2015 12 23

Alytiškiai pakuteno nervus Kauno „Žalgiriui“, bet įveikti tituluotų varžovų neįstengė

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) tvirtai pirmaujantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įsirašė dar vieną pergalę. Trečiadienio vakarą šalies čempionai svečiuose 80:72 (25:13, 21:17, 12:21, 22:21) nugalėjo absoliučią turnyro autsaiderę Alytaus „Dzūkiją“.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuo pat pirmųjų minučių žalgiriečiai čiupo jautį už ragų ir atrodė, kad švęsti didžiąsias metų šventes galės dar prieš nuaidint finalinei rungtynių sirenai.

Antrajame kėlinyje svečiai jau turėjo susikrovę net 19 taškų persvarą, tačiau po didžiosios pertraukos netikėtai pateko į duobę.

Alytiškiai greitai pradėjo artėti ir baigiantis kėliniui jau kvėpavo savo kur kas tituluotesniems varžovams į nugaras. Per trečią kėlinį Gintaro Krapiko auklėtiniai sukrapštė vos 12 taškų, o prasidėjus paskutiniam ketvirčiui po Lino Lekavičiaus labai sudėtingo metimo alytiškių deficitas sumažėjo iki 2 taškų (56:58).

Po šio epizodo du kėlinius prasnaudęs žvėris pabudo ir daugiau nejuokavo. „Žalgiris“ užtikrintai pėrėmė iniciatyvą ir į savo sąskaitą įsirašė 14-ąją pergalę bei toliau tvirtai pirmauja čempionate

Reikėtų pastebėti, kad į Dzūkiją dėl kojos skausmų neišvyko 35-erių metų vidurio puolėjas Robertas Javtokas, todėl Kauno klubas iš dublerių komandos nutarė pasikviesti devyniolikmetį vidurio puolėją Martyną Sajų. Į aikštę jaunasis kauniečių aukštaūgis išbėgo tik pačioje dvikovos pabaigoje ir pirmuoju bandymu sugebėjo pelnyti du taškus.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 16 taškų, L.Lekavičius 12, P.Jankūnas 11, S.Vene ir E.Ulanovas (8 atk. kam.) po 9.

„Dzūkija“: J.Robinsonas 18, A.Lapeta 15 (12 atk. akm.), P.Danisevičius ir T.Rinkūnas po 9, L.Lekavičius 8.