Ir vasarą naujienų netrūksta. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Antrą pratęsimo dramą išgyvenęs „Rytas“ – per žingsnį nuo LKL titulo

Vilniaus „Rytas“ – per vieną pergalę nuo triumfo „Betsafe-LKL“ finale. Giedriaus Žibėno auklėtiniai kaip ir pirmose rungtynėse naikino dviženklį deficitą, išplėšė pratęsimą, o jame 104:94 (19:30, 25:20, 27:17, 16:20, 17:7) nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir serijoje iki trijų pergalių jau pirmauja 2-0.

Pirmąjį finalo mačą dramatiškai pralaimėję žalgiriečiai nuo pirmųjų minučių griebė jautį už ragų ir po spurto 10:0 pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą (17:7).

Keli tritaškiai leido kauniečiams pirmauti ir 12 taškų skirtumu, o per pirmą ketvirtį jie pelnė net 30 taškų – nedaug mažiau nei per du kėlinius trečiadienį Kaune, kai įpusėjus mačui atsiliko 36:43.

Bet „Rytas“ atsistojo antrajame kėlinyje. Į greitas atakas lyg pašėlę skuodę vilniečiai su kapitonu Margiriu Normantu priešakyje sukaustė „Žalgirį“ gynyboje ir spurtavę 17:7 kvėpavo žaliai-baltiems į nugaras – 36:37.

Kauniečius į priekį vėl timptelėjo du Luko Lekavičiaus tritaškiai ir keli kitų žaidėjų sėkmingi epizodai, leidę įpusėjus mačui jaustis saugiau – „Žalgiris“ pirmavo 50:44.

Svečiai galingai pradėjo ir antrąją rungtynių pusę. Laurynas Birutis dominavo po krepšiu, L.Lekavičius pridūrė tritaškį, o „Žalgiris“ vėl turėjo rekordinę persvarą – 62:50.

Patricija Adamovič / BNS/Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“

Bet tada „Rytą“ vėl užkūrė kapitonas. M.Normantas įmetė 9 taškus iš eilės, o nuo jo užsivedė ir likę „Ryto“ žaidėjai bei visa arena. Vilniečiai trečiąjį kėlinį užbaigė spurtu 21:5 ir po ilgos pauzės išsiveržė į priekį – prieš lemiamą ketvirtį G.Žibėno komanda pirmavo 71:67.

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ turėjo ir 6 taškų pranašumą, bet „Žalgiris“ smogė atgal ir po spurto 10:1 bei Rolando Šmito tritaškio vėl buvo priekyje 82:79.

Intriga galiausiai nusikėlė į paskutines kėlinio akimirkas. M.Echodas po juvelyrinio M.Fosterio perdavimo krovė iš viršaus ir išlygino rezultatą likus minutei, o paskutiniai komandų bandymai buvo nesėkmingi – M.Fosteris klydo, E.Ulanovas nepataikė per M.Echodą ir komandos vėl keliavo į pratęsimą. Tiesa, „Žalgirio“ kapitonas ir visa komanda protestavo prieš teisėjus – jiems atrodė, kad „Ryto“ centras prasižengė.

Pratęsime jėgų „Žalgiris“ nebeturėjo. „Rytą“ į priekį timptelėjo RJ Cole'o ir M.Fosterio metimai, o paskutinę vinį įkalė tritaškį smeigęs ir vyšnią ant savo įspūdingų rungtynių torto uždėjęs M.Normantas – „Rytas“ parbloškė „Žalgirį“ antrą sykį ir atsidūrė per žingsnį nuo septinto LKL titulo klubo istorijoje.

Į priekį savo komandą tempęs Margiris Normantas per mažiau nei 20 minučių pelnė net 26 taškus (7/8 dvit., 2/4 trit., 6/7 baud.) ir surinko 25 efektyvumo balus. Jam esant aikštėje, „Rytas“ varžovus pranoko 17 taškų.

„Žalgirio“ neišgelbėjo net naudingiausias L.Biručio pasirodymas su žaliais marškinėliais. Centras pelnė 24 taškus (8/9 dvit., 8/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Trečios ir galimai paskutinės serijos rungtynės pirmadienį bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje Kaune. „Sausai“ serijos „Žalgiris“ nėra pralaimėjęs dar nuo 2006 metų.

