Anksti be kapitono likusi Jonava šiepė dantis, bet į pusfinalį keliauja „Rytas“

Didžiąją rungtynių dalį vytis varžovus turėjęs Vilniaus „Rytas“ tik dramatiškoje pabaigoje palaužė Jonavos „CBet“ ir tiesiausiu keliu žengė į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį.
Marcusas Fosteris
Marcusas Fosteris / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Marcuso Fosterio lyderystės vedami Giedriaus Žibėno auklėtiniai trečiadienio vakarą įsirašė pergalę Jonavoje 96:90 (20:23, 21:30, 28:22, 27:15) ir uždarė ketvirtfinalio seriją 2:0.

Rungtynės Jonavoje prasidėjo tikru emocijų proveržiu. Dėl kamuolio kovojęs Gytis Radzevičius alkūne pataikė Edvinui Šeškui į veidą, bet teisėjų švilpukai tylėjo.

Įsiutęs Tauras Jogėla reiškė priekaištus arbitrams, rodė akinių ženklus ir už dvi technines pražangas, sužaidus vos 88 sekundes, buvo pašalintas iš rungtynių. Palikdamas aikštę jis demonstratyviai nusivilko marškinėlius ir padovanojo juos vienam iš žiūrovų.

Pastarieji skandavo „gėda, gėda“, o epizodą peržiūrėję arbitrai pripažino savo klaidą – skyrė nesportinę pražangą G.Radzevičiui. Tiesa, pratrūkusio T.Jogėlos į aikštę nesugrąžino.

„Rytas“ pirmavo (18:9), bet ir be kapitono T.Jogėlos likę šeimininkai surengė spurtą 19:2, perimdami iniciatyvą (28:20).

Antrajame kėlinyje E.Šeškus uždirbo dar vieną nesportinę pražangą – šįkart taip pat alkūne jam pataikiusiam Javinui DeLaurier, o jonaviškių persvara išaugo iki 12 taškų (43:31).

„Rytas“ šeimininkus galiausiai pavijo ketvirto kėlinio pradžioje (78:78).

„CBet“ vėl atitrūko (88:83), bet Justino Gorhamo ir Marcuso Fosterio tritaškiai persvėrė rezultato svarstykles į svečių pusę. Netrukus M.Fosteris pridėjo du su pražanga ir spaudė raumenis (88:91).

Pabaigoje į atlapus vienas kitam dar kibo J.Gorhamas ir E.Šeškus, užsidirbę po techninę pražangą, bet tašką galiausiai padėjo R.J.Cole'o tritaškis, likus žaisti 40 sekundžių (90:96).

Pusfinalyje „Rytas“ susitiks su Vilniaus „Wolves“ arba Klaipėdos „Neptūnu“. Šioje serijoje kol kas 1:0 pirmauja „Wolves“.

Jonavos klubas trečiadienį vertėsi ne tik be anksti save eliminavusio T.Jogėlos, bet ir be susižeidusio Strahinja Mičovičiaus.

„X faktoriumi“ „CBet“ gretose tapo snaiperiu virtęs O. Drame – 24 minutės, 16 taškų (3/4 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 1/2 baudų metimų), 7 atkovoti, 3 perimti ir prarastas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 4 pražangos bei 29 naudingumo balai.

Sostinės ekipa turėjo labiau įprastą lyderį. M. Fosteris per 26 minutes surinko 25 taškus (5/7 dvitaškių, 5/10 tritaškių, 0/1 baudos metimo), 4 atkovotus ir prarastą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 pražangas ir 22 naudingumo balus.

„Rytas“ gausius tritaškius laidė 41 procento taiklumu (15/37), prie to pridėjęs ir laimėtą kovą dėl kamuolių – 37:31. Naudingumo balais svečiai šeimininkus pranoko 109:102.

Pirmasis serijos mačas susiklostė visiškai kitaip – tuomet po ilgosios pertraukos siautę Giedriaus Žibėno auklėtiniai triumfavo net 110:77. Reguliariajame sezone vilniečiai taip pat dominavo tarpusavio mūšiuose (101:89, 110:88 ir 98:85).

„CBet“: Ryanas Larsonas 18 (3/6 tritaškių), Edvinas Šeškus 17 (4/9 tritaškių, 8 rez. perd.), Diante Garrettas (2/7 tritaškių) ir Ousmane'as Drame (3/3 tritaškių, 7 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.) po 16, Justas Furmanavičius 15 (0/4 tritaškių, 7/11 dvitaškių), Lukas Kreišmontas 6 (6 atk. kam., 3 per. kam.).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 25 (5/10 tritaškių, 4 atk. kam.), Martynas Echodas (12 atk. kam., 6/10 dvitaškių) ir Gytis Radzevičius (4 rez. perd., 3 per. kam.) po 14, R.J. Cole'as 12 (4 rez. perd., 3 per. kam.), Justinas Gorhamas 11 (3/5 tritaškių, 5 rez. perd.), Gytis Masiulis ir Margiris Normantas po 8.