2021 02 12

Autsaiderių dvikovoje – „Dzūkijos“ pergalė prieš „Šiaulius“

Alytaus „Dzūkija“ (6-10) pirmoje rungtynių dalyje žaidė puikiai, trečiojo kėlinio pradžioje užstrigo, tačiau galiausiai namų arenoje rado kelią į pergalę – 87:81 (28:26, 23:14, 17:22, 19:19) nugalėti „Šiauliai“ (5-14).
Simas Jasaitis
Simas Jasaitis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Dzūkai po dviejų kėlinių pirmavo 51:40, tačiau šiauliečiai antrąją mačo pusę pradėjo spurtu 13:1 ir žaidimas išsilygino. Alytiškiai vėl buvo sugebėję padidinti pranašumą iki dviženklės ribos, bet Antano Sireikos auklėtiniai greitai priartėjo.

78:78 – toks rezultatas degė švieslentėje, kai iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likusios kiek daugiau nei trys minutės.

Šiauliečiams sunkiai sekėsi pelnyti taškus, o po Artūro Jomanto dvitaškio ir Simo Jasaičio baudos metimo „Dzūkija“ jau pirmavo penkiais taškais (85:80).

Likus žaisti 23,5 sek., „Šiauliai“ rengė kertinę ataką, tačiau nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio per 5 sekundes. Tai ir buvo lemiama klaida, pražudžiusi šansus kabintis į pergalę.

S.Jasaitis pelnė 20 taškų nugalėtojams, Giedrius Staniulis surinko 17 taškų ir atkovojo net 14 kamuolių.

„Šiaulių“ gretose su 24 taškais rezultatyviausias buvo Elvaras Fridrikssonas ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Dzūkija“ pataikė 48 proc. dvitaškių (19/39) ir 42 proc. tritaškių (11/26), šiauliečiai iš arti atakavo taikliau nei oponentai (18/30 – 60 proc.), bet iš toli – prasčiau (9/23 – 39 proc.).

„Šiauliai“ suklydo net 23 kartus, kai dzūkai – 13, taip pat aikštės šeimininkai išdalino daugiau rezultatyvių perdavimų – 24 prieš 15.

Alytiškiai su 6 pergalėmis ir 10 pralaimėjimų yra devinti LKL turnyro lentelėje, o šiauliečiai turi 5 pergales, yra patyrę 13 nesėkmių ir rikiuojasi paskutiniai.

„Dzūkija“: S.Jasaitis 20 (5/7 trit.), G.Staniulis 17 (14 atk. kam.), A.Jomantas 13 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 18 naud. bal.), K.Žemaitis 10 (5 rez. perd.).

„Šiauliai“: E.Fridrikssonas 24 (5 rez. perd.), M.Varnas 16, K.Berzinis ir M.Lukauskis po 9.