D.Sirvydžio tempiamas „Lietkabelis“ įspūdingai nugvelbė pergalę iš „Wolves“

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubas kontroliavo situaciją didžiąją rungtynių dalį, bet nesugebėjo žengti pirmojo žingsnio link „Betsafe-LKL“ pirmenybių bronzos. Nedo Pacevičiaus auklėtiniai namuose 2079 žiūrovų akivaizdoje dramatiškai 84:86 (27:21, 21:17, 23:25, 13:23) nusileido Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ ir mažojo finalo serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Atrodė, kad gerokai arčiau pergalės šiose rungtynėse buvo „vilkai“, pirmavę didžiąją rungtynių dalį, o dar ketvirtajame kėlinyje turėję dviženklį pranašumą 79:68.

Visgi tuomet „Wolves“ beveik penkias minutes nepelnė taškų, o „Lietkabelis“ jau kvėpavo varžovams į nugaras (77:79).

Šeimininkai sugebėjo susikurti 7 taškų persvarą likus daugiau nei dviem minutėms (84:77), bet Deividas Sirvydis smeigė tritaškį, Gabrielius Maldūnas pridėjo du taškus, o likus 17 sek. pražangą išprovokavęs D.Sirvydis taikliais baudų metimais išlygino rezultatą 84:84.

„Wolves“ po minutės pertraukėlės galėjo kamuolį laikyti iki pabaigos, bet Artūras Žagaras suklydo prieš „Lietkabelio“ spaudimą, o kamuolį perėmęs Dovis Bičkauskis išprovokavo Tre'Shawno Thurmano pražangą.

„Lietkabelio“ gynėjas sumetė baudų metimus ir išvedė savo komandą į priekį 86:84, o „vilkams“ lemiamam išpuoliui liko 14,2 sek.

„Betsafe-LKL“ nuotr./Gabrielius Maldūnas

Iniciatyvos jo metu ėmėsi Rasheedas Sulaimonas, bet skausmų kamuojamas amerikietis gero metimo nesusikūrė ir desperatišku bandymu pergalės išplėšti savo komandai nesugebėjo – triumfavo „Lietkabelis“.

„Betsafe-LKL“ nuotr./Rasheedas Sulaimonas

Panevėžiečiai iki paskutinių rungtynių sekundžių pirmavę buvo tik pirmajame kėlinyje, o nuo tada kontrolė priklausė Vilniaus komandai.

„Lietkabelį“ į priekį tempė fantastiškai žaidęs Deividas Sirvydis. Jis per daugiau nei 36 minutes pelnė 24 taškus (5/5 dvit., 3/7 trit., 5/5 baud.), atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Wolves“ trečiose iš eilės rungtynėse vertėsi be Jeffery Tayloro, toliau neturėjo Garrisono Brookso, o šias rungtynes praleido ir Christianas Mekowulu. Tai lėmė, kad „vilkai“ turėjo tik vieną nominalų aukštaūgį – Regimantą Miniotą.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Pirmosios mažojo finalo rungtynės: Vilniaus „Wolves Twinsbet“ - Panevėžio „7bet Lietkabelis“

„Lietkabelis“ neturėjo Nikolos Popovičiaus.

Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje.

Tik antrą sezoną gyvuojantis „vilkų“ klubas dar neturi LKL medalių savo lentynoje. „Lietkabelis“ siekia ant prizininkų pakylos užlipti penktą kartą iš eilės – panevėžiečiai 2022 metais iškovojo sidabrą, 2020, 2021 ir 2023 metais laimėjo bronzą.

„Wolves Twinsbet“: Tre'Shawnas Thurmanas 21 (5/11 dvit., 2/7 trit., 9 atk. kam., 27 naud. bal.), Eigirdas Žukauskas 17 (3/5 trit.), Regimantas Miniotas 14 (6/8 dvit.), Rasheedas Sulaimonas 10.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 24 (5/5 dvit., 3/7 trit., 31 naud. bal.), Dovis Bičkauskis 20 (3/4 trit., 7/8 baud., 25 naud. bal.), Gediminas Orelikas 11 (3/5 trit.).

Rungtynių eiga

„Wolves“ – „Lietkabelis“

40 min. „Lietkabelis“ perima kamuolį, D.Bičkauskis po T.Thurmano pražangos sumeta baudas, o paskutinis Rasheedo Sulaimono metimas netikslus ir „Lietkabelis“ įspūdingai triumfuoja (86:84).

40 min. G.Maldūno dvitaškis, D.Sirvydžio baudų metimai ir likus 17 sekundžių rezultatas lygus – 84:84.

39 min. D.Sirvydis tritaškiu vėl gaivina „Lietkabelio“ viltis (84:80).

38 min. „Lietkabelis“ turėjo šansą persverti rezultatą, bet „vilkai“ didina skirtumą nuo 2 iki 4 taškų (81:77).

35 min. Jau 19 taškų turintis D.Sirvydis švelnina skirtumą (79:74).

33 min. D.Sirvydis ir T.Thurmanas keičiasi tritaškiais, tolimą metimą prideda ir Džiugas Slavinskas (79:71).

30 min. Arno Beručkos tritaškis su atakos laikrodžio sirena leidžia „vilkams“ patogiai pirmauti prieš ketvirtą kėlinį (71:63).

26 min. Nenadas Čanakas užsidirba techninę pražangą, o tai padeda „Wolves“ bėgti į priekį (61:52).

23 min. Dovio Bičkauskio, D.Sirvydžio ir Gedimino Oreliko tritaškiai kaitina intrigą Vilniuje (52:49).

20 min. 12-ąjį tašką pelnęs T.Thurmanas nutolina „vilkus“ iki dviženklės ribos prieš pat ilgąją pertrauką (48:38).

19 min. Regimantas Miniotas tęsia fantastišką pasirodymą, kurį pradėjo pusfinalyje – jis turi jau 9 taškus. „Lietkabelį“ su 10 taškų tempia Deividas Sirvydis (44:38).

16 min. Kristupas Žemaitis smeigia jau septintą „Wolves“ tritaškį, šeimininkai vėl tolsta (37:29).

13 min. „Wolves“ turėjo 9 taškų pranašumą (32:23), bet svečiai atsako 6 taškais be atsako (32:29).

10 min. „Vilkai“ strykteli į priekį 6:0 ir laimi pirmąjį kėlinį (27:21).

6 min. Tre'Shawnas Thurmanas dominuoja rinkdamas jau 8-ąjį tašką, bet „Lietkabelis“ neprameta tritaškių ir lieka priekyje (16:17).

3 min. Labai aktyvus komandų startas puolime – panevėžiečiai kol kas minimaliai priekyje (8:9).