:18).

5 min. Penki iš eilės Dž.Gagičiaus taškai (7:10).

3 min. Sudėtinga pradžia – „liūtai“ kol kas drasko „vilkus“ (2:8).

„Wolves“ starto penketas: Kristupas Žemaitis, Arnas Beručka, Tre'Shawnas Thurmanas, Vitalijus Kozys, Džordže Gagičius.