2021 05 15

Antrajame kėlinyje išgąsdintas Kauno „Žalgiris“ susikaupė ir įžengė į pusfinalį

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susikaupė antrojoje rungtynių dalyje ir laimėję rungtynes 100:81 (30:24, 17:25, 27:13, 26:19) antrą kartą palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Žalgiriečiai nugalėjo ketvirtfinalio serijoje 2-0.
Nigelas Hayesas padėjo žalgiriečiams pasiekti pusfinalį. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nigelas Hayesas pasistengė, kad Kauno „Žalgiris“ tiesiausiu keliu patektų į LKL pusfinalį.

Šeštadienį Pasvalyje „Žalgirio“ legionierius pelnė 23 taškus ir padėjo „Žalgiriui“ išplėšti pergalę.

Pirmą mačą Kaune 81:74 laimėję žalgiriečiai serijoje laimėjo 2:0 ir pusfinalyje žais su Prienų „CBet“ – Utenos „Juventus“ ketvirtfinalio poros nugalėtoju.

Šeštadienį N.Hayesas pelnė 15 taškų jau per pirmą kėlinį ir padėjo „Žalgiriui“ geriau startuoti, bet antrajame kėlinyje Pasvalio klubas nustebino LKL reguliariojo sezono stipriausią komandą.

„Pieno žvaigždės“ laimėjo antrą kėlinį 25:17, o į pertrauką žengė pirmaudamos 2 taškais.

Tačiau „Žalgiris“ baigė žaidimus trečiajame kėlinyje, kai traukiamas Luko Lekavičiaus laimėjo 27:13, pasinaudojęs ilgesne žaidėjų rotacija.

Nors „Žalgiris“ žaidė be savo rezultatyviausio ir naudingiausio žaidėjo Mariaus Grigonio, kuris susirgo ir liko Kaune, o taip pat be šį sezoną jau dėl traumos nežaisiančiu Patricio Garino, Pasvalio klubas irgi patyrė nuostolių.

Danielis Amigo, Stevenas Haney ir Branko Mirkovičius nežaidė dėl traumų. Tik septynis pagrindinės sudėties žaidėjus turėjusi Gedimino Petrausko treniruojama komanda antrajame kėlinyje prarado ir vieną svarbiausių žaidėjų Edgarą Želionį, kuris patyrė čiurnos traumą.

Ketvirtajame kėlinyje Kauno klubas baigė tvarkyti reikalus ir dabar lauks varžovo pusfinalyje.

Pasvalio komanda šį sezoną puoselėjo didesnes ambicijas, bet prastas reguliariojo sezono finišas lėmė blankų rezultatą – 12 pergalių ir 24 nesėkmes, o taip pat aštuntą vietą ir akistatą ketvirtfinalyje su čempionato favoritais. Galutinėje rikiuotėje „Pieno žvaigždes“ lieka aštuntos.

„Pieno žvaigždės“: Jahennsas Ley-Manigat – 23, Arvydas Šišknius 16, Yanickas Franke 11.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 23, Lukas Lekavičius 19, Karolis Lukošiūnas 17, Joffrey Lauvergne'as 12 (9 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 10, Martinas Gebenas 9.