2023 10 15

Be kapitono ir R.Šmito žaidęs „Žalgiris“ išsklaidė V.Šeškaus magiją

Poilsio kapitonui Edgarui Ulanovui ir latviui Rolandui Šmitui prieš dvigubą Eurolygos savaitę suteikęs Kauno „Žalgiris“ (5-0) be didesnio vargo įrašė pirmąjį pralaimėjimą Jonavos „CBet“ (4-1) ekipai šio sezono Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).
Kevarrius Hayes
Kevarrius Hayes / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai sekmadienį savo arenoje dominavo nuo pirmos minutės ir išsklaidė iki tol nepralaimėjusios Virginijaus Šeškaus kapelos magiją – 86:69 (27:10, 20:15, 22:20, 17:22).

„Žalgiris“ ne tik vertėsi be E.Ulanovo ir R.Šmito, bet nevargino ir kitų lyderių, kurie užvakar vedė komandą į dramatišką pergalę Eurolygoje prieš Belgrado „Crvena zvezda“.

Arnas Butkevičius žaidė 15 minučių, Keenanas Evansas – 14, Kevarriusas Hayesas – 17, Brady Manekas – 18.

Savo pranašumą kauniečiai ėmė įrodinėti nuo pat susitikimo pradžios – 21:5. Nors Tauras Jogėla bandė gaivinti „CBet“ puolimą, antrajame ketvirtyje, po eilinio tritaškio, „Žalgiris“ jau triuškino oponentus – 35:14.

Atrodė, kad ginklų jonaviečiai neberas. Legionieriai realizavo kelias atakas, tačiau atsaką vis turėjo ir šeimininkai, pasižymėti progą turėjo ir 21-erių Nedas Montvila. Po dviejų kėlinių kauniečiai jautėsi ramiai (47:25), gerą ritmą jie išsaugojo ir vėliau.

Skirtumas augo (60:37), „Žalgiris“ pernelyg neatsipalaidavo ir nesuteikė daug šansų „CBet“ pagerinti situaciją.

Geriausią sezono mačą žaidė Laurynas Birutis, kuris per 23 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 11 kamuolių bei rinko 24 naudingumo balus.

Tai darė ir Nazas Mitrou-Longas, kuris per 23 minutes įmetė 18 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 perdavimus bei rinko 16 naudingumo balų.

Jaunasis N.Montvila savo antrosiose „Betsafe-LKL“ rungtynėse žaidė 11 minučių ir pelnė 3 taškus.

„Žalgiris“: Nazas Mitrou-Longas 18, Laurynas Birutis 16 (11 atk. kam.), Brady Manekas ir Lukas Lekavičius – po 9, Dovydas Giedraitis 8, Danielius Lavrinovičius 7 (6 atk. kam.).

„CBet“: Michaelas Lewisas 16, Tauras Jogėla 13, Strahinja Mičovičius 11 (7 atk. kam.), Aleksandaras Marelja 9, Michaelas Hughesas 8 (5 rez. perd.).