Trečiadienį buvo pasirašyta statybų pradžią įtvirtinanti sutartis tarp Kauno savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos įsteigtos VŠĮ „Krepšinio namai“ ir UAB „YIT Kausta“.
Planuojama, kad šio objekto statybos bus baigtos 2019 metų lapkričio pabaigoje. Kitas laukiantis etapas – pastato vidaus erdvių įrengimas ir ekspozicijų paruošimas lankytojams.
Viso būsimo pastato vertė sieks apie 2,4 milijono eurų, 1 milijoną eurų Lietuvos krepšinio federacija skyrė iš savo lėšų, sukauptų po Europos krepšinio čempionato Lietuvoje. Kitos lėšos bus surinktos iš privačių rėmėjų ir krepšinio sirgalių.
„Situacija gera, kadangi baigėsi biurokratiniai reikalai ir šiandien pasirašėme sutartį dėl statybų pradžios. Statybininkai sako, kad už dvylikos mėnesių „dėžutė“ turėtų būti pastatyta, po to vyks vidaus įrengimas. Tikimės, kad pagaliau krepšinio bendruomenė turės savo namus.
Tuo pačiu noriu paprašyti visų prisidėti, nes prieš daugelį metų ir Kauno sporto halę mūsų seneliai statė „susimetę“, nes krepšinis – vienijantis sportas. Manau ir mes galėtume ne tik po pergalių visi susivienyti, bet ir dabar susijungę padaryti laiku viską“, – teigė Arvydas Sabonis.
Tuo pačiu noriu paprašyti visų prisidėti, nes prieš daugelį metų ir Kauno sporto halę mūsų seneliai statė „susimetę“, nes krepšinis – vienijantis sportas
Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas pasidžiaugė, kad pastatą papuoš ir į bendrą vaizdą puikiai įsilies ilgus metus čia stovintis ąžuolas, kuris bus išsaugotas ir pasitiks lankytojus.
„Specialistai atvažiuos ir šiek tiek apgenės ąžuolą, bet jis kaip žinodamas auga į viršų, o ne į šalis. Jis būtinai bus išsaugotas, galima sakyti toks likimas, kad jis toks yra ir jis bus prie įėjimo“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.
Šalia muziejaus Kauno miesto savivaldybė jau įrengė keturias lauko krepšinio aikšteles ir tribūną, kuri talpins apie 200 žiūrovų.
„Čia atsiranda kažkas dėl ko visi metam savo centukus, metame laiką, metame energiją ir idėjas. Aš galvoju, kad smagu yra tai, jog šis pastatas yra nedidelis, labai koncentruotas, išsaugotas gyvas gražuolis mūsų ąžuolas, sutvarkyta aplinka, šalia Nemunas. Visi šie dalykai sukurs tam tikrą aurą. Prie viso to, kad Lietuvoje atsiranda kavinių, muziejų lankymo tradicijos, visur žmonės eina. Atsiras dar viena vieta, kurią miestelėnai ir lietuviai bus patys sau susikūrę“, – teigė architektas Gintautas Natkevičius.
Susipažinti su projektu galima apsilankius puslapyje www.parama.krepsinionamai.lt.
Krepšinio sirgaliai jau dabar gali prisidėti prie muziejus įrengimo, padovanodami ar paskolindami retus eksponatus, nuotraukas. Projekto organizatoriai taip pat laukia Lietuvos įmonių iniciatyvos ir pasiūlymų, dėl „Krepšinio namų“ technologinių sprendimų įgyvendinimo.