Lietuva su Vengrijos ir Lenkijos rinktinėmis bei dar viena kol kas nežinoma komanda nuo šių metų lapkričio pabaigos iki 2019 metų vasario pabaigos sužais po dvejas rungtynes. Jos vyks namuose ir išvykoje per aštuonis langais vadinamus savaitės periodus.
Nors Lietuva jau yra rengusi Europos krepšinio čempionatą 2011 metais bei ne vieną jaunių ir jaunimo turnyrą, tačiau FIBA visoms savo narėms išsiuntė papildomus saugumo reikalavimus. Dėl jų reikalingas ir valstybės garantas.
„FIBA reikalauja garantijų iš valstybės dėl saugumo, kai kurių kitų dalykų. Tai liečia penkias ministerijas. Praėjusią savaitę kalbėjome su ministerijų atstovais, dabar susitikome su ministru aptarti sprendimus. Reikia greitų sprendimų Vyriausybės lygmenyje.
Tuo pačiu pakalbėjome ir apie sporto finansavimo situaciją, aptarėme Vyriausybės viziją. Šiemet turėjome geriausią olimpinį ciklą su mažiausiu finansavimu. Mūsų noras žinoti, ką darome ne taip ir ką turėtume daryti, kad būtų kitaip. Kad kiekvienai federacijai nereikėtų atskirai vaikščioti pas KKSD ar LTOK vadovus, o būtų aišku, ką reikia padaryti sporto aikštėje, baseine ar kitose arenose“, – po susitikimo kalbėjo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
Vidaus reikalų ministras E.Misiūnas teigė, kad ministerija garantinį raštą išduos greičiausiu įmanomu laiku ir padės LKF visais klausimais dėl atrankos varžybų rengimo.
„Reikalavimai yra dėl viešojo saugumo užtikrinimo, kai kurių vizų ir muitų klausimo. Tačiau didžiausi reikalavimai yra dėl svečių ir dalyvių saugumo. Tas įsipareigojimas svarbus ir ministerija tai užtikrins“, – kalbėjo E.Misiūnas.
Ministras teigė, kad papildomų lėšų tam greičiausiai nereikės.
„Tai nėra didelis baubas, juk ir šią vasarą turime daug renginių, visada glaudžiai dirbome su Policijos departamentu, ryšiai nuo 2010 metų tik stiprėja.
FIBA tiesiog klausia, ar valstybės supranta dabartinę terorizmo grėsmę, ar yra pasirengusios užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą. Už saugumą arenose atsakome mes, nes mes jas nuomojamės, turime saugos tarnybas. Bet prieigos prie arenų yra viešoji erdvė ir čia reikia garantijų“, – sakė M.Špokas.
Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse, atrankoje į pasaulio čempionatą vyks šešerios rungtynės.
Pasaulio čempionato atranka
Lietuvos rinktinė atrankos rungtynes į 2019 metų pasaulio čempionatą Kinijoje žais C grupėje su Vengrija, Lenkija ir viena pirmą atrankos etapą įveikusia komanda.
Tai gali būti Slovakija, Švedija, Bosnija ir Hercegovina, Armėnija, Albanija, Austrija, Nyderlandai, Kosovas, Makedonija, Estija, Portugalija, Bulgarija, arba Baltarusija. Aštuonios šio sąrašo komandos po pirmojo atrankos rato prisijungs prie 24 likusiųjų, kurios jau suskirstytos į grupes.
A grupė: Ispanija, Slovėnija, Juodkalnija, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
B grupė: Latvija, Turkija, Ukraina, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
C grupė: Lietuva, Vengrija, Lenkija, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
D grupė: Italija, Kroatija, Rumunija, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
E grupė: Prancūzija, Rusija, Belgija, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
F grupė: Čekija, Suomija, Islandija, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
G grupė: Serbija, Gruzija, Vokietija, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
H grupė: Graikija, Izraelis, Didžioji Britanija, pirmą atrankos etapą įveikusi komanda.
Visos komandos tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes – namie ir išvykoje. Iš kiekvienos grupės po tris stipriausias ekipas iškops į kitą etapą. Vėliau bus suformuotos naujos grupės po šešias ekipas, ankstesni komandų tarpusavio rezultatai liks įskaičiuoti, o komandos su dar nežaistais varžovais sužais po šešis mačus. Po tris iš kiekvienos grupės komandas (iš viso 12) keliaus į pasaulio čempionatą.
Mačus rinktinės žais per šešis taip vadinamus „atrankos langus“. Jie numatyti numatyti 2017 metų lapkričio 20-28 d., 2018 metų vasario 19-27 d., birželio 25 – liepos 3 d., rugpjūčio 30 – rugsėjo 18 d., lapkričio 26 – gruodžio 4 d. ir 2019 metų vasario 18-28 d.