„Rytas“: Margiris Normantas 26 (7/8 dvit., 6/7 baud., 25 naud. bal.), Martynas Echodas 18 (6/11 dvit., 6/10 baud., 7 atk. kam.), RJ Cole'as 16 (7/8 baud., 7 rez. perd., 22 naud. bal.), Marcusas Fosteris 12 (5/13 met.).

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 24 (8/9 dvit., 8/9 baud., 6 atk. kam., 36 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 18 (10/13 baud., 6 atk. kam., 26 naud. bal.), Lukas Lekavičius 17 (7/16 met., 5 rez. perd., 5 kld.).

Rungtynių eiga

Pratęsimas. „Rytas“ – „Žalgiris“ 104:94

45 min. Žalgiriečiai sudeda ginklus dar likus keliasdešimt sekundžių, o Vilnius triumfuoja – „Rytas“ veržiasi į priekį serijoje 2-0.

45 min. M.Normanto tritaškis! 101:93.

44 min. E.Ulanovo baudų metimai (98:93).

44 min. M.Fosteris pučia raumenis po taškų, RJ Cole'as provokuoja pražangą ir sumeta baudas. Vilnius užuodžia pergalę (98:91).

43 min. Pirmus „Žalgirio“ taškus pratęsime pelno L.Lekavičius, taškais atsako ir M.Echodas (94:89).

42 min. RJ Cole'as kuria „Rytui“ 5 taškų pranašumą (92:87).

42 min. Vilniečiai renka taškus baudomis, o žalgiriečiai nepataiko (90:87).

IV kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 87:87

40 min. Ir vėl pratęsimas! M.Fosteris lemiamoje atakoje suklydo, o E.Ulanovas kone su sirena prametė. Tiesa, kauniečiai apeliuoja dėl neužfiksuotos pražangos. 87:87 ir dar penkios minutės krepšinio.

39 min. M.Echodo dėjimas po M.Fosterio perdavimo ir lygu (87:87).

39 min. M.Echodas tiksliai iš vidutinio nuotolio (85:86).

38 min. M.Echodas krauna iš viršaus, E.Ulanovas pataiko iš arti (83:86).

37 min. M.Fosterio taškai, metimą verčia ir L.Birutis (81:84).

37 min. R.Šmito tritaškis ir „Žalgiris“ priekyje (79:82).

36 min. L.Lekavičius floateriu lygina rezultatą (79:79).

35 min. L.Birutis šiandien tiesiog neįtikėtinas (78:77).

34 min. E.Ulanovo 2+1 (78:75).

34 min. G.Radzevičius blokuoja T.Dimšą, o Margiris šveičia tritaškį (78:72).

34 min. L.Birutis peržengia 30 efektyvumo balų ribą ir artina „Žalgirį“ (75:72).

32 min. M.Normantas trumpam suteikė 6 taškų pranašumą „Rytui“, jį tuoj pat dėjimu kerpa L.Birutis (73:69).

III kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 71:67

30 min. RJ Cole'as ir M.Fosteris baigia kėlinį taškais ir 21:5 spurtavęs „Rytas“ į ketvirtą kėlinį nešasi 4 taškų persvarą.

29 min. G.Masiulis persveria rezultatą pirmąsyk nuo pirmo kėlinio (67:65).

29 min. M.Fosteris tritaškiu kelia „Twinsbet“ areną ant kojų – „Rytas“ lipa „Žalgiriui“ ant kulnų (64:65).

27 min. Įspūdingas M.Normanto žaidimas – jau 9 iš eilės jo taškai (59:65).

26 min. K.Hayeso galingas dėjimas (54:64).

26 min. „Rytą“ į kovą vėl bando grąžinti M.Normantas – keturi iš eilės kapitono taškai (54:62).

25 min. Trečias L.Lekavičiaus tritaškis ir skirtumas vėl rekordinis (50:62).

23 min. L.Birutis dominuoja – centras turi jau 22 naudingumo balus (46:57).

23 min. Mažas konfliktas tarp J.Gorhamo ir A.Butkevičiaus greitai užgesintas, o „Žalgiris“ artėja prie dviženklės persvaros (46:55).

21 min. Taikliais metimais keičiasi J.DeLaurier ir E.Ulanovas (46:52).

II kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 44:50

20 min. „Žalgiris“ turi 6 taškų persvarą po dviejų kėlinių.

20 min. G.Radzevičiaus 2+1 nubraukia L.Lekavičiaus šūvis (42:50).

18 min. D.Riverso antras tritaškis ir D.Giedraičio taškai leidžia triumfuoti „Žalgirio“ aistruoliams (39:47).

18 min. „Rytas“ ima kamuolius puolime, bet areną pritildo L.Lekavičiaus tritaškis (38:42).

17 min. Į G.Radzevičiaus taškus dėjimu atsako K.Hayesas (36:39).

16 min. J.DeLaurier dėjimas, M.Normanto taškai greitoje atakoje ir vilniečiai jau kvėpuoja varžovams į nugaras (34:36).

14 min. Užsivedęs M.Normantas pelno taškus po netaiklių E.Sumnerio baudų (28:34).

13 min. RJ Cole'as kala tritaškį greitoje atakoje ir A.Trinchieri iškart prašo pertraukėlės (26:32).

12 min. Gytis Masiulis pelno pirmus savo taškus (23:32).

I kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 19:30

10 min. Lukas Uleckas pataiko tik antrą tritaškį atkrintamosiose, bet kėlinį taškais uždaro kitas Lukas – Lekavičius (19:30).

8 min. „Rytą“ imasi tempti J.Gorhamas – jo 5 taškai iš eilės (16:25).

8 min. Tritaškį duria ir Rolandas Šmitas (13:25).

7 min. Demetre Riversas į aikštę žengia tolimu metimu (9:20).

6 min. Jau 9 iš eilės „Žalgirio“ taškai ir A.Butkevičius dar mes baudas (7:16).

5 min. Tomas Dimša vos pasirodęs prisistato tritaškiu ir kauniečiai jau tolsta (7:14).

4 min. L.Birutis dominuoja, o E.Sumneris pabandė įdėti per J.DeLaurier. Šis prasižengė (7:11).

3 min. L.Biručio 2+1 ir gražiai po krepšiu pralindęs E.Sumneris kuria persvarą „Žalgiriui“ (4:7).

1 min. Taškų sąskaitą pirmi atsidaro „Ryto“ amerikiečiai RJ Cole'as ir M.Fosteris. Taškais atsako ir L.Birutis (3:2).

„Ryto“ starto penketas: RJ Cole'as Marcusas Fosteris, Gytis Radzevičius, Justinas Gorhamas, Javinas DeLaurier.

„Žalgirio“ starto penketas: Dovydas Giedraitis, Edmondas Sumneris, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas, Laurynas Birutis.

Serija iki trijų pergalių trečiadienį Kaune prasidėjo stebuklingu vilniečių triumfu. Likus daugiau nei dviem minutėms 10 taškų deficitą turėję Giedriaus Žibėno auklėtiniai išplėšė pratęsimą, kuriame triumfavo 89:88 ir išsiveržė į priekį serijoje 1-0.

Tai pirmas kartas nuo 2014 metų, kai „Žalgiris“ pralaimėjo pirmąjį LKL finalo serijos susitikimą.

Spaudimą Andrea Trinchieri vyrams dar padidins ir beveik sausakimšos sostinės „Twinsbet“ arenos tribūnos. Likus valandai iki rungtynių prekyboje buvo likę mažiau nei 300 bilietų. Arena talpina iki 10 tūkst. žmonių.

Pirmąjį mačą Kaune stebėjo 8280 sirgalių, o rungtynės nepraėjo be trikdžių – pratęsimo metu „Žalgirio“ sirgaliai plastikinėmis stiklinėmis ir maistu apmėtė „Ryto“ atsarginių suolą ir už jo rungtynes stebėjusius komandos narių artimuosius ir sirgalius. LKL prieš antrąjį mačą Vilniuje akcentavo saugumą.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse neturės sunkią traumą patyrusio Keenano Evanso. Per skausmus žaisti turėtų Rolandas Šmitas, kuris grįžo trečiadienį, bet sužaidė tik šešias minutes. „Ryte“ ryškių sveikatos bėdų nėra, nors Margiris Normantas rungtyniauja nepaisydamas Achilo sausgyslės skausmo.

Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Užsisakykite
15min naujienlaiškius