2022 08 18

Dominavimas tęsiasi: Lietuva pergalingu I.Brazdeikio metimu vėl nukovė Ispaniją

Lietuvos krepšinio rinktinė ir toliau neklumpa. Prieš Europos pirmenybes repetuojantys Kazio Maksvyčio auklėtiniai įsirašė dar vieną pergalę, ketvirtadienio vakarą sausakimšoje Vilniaus ASG arenoje 78:76 patiesę Ispanijos rinktinę.
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tai buvo jau penkta Lietuvos rinktinės pergalė pasiregimo cikle. K.Maksvyčio vyrai ir toliau išlieka nepralaimėję.

Ispanai su lietuviais žaidė ir prieš dvi dienas Gran Kanarijoje, bet ir tuomet stipresni buvo mūsiškiai – 82:77.

Tose rungtynėse šeimininkai nė karto nepirmavo. Pagal panašų scenarijų vyko ir ketvirtadienio dvikova Vilniuje. Ispanai pirmąją minutę buvo išsiveržę į priekį 2:1, tačiau tai ir buvo viskas. Po to Domanto Sabonio ir Jono Valančiūno vedama Lietuvos rinktinė tvirtai perėmė iniciatyvą, jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir ją išlaikė.

Po pertraukos, K.Maksvyčiui pradėjus leisti atsarginius žaidėjus, ispanai atkuto ir paskutinę minutę Lorenzo Brownas netgi buvo išlyginęs rezultatą, bet tada iniciatyvos ėmėsi taiklų lemiamą metimą pataikęs Ignas Brazdeikis, o paskutinė ispanų ataka buvo nesėkminga.

Lietuvius į priekį vedė po 16 taškų pelnę I.Brazdeikis ir J.Valančiūnas, 12 pelnė Rokas Giedraitis, 11 – Marius Grigonis.

Lietuviams šiame mače nepadėjo Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas, o Sergio Scariolo į Vilnių atvyko be Rudy Fernandezo ir solidžiai pirmą mačą žaidusio Willy Hernangomezo.

Ketvirtadienį Vilniuje lietuviai užbaigs kontrolinių rungtynių etapą maču su Nyderlandais.

Lietuva: Jonas Valančiūnas ir Ignas Brazdeikis po 16, Rokas Giedraitis 12, Marius Grigonis 11, Domantas Sabonis 7.

Ispanija: Lorenzo Brownas 18, Dario Brizuela 12, Juancho Hernangomezas 8, Jaime Fernandezas, Sebastianas Saizas ir Xabieras Lopezas-Arostegui po 7.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Ispanija 78:76.

40 min. Jonas Valančiūnas praranda kamuolį, o Lorenzo Brownas pataiko iš toli. Lieka du taškai – 76:74. Roko Jokubaičio metimas netaiklus, o Lorenzo Brownas lygina rezultatą – 76:76. Tuomet iniciatyvos imasi Ignas Brazdeikis. Jis prasiveržia link krepšio ir vėl išveda šeimininkus į priekį – 78:76. Paskutinis Lorenzo Browno metimas netaiklus. Pergalė.

39 min. Domanto Sabonio du taškai su pražanga. Nuostabu – 74:69. Ispanus traukia Lorenzo Brownas. Ignas Brazdeikis ramiai sumeta baudas.

38 min. Ispanai tritaškiu sumažina atsilikimą iki taško, bet jau kitoje aikštės pusėje tuo pačiu atsako ir Ignas Brazdeikis.

36 min. Marius Grigonis pataiko iš toli, bet ir ispanai atsako metimu – 68:64.

35 min. Kazys Maksvytis į aikštę grąžina kovinį penketą su Domantu Saboniu ir Jonu Valančiūnu.

33 min. Arnas Butkevičius pataiko tritaškį. Vėl gaivaus oro gurkšnis – 64:57.

31 min. Kristupas Žemaitis pataiko sudėtingą metimą iš baudos aikštelės, o tuomet ispanai praranda kamuolį ir tuo puikiai pasinaudoja Gytis Masiulis – 60:53.

III kėlinys. Lietuva – Ispanija 55:53.

28 min. Ispanai pradeda kabintis. Kazys Maksvytis nemažai eksperimentuoja žaisdamas ne su pagrindiniais žaidėjais, o varžovai tuo naudojasi. Kėlinio pabaigoje ispanai sumažina atsilikimą iki vieno metimo. (55:53).

25 min. Ignas Brazdeikis talentingai išlaviruoja tarsi ungurys – 47:40.

24 min. Opapa! Rokas Jokubaitis atlieka puikų perdavimą, o Jonas Valančiūnas galingai krauna iš viršaus ir pakelia iš vietų visus žiūrovus.

22 min. Ispanų puolimą gelbsti natūralizuotas amerikietis Lorenzo Brownas, bet lietuviai ir toliau išsaugo pranašumą – 43:37.

II kėlinys. Lietuva – Ispanija 39:30.

18 min. Rokas Giedraitis pataiko su pražanga – 39:27.

16 min. Ispanai randa vis daugiau būdų rinkti taškus, bet lietuviai ir toliau laiko saugų atstumą.

14 min. Gytis Masiulis pataiko tritaškį iš krašto, bet ir ispanai vis dažniau suranda savo argumentų. 32:19.

13 min. Jonas Valančiūnas renka aštuntą tašką. Bokštas kol kas pataikė visus keturis dvitaškius – 27:19.

I kėlinys. Lietuva – Ispanija 25:17.

10 min. Sabas pradeda laužti toliau. Dar vienas dėjimas ir 25:15.

7 min. Kazys Maksvytis pradeda sukti keitimų karuselę, tad ispanai po truputį pradeda tiestis – 23:13.

5 min. Ispanai ir toliau neturi jokių šansų. Jonas Valančiūnas verčia taškus iš po krepšio, o ispanų puolimas stringa – 19:4.

4 min. Lietuviai toliau plauna tritaškiais savo varžovus. Rokas Giedraitis įleidžia dar vieną ir persvara jau dviženklė – 12:2.

3 min. Domantas Sabonis iš karto pradeda daužyti ispanų gynybą. Krauna iš viršaus, o tritaškį dar prideda ir Rokas Giedraitis – 6:2. Marius Grigonis pataiko iš toli irgi – 9:2. Puiki pradžia.

2 min. Pirmuosius taškus pelno lietuviai. Rokas Jokubaitis realizuoja baudos metimą – 1:0.

1 min. Rungtynes lietuviai pradeda tokiu penketuku: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

Antradienį abi šios komandos išbandė jėgas Gran Kanarijoje ir tuomet nė karto neatsilikę lietuviai šventė pergalę 82:77 (19:13, 23:23, 22:21, 18:20).

Pasirengimo etape lietuviai kol kas laimėjo visus penkis susitikimus.

Lietuvos rinktinės treneriai šiam mačui registruos tuos pačius trylika žaidėjų. Nežais Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas.

S.Scariolo jau anksčiau pranešė, kad į Vilnių neatvyks Rudy Fernandezas ir Willy Hernangomezas.