2023 11 27

Ąžuolo Tubelio vedamas „Neptūnas“ tėškė antausį Kauno „Žalgiriui“

Ąžuolu Tubeliu pasipildęs Klaipėdos „Neptūnas“ (5-6) sukūrė sensaciją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Mindaugo Brazio auklėtiniai išvykoje 88:76 (31:16, 21:16, 10:22, 26:22) nugalėjo šalies čempioną Kauno „Žalgirį“ (9-2).

Klaipėdiečiai pradėjo tiesiog fantastiškai. Ą.Tubelis prametė pirmąjį tritaškį, bet svečiai vėliau dūrė šešis iš eilės bei šovė į priekį net 28:8.

Ą.Tubelis vien per pirmąjį kėlinį įmetė 12 taškų, o „Neptūnas“ ir toliau didino persvarą (50:26).

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ suaktyvino gynybą ir Keenano Evanso pastangomis ėmė mažinti atsilikimą (50:60).

Šeimininkai buvo priartėję ir iki vienženklio deficito (54:62), bet visiškai perimti iniciatyvos jiems nepavyko.

Ą.Tubelis buvo rezultatyviausias su 20 taškų (5/6 dvit., 3/5 trit., 1/2 baud.) ir naudingiausias su 23 balais.

Per 27,5 minutės „Neptūno“ naujokas pridėjo 5 atkovotus kamuolius, 2 perimtus kamuolius ir 2 blokus.

Po jo atvykimo klaipėdiečiai iš 4 rungtynių visuose turnyruose laimėjo 3.

Priminsime, jos Ą.Tubelis šią vasarą sudarė sutartį su NBA lygos klubu „Philadelphia 76ers“, tačiau prieš pat sezono pradžią buvo atleistas. Sugrįžęs į Europą aukštaūgis pasirašė ilgalaikę sutartį su Vilniaus „Rytu“ ir buvo paskolintas „Neptūnui“ iki sezono pabaigos.

Žygimantas Janavičius nugalėtojams pridėjo 10 rezultatyvių perdavimų ir 12 taškų. Ignas Sargiūnas – 19 taškų (5/10 trit.).

Svečiai pataikė net 17 tolimų metimų iš 32 (53,1 proc.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21 (1/6 trit.), Dovydas Giedraitis 11 (3/6 trit.), Laurynas Birutis 10 (5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 9 (5 atk. kam.).

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 20 (3/5 trit., 5 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 19 (5/10 trit.), Sterlingas Gibbsas 16 (4/9 trit.), Žygimantas Janavičius 12 (10 rez. perd.).

Laimėti Kaune „Neptūnui“ pavyko ir be Deivido Gailiaus, kenčiančio nugaros skausmus.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vertėsi be peties traumą patyrusio Tomo Dimšos. Jo sugrįžimo laikas – neaiškus.

Artimiausias rungtynes Eurolygos K.Maksvyčio auklėtiniai žais ketvirtadienį išvykoje su Milano „Olimpia“.

„Neptūno“ kitas mačas laukia sekmadienį Pasvalyje su „Pieno žvaigždėmis“.