2023 11 08

Po R.Sulaimono tritaškių šou – trečia „Wolves“ pergalė iš eilės

Vilniaus „Wolves“ vis smagiau įsibėgėja Europos taurės turnyre. Trečiadienio vakarą Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 85:71 namuose pranoko Slobožanskės „Prometey“ ekipą ir šiose varžybose laimėjo trečią sykį iš eilės.
Rasheed Sulaimon
„Wolves“ – „Prometey“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Antrą pagal svarbą Europos turnyrą debiutantai iš Vilniaus pradėjo dviem pralaimėjimais, tačiau po to įsibėgėjo bei pranoko Stambulo „Bešiktaš“, Liublianos „Cedevita Olimpija“ ir dabar „Prometey“ ekipą.

Ukrainos komanda, kuriai priklauso ir traumuotas lietuvis Arnoldas Kulboka, laikėsi iki pertraukos, bet trečią kėlinį „Wolves“ stipriai pagerino gynybą, įgijo dviženklę persvarą ir iniciatyvos neatidavė.

Šeimininkų komandą į priekį vedė fantastiškai iš toli pataikęs Rasheedas Sulaimonas. Iš Teksaso kilęs gynėjas įleido šešis tritaškius iš devynių ir mačą baigė su 30 taškų ir 7 rezultatyviais perdavimais.

Priminsime, kad praėjusį sezoną Slobožanskės klubas nužingsniavo iki Europos taurės pusfinalio. „Prometey“ komandos gretose netrūksta lietuviškų akcentų: trenerio asistentu joje darbuojasi Mantas Šernius, žaidėjų fiziniu parengtumu rūpinasi treneris Mantas Valčiukaitis.

„Wolves“: Rasheedas Sulaimonas 30 (4/10 dvit., 6/9 trit., 7 rez. perd., 3 per. kam., 36 naud.), Christianas Mekowulu 15, Tre'Shawnas Thurmanas 13, Kristupas Žemaitis 9, Vaidas Kariniauskas 8.

„Prometey“: Marcusas Keene'as 17, Calebas Agada ir Ondrejus Balvinas – po 10, Davonas Reedas 9.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Wolves“ – „Prometey“ 85:71.

40 min. Rungtynės baigiasi. Pergalė!

38 min. Panašu, kad bręsta trečia pergalė iš eilės. Kristupas Žemaitis didina persvarą. 83:69.

35 min. Vaidas Kariniauskas prideda tritaškį – 79:63.

33 min. Vilniečiai vadžių neatleidžia. Rasheedas Sulaimonas pataiko jau šeštą tritaškį. 75:61

III kėlinys. „Wolves“ – „Prometey“ 68:57.

30 min. Vilniečiai išlaiko dviženklį pranašumą.

26 min. Eigirdo Žukausko tritaškis. Panašu, kad vilniečiai pradeda „nulaužinėt“ rungtynes. 62:49.

25 min. Kęstučio Kemzūros vyrai nemažina apsukų ir pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 57:45.

24 min. Christianas Mekowulu toliau didina vilniečių spurtą – 52:45.

23 min. Tre'Shawnas Thurmanas tritaškiu dar prideda spalvų vilniečių puolimui. 50:45.

22 min. Christianas Mekowulu irgi taiklus. 47:43.

21 min. Kristupas Žemaitis ir Rasheedas Sulaimonas taikliais metimais pradeda antrą mačo pusę. 45:41.

II kėlinys. „Wolves“ – „Prometey“ 40:41.

20 min. Ir toliau rungtynės vyksta taškas į tašką. Per pirmą mačo pusę Rasheedas Sulaimonas pataikė penkis tritaškius.

15 min. Vilniečiai vis dažniau po krepšiu išnaudoja Christianą Mekowulu. Tai pasiteisina. „Wolves“ išlaiko trapią persvarą. 37:36.

12 min. Dabar jau vilniečiai turi nežymią iniciatyvą. Kasparas Žemaitis bėga į greitą puolimą ir krauna iš viršaus. 29:27.

I kėlinys. „Wolves“ – „Prometey“ 24:24.

10 min. Pirmajame kėlinyje „vilkus“ gelbsti tolimi metimai – 5 iš 8.

9 min. Rasheedas Sulaimonas ir toliau tempia šeimininkus, bet „Prometey“ pernelyg lengvai pelno taškus. Dar vienas varžovų tritaškis. Jau ketvirtas ir keturiolika taškų. 22:22.

6 min. Vilniečiai stringa stabdydami greitas ukrainiečių atakas, bet ir „Prometey“ toli nenubėga. Eigirdas Žukauskas pataiko iš toli. 14:18.

3 min. Rasheedas Sulaimonas ir toliau gyvas – 8:8.

1 min. Vilniečių taškų sąskaitą tritaškiu atidarė Rasheedas Sulaimonas, bet ukrainiečiai pelno penkis taškus. 3:5.