2018 07 31

Be nuostolių: pirmo etapo finiše lietuviai nukovė ir britus

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė Latvijoje vykstančio Europos čempionato pirmąjį etapą baigė be nuostolių. Antradienio vakarą Liepojoje Gedimino Petrausko 93:82 (32:19, 21:22, 22:18, 18:23) auklėtiniai nukovė Didžiosios Britanijos ekipą.
Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / FIBA nuotr.

D grupėje lietuviai užėmė pirmąją vietą ir aštuntfinalyje susitiks su visus tris pralaimėjimus C grupėje patyrusiais bosniais. Bosnijos ir Hercegovinos komanda kol kas pralaimėjo visus tris savo mačus.

Pirmajame mače su serbais panaikinę 15 taškų deficitą, o dvikovoje su Juodkalnija laimėję paskutinių 30 sekundžių atkarpą 8:0, šį kartą G.Petrausko auklėtiniai nejuokavo ir jautį už ragų čiupo nuo pat pirmųjų minučių.

Deivido Sirvydžio ir Gertauto Urbonavičiaus vedami mūsiškiai tvirtai kontroliavo rungtynių ritmą ir pirmą kėlinį laimėjo 32:19.

Sėkmingai puolę lietuviai dviženklę persvarą išsaugojo ir prieš didžiąją pertrauką.

Vaizdas aikštėje nepasikeitė ir antroje rungtynių pusėje. Lietuviai tvirtai žygiavo link aštuntfinalio ir paliko britus trečioje pozicijoje.

Kiek anksčiau pirmajame D grupės mače Serbija po pratęsimo 97:95 įveikė Juodkalniją.

Pagal naują FIBA sistemą visos 16 grupės varžybose dalyvaujančios aštuoniolikmečių rinktinės pateks į aštuntfinalį. Per pirmąsias trejas rungtynes ekipos išsiskirstė vietas grupėje, kurios lyg ir turėtų suvesti su silpnesniu ar sunkesniu varžovu atkrintamosiose.

Lietuva: Gertautas Urbonavičius 20, Rokas Jokubaitis 16, Deividas Sirvydis 14, Erikas Venskus 11 (8 atk. kam.).

Didžioji Britanija: Mate'as Okrosas 27, Kareemas Queenley 11, Nathanas Robinsonas 10.