2022 04 04

38 iš eilės – dominavęs „Rytas“ pratęsė pergalių seriją prieš „Šiaulius“

2014-ųjų balandžio 5 diena buvo paskutinė, kai „Šiauliams-7bet“ pavyko nugalėti Vilniaus „Rytą“ (89:84). Vėliau pergales tarpusavio susitikimuose šventė tik vilniečiai. Jau aštuonerius metus.
Mindaugas Girdžiūnas
Mindaugas Girdžiūnas / LKL.lt nuotr.

Pirmadienį Šiauliuose jie įrodė savo pranašumą 89:77 (21:25, 29:16, 24:16, 15:20) ir, skaičiuojant visus turnyrus, laimėjo net 38-ąjį tarpusavio mačą iš eilės. 35 susitikimai vyko LKL lygoje, 2 – šalies taurėje ir 1 – draugiškame mače.

Laimėti „Rytui“ nesutrukdė ir išretėjusi sudėtis. Giedriaus Žibėno auklėtiniams nepadėjo Ivanas Buva, Margiris Normantas ir Jarvis Williamsas.

LKL.lt nuotr./Giedrius Žibėnas

Be lyderio verstis turėjo ir Antanas Sireika. Dėl traumos „Šiauliams“ nepadėjo Jonathanas Elmore‘as. Taip pat ir Nemanja Bezbradica.

Antrojo kėlinio pradžioje šiauliečiai dar pirmavo 7 taškais (28:21), tačiau svečiai tada perėmė iniciatyvą ir susikrovė net 20 taškų pranašumą (47:67).

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkams dar buvo pavykę priartėti iki vienženklio skirtumo (67:76), bet „Rytas“ pergalės iš rankų nepaleido.

Į pergalę „Rytą“ vedė Mindaugas Girdžiūnas ir amerikietis Tanneris Leissneris. Pirmais pelnė 22 taškus ir pakartojo savo šio sezono rezultatyvumo rekordą LKL lygoje, o T.Leissneris sužaidė rezultatyviausią (20) ir naudingiausią (28) savo sezono mačą.

„Rytas“ (22-3) pergalių skaičiumi LKL lygoje pavijo pirmaujantį Kauno „Žalgirį“ (22-2), kuris yra sužaidęs rungtynėmis mažiau. „Šiauliai“ (12-12) nukrito į 6 vietą.

„Šiauliai“: Isaiah Armwoodas 19, Eimantas Stankevičius 15, Donatas Sabeckis 13 (8 rez perd., 7 atk. kam.) ir Giedrius Staniulis po 10.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 22, Tanneris Leissneris 20 (8 atk. kam.), Gytis Radzevičius 14, Kennethas Smithas 11 (7 rez. perd.).