2021 03 09

Antrosios vietos medžioklėje – „Ryto“ pergalė prieš „Lietkabelį“

Vilniaus „Rytas“ buvo stabtelėjęs antrajame kėlinyje, tačiau perėmė žaidimo vadžias į savo rankas po pertraukos ir labai svarbioje dvikovoje dėl antros vietos LKL turnyro lentelėje 81:67 (21:22, 15:23, 18:6, 27:16) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.
Arnas Butkevičius
Arnas Butkevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

15min žiniomis, šio mačo likimas buvo pakibęs ant plauko, mat vienam iš „Lietkabelio“ žaidėjų įtartas COVID-19 virusas. Šios rungtynės turėjo būti transliuojamos per televiziją, tačiau LKL perkėlė transliaciją į Šiaulius, kur Antano Sireikos auklėtiniai kovėsi su Kauno „Žalgiriu“.

Vis dėlto „Lietkabelio“ direktorius 15min patvirtino, kad įtarimų buvo, bet testo atsakymas buvo neigiamas, todėl rungtynės buvo žaidžiamos.

Per pirmus du kėlinius geriau atrodė svečiai iš Panevėžio, kurie spurtavo antrajame kėlinyje ir įgijo devynių taškų pranašumą – 45:34.

Vis tik po pertraukos „Rytas“ atkuto ir greitai prisivijo svečius, o trečiojo kėlinio pabaigoje jau ir išsiveržė į priekį. Prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai pirmavo 54:51.

Paskutiniame kėlinyje „Ryto“ krepšininkai žaidė užtikrinčiau, o po Augusto Marčiulionio tritaškio persvara išaugo jau iki devynių taškų (65:56). Pergalę įtvirtino Mindaugas Girdžiūnas, pataikęs du tritaškius iš eilės. Po šių smūgių panevėžiečiai nebeatsigavo.

„Rytas“ su 17 pergalių ir 5 pralaimėjimais yra antras šiuo metu, „Lietkabelis“ turi 15 pergalių ir 8 nesėkmes savo sąskaitoje bei rikiuojasi ketvirtas.

Utenos „Juventus“ (16-7) įsiterpęs antroje vietoje.

M.Girdžiūnas pelnė 17 taškų (5/6 trit.) nugalėtojams, po 14 surinko Ivanas Buva ir Arnas Butkevičius.

Pralaimėjusiems Kyle'as Vinalesas pelnė 22 taškus, Gytis Masiulis pridėjo 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Vilniečiai pataikė 54 proc. dvitaškių (23/42) ir 39 proc. tritaškių (11/28), taip pat realizavo abu baudų metimus.

Svečiai iš arti metė 51 proc. (18/35), iš toli – 25 proc. taiklumu (6/24).

Kovą dėl kamuolių Giedriaus Žibėno auklėtiniai laimėjo 42:27, atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų – 17 prieš 14.

„Rytas“: M.Girdžiūnas 17 (5/6 trit.), A.Butkevičius (6 atk. kam.) ir I.Buva po 14, D.Bičkauskis ir L.Uleckas po 8.

„Lietkabelis“: K.Vinalesas 22 (6 rez. perd.), G.Masiulis 14 (9 atk. kam.), V.Lipkevičius ir Dž.Gagičius po 8.

Vilniaus „Rytas“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“

40 min. Viskas, intriga neprakvipo.

37 min. M.Girdžiūnas pataikė iš toli du kartus iš eilės – 71:58.

35 min. A.Marčiulionis tritaškiu didina „Ryto“ pranašumą iki devynių – 65:56.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 54:51

30 min. A.Marčiulionis padidino skirtumą jau iki penkių taškų – 54:49.

29 min. I.Buva išvedė „Rytą“ į priekį po ilgos pertraukos – 50:49.

27 min. Be taškų tris minutes žaidė abi ekipos.

24 min. M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius smeigė po tritaškį ir „Lietkabelio“ persvara jau vos taškas – 47:46.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 36:45

19 min. Dž.Gagičius pataikė baudas, K.Vinalesas pavertė persvarą dviženkle – 45:34.

17 min. Techninė pražanga G.Žibėnui už pamokas teisėjams, panevėžiečiai didina persvarą – 41:34.

15 min. A.Butkevičius tik pražanga sustabdė G.Masiulį nuo dėjimo. N.Čanakas ploja auklėtiniams, kurie priekyje – 36:29.

13 min. Dviem tritaškiais pradėjo panevėžiečiai kėlinį, o „Rytą“ į priekį tempia I.Buva. „Lietkabelis“ vis dar pirmauja – 30:25.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 22:21

9 min. Nesportinė pražanga K.Kitsingui epizode be kamuolio. Retas epizodas. Panevėžiečiai didina persvarą, kurią nubraukė I.Buva, pelnęs du taškus su varžovo pražanga. Po pirmo kėlinio panevėžiečiai priekyje tašku.

8 min. Gudriai sužaidė V.Lipkevičius, pelnęs taškus su A.Marčiulionio pražanga. Priekyje jau svečiai iš Panevėžio – 17:16.

7 min. D.Gagičius pelnė dvitaškį su pražanga, bet susižeidė koją. Panašu, kad žaisti centras galės. L.Uleckas įsmeigė tritaškį, jam atsakė G.Masiulis – 14:14.

6 min. Panevėžiečių greitą ataką nutraukė A.Marčiulionis, teisėjai peržiūrėjo epizodą ir nusprendė, kad taisyklių pažeidimas nėra nesportiškas – 11:9.

3 min. Gražus A.Butkevičiaus blokas, kol kas priekyje „Rytas“ – 4:3.

Starto penketai:

„Rytas“: Dovis Bičkauskis, Gytis Radzevičius, Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas.

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas, Paulius Valinskas, Tadas Vaičiūnas, Gytis Masiulis, Gabrielius Maldūnas.