2021 01 05

Baudos aikštelėje dominavęs „Žalgiris“ priartėjo prie KMT finalo ketverto

Titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ žengė tvirtą žingsnį Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto link. Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse Pasvalyje kauniečiai 98:82 (25:26, 28:24, 23:17, 22:15) nugalėjo „Pieno žvaigždes“.
Joffrey Lauvergne
Joffrey Lauvergne / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Atsakomasis komandų mačas, kuriame pasvaliečiai stengsis panaikinti 16 taškų deficitą, sausio 18-ąją bus žaidžiamas Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Finalo ketvertas, kuriame „Žalgiris“ tikisi apginti 2017, 2018 ir 2020 m. iškovotą KMT trofėjų, vasario 13-14 dienomis bus surengtas Panevėžio „Cido“ arenoje.

„Žalgirio“ pergalei Pasvalyje pamatus padėjo galingas aukštaūgių žaidimas.

Joffrey Lauvergne'as, Augustine'as Rubitas ir Paulius Jankūnas kartu sudėjus pelnė net 50 taškų. Tarp dominavusių aukštaūgių įsiterpė tik Marius Grigonis, ne tik surinkęs 14 taškų, bet ir išdalinęs 9 rezultatyvius perdavimus – daugiausiai šį sezoną.

Pasvaliečiai susitikimą pradėjo pašėlusiu puolimu, o labiausiai spindėjęs Andreja Milutinovičius per ketvirtį surinko 9 taškus. „Pieno žvaigždės“ vienu metu pirmavo 18:10, o pirmąsias 10 rungtynių minučių laimėjo 26:25.

Įdomu tai, jog šeimininkų centras Danielis Amigo pirmajame kėlinyje vos per kiek daugiau nei tris minutes susirinko net keturias pražangas, o pasvaliečiai apskritai prasiženginėjo praktiškai kas minutę – susirinko 9 nuobaudas.

„Žalgiris“ pamažu iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje, kurio metu didžiąją dalį laiko jau pirmavo, bet sustabdyti „Pieno žvaigždžių“ puolimo šalies čempionams nepavyko.

Iki pat antrojo kėlinio pabaigos Gedimino Petrausko auklėtiniai neprametė nė vieno dvitaškio (pataikė visus 13), o įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ pirmavo tik 53:50.

Rungtynių ir viso turnyro favoritai raumenis pademonstravo iš karto po ilgosios pertraukos. Baudos aikštelėje dominavęs „Žalgiris“ pelnė pirmuosius devynis taškus trečiajame kėlinyje, o Mariaus Grigonio tritaškis užbaigė žalgiriečių spurtą 21:7, po kurio skirtumas jau buvo 16 taškų – 74:58.

Tiesa, pasvaliečiai sugebėjo suvaldyti vis labiau kylantį „Žalgirio“ atakų cunamį. Per paskutines 3,5 trečiojo kėlinio minutės Martino Schillerio komanda nepelnė nė taško, o ketvirtį atkarpa 7:0 užbaigusios „Pieno žvaigždės“ vėl atsiliko vienženkliu skirtumu – 67:76.

Tačiau pratęsti sėkmingos atkarpos ir paskutiniame ketvirtyje šeimininkai nesugebėjo.

„Žalgirio“ gretose dominavo J.Lauvergne'as ir kiti aukštaūgiai, o skirtumas įpusėjus kėliniui pasiekė 20 taškų ribą – 91:71. Galiausiai, rungtynes žalgiriečiai laimėjo 16 taškų skirtumu.

„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius (7/9 dvit., 8 atk. kam., 6 kld.) ir Andreja Milutinovičius (6/10 metimai) po 18, Tomas Lekūnas 15 (9/11 baud.), Danielis Amigo 14 (6/7 dvit.).

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 22 (10/18 dvit., 6 atk. kam.), Augustine'as Rubitas 15 (6/6 metimai), Marius Grigonis 14 (4/5 trit., 9 rez. perd., 25 naud. bal.), Paulius Jankūnas 13 (7/7 baud.), Artūras Milaknis 11 (3/5 trit.), Lukas Lekavičius 10 (1/7 dvit.).