2021 01 08

Ąžuolas Tubelis sužvėrėjo – pelnė beveik pusę komandos taškų

Įspūdingas rungtynes JAV studentų NCAA pirmenybėse sužaidė vienas perspektyviausių jaunųjų Lietuvos žaidėjų Ąžuolas Tubelis. Beveik pusę komandos taškų sumetęs aukštaūgis pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą, tiesa, pergalės tai jo komandai neatnešė.
Ąžuolas Tubelis
Ąžuolas Tubelis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Ą.Tubelio atstovaujami „Arizona Wildcats“ (9-2) 73:87 nusileido „USC Trojans“ (7-2) ekipai iš Pietų Karolinos universiteto.

Nesustabdomai rungtyniavęs 18-metis lietuvis per 34 minutes suvertė net 31 tašką (9/12 dvit., 2/4 trit., 7/9 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei po tris sykius suklydo ir prasižengė.

Iki tol Ą.Tubelio rekordas NCAA pirmenybėse buvo 13 taškų, o vidurkis – 8,4 taško.

„Tai neįtikėtina“, – po antro Ą.Tubelio tritaškio, po kurio lietuvis turėjo 25 taškus, galvą kratė rungtynių komentatorius.

17 taškų Ąžuolas pelnė per pirmąjį 20 minučių trukmės kėlinį, o dar 14 taškų pridėjo per antrąją susitikimo pusę.

Joks kitas „Wildcats“ žaidėjas nepelnė daugiau nei 11 taškų.

Po nesėkmės Arizonos komanda nukrito į antrąją „Pacific-12“ konferencijos vietą.

„Wildcats“: Ąžuolas Tubelis 31 (11/16 metimų, 8 atk. kam.), Bennedictas Mathurinas 11, Terrellas Brownas 10.

„Trojans“: Isaiah White‘as 22, Evanas Mobley 19, Tahjas Eaddy ir Chevezas Goodwinas po 9.